Publikované: 12.04.2020

Venezuelská ropa je ruská

28. marca 2020, Moskva „Spoločnosť Rosneft PJSC oznamuje ukončenie činnosti vo Venezuele a predaj aktív súvisiacich s činnosťami v tejto krajine Ruskej federácii.
Ďalší ťah Ruskej federácie na geopolitickej šachovnici
:
„Dnes Rosneft uzavrel dohodu so spoločnosťou 100% vlastnenou vládou Ruskej federácie o predaji akcií a ukončení jej účasti na všetkých projektoch vo Venezuele, vrátane akcií v produkčných podnikoch Petromonagas, Petroperija, Boqueron, Petromiranda a Petrovictoria, v podnikoch poskytujúcich ropné služby a obchodovaní s nimi.

Na základe výsledkov dohody budú všetky aktíva a obchodné operácie spoločnosti Rosneft vo Venezuele alebo súvisiace s Venezuelou predané, zatvorené alebo zlikvidované.“
https://www.rosneft.ru/business/Upstream/Exploration/razvitieproektovvvenesujele/
Reakcia Ruska na sankcie zo strany USA:
„Naša pozícia v oblasti sankcií je známa. Rusko kategoricky odmieta jednostranné reštriktívne opatrenia, ktorými sa USA usilujúce o globálnu hegemóniu snažia podrobiť celý svet svojej vôli. USA nebudú môcť ovplyvniť ruskú líniu interakcie s legitímnymi vládami Venezuely, Sýrie, či Iránu, alebo akejkoľvek inej krajiny.“
Zdrojová správa: https://www.rosneft.ru/press/releases/item/200273/
„Deštruktívne sankcie Spojených štátov čoraz viac podkopávajú slobodu svetového obchodu, za ktorú sa Američania slovne zasadzujú, a zvyšujú medzinárodné napätie. Je načase, aby si „naši partneri“ politici vo Washingtone uvedomili, že hospodárskym a vojenským tlakom na Rusko nič nedosiahnu, ale iba prehĺbia krízu v bilaterálnych vzťahoch.“
https://www.mid.ru/web/guest/kommentarii_predstavitelya/-/asset_publisher/MCZ7HQuMdqBY/content/id/4048134
Hon USA na Madura: https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/8090013?
Takzvaná „liberálna demokratizácia“ teda „oslobodzovanie“ bolívarskej Venezuely zo strany USA skončila. Venezuelská ropa je vlastníctvom Ruskej federácie.
Konflikt UA-ZSSR v Zátoke svíň (Kuba) 1962 skončil ústupom USA. Vzťahy s Kubou Rusko upevňuje aj cez venezuelskú (ruskú) ropu.
https://www.pokec24.cz/politika/tak-to-je-bomba-ropa-ve-venezuele-je-nyni-vlastnictvim-vlady-ruske-federace/
Akýkoľvek útok na Venezuelu alebo Kubu, mimo iné (správa vyššie) aj na Irán či Sýriu, môže dnes byť Kremľom považovaný za útok proti Ruskej federácii.
Na stranu Ruskej federácie a sa pridávajú Irán, Sýria, Bielorusko, Turecko, Čína, a ďalšie štáty. Ten geopolitický „dvorec“ a priestor na „šachovnici“ USA sa zmenšuje…
Mimochodom, význam ropy sa znižuje.
Jedným vrzom Vyhlásenie ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie k úmyslu USA získavať surovinové zdroje z Mesiaca a výkonnému príkazu prezidenta USA zo 6. apríla:
https://www.mid.ru/ru/foreign_policy/news/-/asset_publisher/cKNonkJE02Bw/content/id/4096701
Starostlivo sledujeme vyhlásenia a iné kroky rôznych štátov vrátane Spojených štátov , čo naznačuje nedávny nárast záujmu o prieskum, vývoj a využívanie zdrojov Mesiaca a ďalších vesmírnych telies.
Po prvé, výber okamihu uverejnenia tohto dokumentu je pozoruhodný, prichádza v čase, keď sa politické, materiálne a intelektuálne zdroje ľudstva využívajú na maximum pri riešení najzávažnejších a najnaliehavejších problémov spojených s pandémiou COVID-19.
Po druhé, nie je jasné, o aké medzinárodné právo sa vláda USA snaží zohrávať vedúcu úlohu pri formovaní globálnej agendy v takej citlivej medzinárodnej otázke. Vychádzame z rovnosti všetkých štátov pri prieskume a využívaní vesmíru na mierové účely.
Budeme brať do úvahy vznikajúcu tendenciu konsolidovať v politikách jednotlivých štátov prístupy (mimo rámca OSN ) pri vytváraní režimu pre výskum, vývoj a využívanie vesmírnych zdrojov, ktorých pokračovanie predstavuje vážne riziká pre medzinárodnú spoluprácu a vzájomné porozumenie – a to aj pri jej „projekcii“ do vesmíru.
Zdôrazňujeme, že všeobecne uznávané zásady a normy medzinárodného vesmírneho práva považujeme za kodifikované, najmä v Zmluve o vesmíre z 27. januára 1967, vrátane zásady, že vesmír, vrátane Mesiaca a iných nebeských orgánov, nepodlieha žiadnym individuálnym vnútroštátnym rozpočtovým prostriedkom.
Podľa nášho názoru istota, ktorá zodpovedá záujmom celého medzinárodného spoločenstva a je potrebná na implementáciu veľkých programov a projektov v oblasti rozvoja, ťažby a využívania vesmírnych zdrojov, môže byť vytvorená iba na základe cieleného a systematického úsilia štátov, ktoré sú zodpovedné za činnosť svojich podnikateľských subjektov. Berieme na vedomie naliehavú potrebu, aby medzinárodné spoločenstvo podniklo kolektívne kroky s cieľom zabrániť privatizácii kozmického priestoru vrátane Mesiaca a iných vesmírnych telies.
Znovu potvrdzujeme svoju pripravenosť na vecnú a otvorenú diskusiu o tejto otázke v súlade s uplatniteľnými zásadami a normami medzinárodného práva, a to aj v rámci OSN a Výboru pre mierové využívanie vesmíru, ako aj záväzok Ruska k čo najširšej medzinárodnej spolupráci, a to vedeckej, včítane právnych aspektov prieskumu a využívania vesmíru výlučne na mierové účely.
V tomto duchu máme v úmysle spolupracovať so Spojenými štátmi na základe desaťročí skúseností so spoločným prieskumom a dobývaním vesmíru.

