Publikované: 28.01.2015

Verejný názor občana na referendum

S prvou otázkou mám jasno (ratifikačné referendum ústavnej precizácie definície manželstva, ktoré je zväzkom muža a ženy). Odpovedám ÁNO.
S druhou otázkou mám problém – adopcie detí homosexuálmi. Mimo iné, za i proti, hlúpe, múdre, kadejaké „podbehlo“ mi aj toto:  https://dennikn.sk/32076/co-ma-spolocne-inakost-s-alianciou-za-rodinu/ Vnútornú osobnú dilemu mám vyriešenú, skrz na skrz „otlčenú“ osobným  poznaním, informovanosťou, svedomím, a ja neviem, čím všetkým ešte – som za ÁNO.
Po vypustení otázky o registrovaných partnerstvách ako protiústavnej, znie druhá otázka takto: Súhlasíte s tým, aby párom alebo skupinám osôb rovnakého pohlavia nebolo umožnené osvojenie (adopcia) detí a ich následná výchova?
Bývalá chovankyňa detského domova Jozefína (Jojka) sa (pozri video) zmieňuje o „údajnom“ zákaze chovancov a personálu detských domovov vydanom MPSVaR nevyjadrovať sa k adopciám skôr, než až po referende.
Ani mojej pozornosti neušlo, že vláda SR stiahla zo svojho rokovania ďalšie pokračovanie rokovania o Celoštátnej stratégii ochrany a podpory ľudských práv na Slovensku zo 14-teho januára t.r. teda, pred konaním referenda.
Zaujalo ma aj stanovisko predsedu vlády k referendu a občanom (voličom): Choďte k referendu – a hlasujte (tiež pochádzam z tradičnej rodiny). A ako to už chodí, lebo volebné preferencie Smeru, v súvise so „stratégiou“ si v duchu povedal (som domýšľavý…) : „Zahlasujte, a sa uvidí…!“. To znamená, že od výsledka referenda sa bude odvíjať ďalší osud „stratégie“.
Po priznaní inštitútu RP je isté, že sa k slovu prihlási základné ľudské právo na rovnaké zaobchádzanie nielen pre hetero, ale aj pre páry rovnakého pohlavia. A s ním spŕška antidiskriminačných judikátov ESĽP. A dotkne sa aj adopcií. Nepriznaj (ÁNO) – zle. Priznaj (NIE) – ešte horšie. Doterajšia platná úprava adopcií zákonom o rodine je v poriadku. Na adopcie nemá právo nik, nie sú základným, ale akcesorickým právom s možnosťou jeho nadobudnutia výlučne na základe rozhodnutia súdu (a rozhodnúť má najlepší záujem dieťaťa!). Právo dieťaťa je (!) nadradené právam dospelých.
Aspekt empatie, lásky k blížnemu, pochopenia a tolerancie u mňa nemá tu miesto. Moje city a emócie boli vytesnené rozumom a racionálnym kalkulom. Ak by som hlasoval nie, ten môj bude vytlačený racionálnym kalkulom  LGBTI loby, salámovou metódou,  a saláma je riadne dlhá… ako tá lovecká z Lidlu. V Česku už odkrajujú koliesko „oprávnených ľudsko-právnych“ požiadaviek na legalizáciu pedofílie.
Dá sa očakávať, že Slovensko (v závislosti na politickej vôli „vládnej SaS a Skok“) zavedie inštitút registrovaných partnerstiev (pre hetero i homo partnerstvá – Česko 2006). Ostražitý rozum mi velí, po overení si vecí, spracovaní info a spojení súvislostí, od tušenia tieňa k svetlu, že na druhú referendovú otázku budem odpovedať ÁNO.
Práva homosexuálov pre ich život v páre nech upraví novela občianskeho zákonníka. To postačí aj pre hetero páry mimo manželstva (dedenie, zdravotná dokumentácia, vzájomná zastupiteľnosť…).
Najlepšou “štúdiou” sú osobné stanoviská bývalých chovancov k adopciám (v možnosti) homosexuálmi:
https://www.facebook.com/video.php?v=10205781041996350
S treťou otázkou, ako rodič, starý rodič a pedagóg, nemám absolútne žiadny problém. Jednoznačne odpovedám ÁNO. Na štátnych školách sa sexuálna výchova vyučuje podľa možností školy, buď osobitne, alebo v rámci etiky, občianskej náuky, prírodopisu alebo biológie, predbežne je zameraná najmä na výchovu k zodpovednému a plánovanému manželstvu a rodičovstvu (VMR). Pozor! Takzvaná “stratégia” ale mieni niečo iné, navyše, a tým je rodová ideológia a ideológia rodových rovností. Ešte raz pozor (!) – obsahuje “trójske kone”, ktoré pod tlakom LGBTI loby, by sa mohli (a chceli!) dostať na nádvorie štátneho programu vzdelávania.  A meniť “softvér” a jeho nastavenia v hlavách a vedomí detí a mládeže. Ozrejmite si pojmy sociálne inžinierstvo, eugenika, eutanázia. A o tom je referendum k tretej otázke.
Pokojne znesiem aj víťazstvo v tohtoročnej Ankete Homofób roka pod záštitou Inštitútu ľudských práv. Zo srdca pozdravujem jeho riaditeľa, Petra Weisenbachera. Hlasujem 3x ÁNO!

  • SlabéVýborné (+7 skóre, 13 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?