Ak si USA pýtajú kozmické zbrane, a usilujú o ne, dostanú ich od Ruska
.

Svojich podpindosov si sleduje a eliminuje Rusko a Kremeľ. Pre európsky a celosvetový svetový mier, je povinnosťou všetkých štátov sveta, OSN a EÚ robiť to isté, v záujme kolektívnej svetovej sociálnej bezpečnosti.

Včítane slovenských a na stole čakajúcej „bezpečnostnej stratégie SR“. Bezpečnostné hrozby Slovenska sa ako živé persóny pohybujú po úrade vlády a ministerstve zahraničných vecí SR!
Podpindosník, podpindos (pjakinovský pojem) je lokaj „pána za veľkou mlákou“…

Skúste ešte, koľko metrov má medzinárodné právo, kde a pre koho platí, a pre koho nie
Mimochodom, na stole máme teritorialitu a extreritorialitu trestného práva Ruskej federácie; ak podpindosníci vrieskajú, že to si Rusi nemôžu dovoliť, pripomeňte im, že Ruská federácia ten zákon schválila podľa vzoru USA.
Aa uvidí, ako s tým naloží Praha 6 (Konev) a Česko. Vo veci sochy nehrozí ani medzinárodný súd. Rusi si “svoje” veci vyriešia podľa vzoru USA. Český aj ruský prístup k kauze Konev je ale obojstranne kontraproduktívny.
Tak, aj to by sme mali.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?