Publikované: 16.11.2014

Vitaj Porošenko.

Slovenská politická elita na čele s prezidentom SR Andrejom Kiskom sa rozhodla pozvať ukrajinského prezidenta, nacistu a fašistu Porošenka, na oslavy 25. výročia “Nežnej” revolúcie. V tejto súvislosti sa toto pozvanie nejaví ako odvážne, dokonca nehorázne, ale ako idiotské. Je to výsmech hodnotám, s ktorými slušní ľudia do zneužitej revolúcie v novembri 1989 išli. Je to však aj výpoveď o kvalitách nášho prezidenta a prebiehajúcom výsmechu občanov zo strany najvyšších ústavných činiteľov. Možnože naše politické šp**** chcú Porošenkovi ukázať revolúciu v priamom prenose – to by ešte mohlo byť ospravedlniteľné. Prijatie bolo veľmi vrúcne, ako sa vraví, vrana k vrane… Našťastie máme aj lepšie správy: vyhrali sme ďaľší zápas futbalovej nominácie, komunálne voľby ukázali počtom zvolených nezávislých kandidátov, že občan si želá posun k občianskej spoločnosti. Navyše, ako bonus, musel byť obetovaný Pavol Paška. Lenže nám to už nestačí, žiadame vyvodenie trestnoprávnej zodpovednosti, žiadame tvrdé údery voči vykrádačom spoločnej kasy – vyvlastnenie, zmenu usporiadania spoločnosti – volebné zákony, zmenu zahraničnej politiky štátu – prehodnotenie členstva v EU a NATO, atď… Nie je toho málo.

Spomeňme si, čo dnešnému stretnutiu predchádzalo. Postačí, keď začneme pozvaním Porošenka prezidentskou kanceláriou SR na oslavy 70. výročia SNP. Pravdepodobne z dôvodu občianskej nespokojnosti, pozvanie sa nenaplnilo a nakoniec zmizlo do stratena. Niektorí politici si na oslavách vybíjali svoje politické frustrácie (poľský prezident), ten slovenský si ich neskôr vybíjal pod Duklou. EÚ sa bez akýchkoľvek škrupúl snaží legalizovať režim na Ukrajine, nehľadiac na následky. Pri slove následky je potrebné sa celkom vážne zamyslieť. Obchodná vojna s Ruskom, vzmáhajúci sa neonacizmus na Ukrajine a udalosti prebiehajúce na Blízkom východe, skôr či neskôr vyústia do ozbrojeného konfliktu v Európe. Z konania politických špičiek EÚ vyplýva, že tento výsledok má byť cieľom spoločného snaženia. Ďakujeme. Od počiatku vzniku SR sú do spoločnosti vkladané trójske kone určené k rozvratu slovenskej komunity. Posledným koňom je jednoznačne Kiska, ale spomeňme aj súčasného ministra ZV Lajčáka. Po jeho prvom nástupe na post ministra, som si kládol otázku, prečo ho Fico nominoval? Dnes už veci vnímam inak a správna otázka má znieť, prečo bol Ficovi nanominovaný? Ako neskôr sám povedal, musí naučiť Fica, zosúladiť jeho postoje so zahraničnopolitickými potrebami štátu. Zosúlaďujeme až tak, že Ficovi hrozí absolútne odmietnutie jeho politiky zo strany občanov. V tomto rébuse je zakódovaná aj odpoveď na otázku, prečo na Slovensku doteraz nevyrástol žiaden štátnik.

Pozvaniu Porošenka bezprostredne predchádzala návšteva nemeckej kancelárky Merkelovej na Slovensku. Je viac menej isté, že práve pri jej návšteve došlo k dopracovaniu stretnutia Porošenko – prezidenti V4. Aká je úloha nemeckého prezidenta na dnešnom stretnutí, môžeme len hádať. Určujúce línie vývoja je potrebné hľadať v zahraničnej politike USA. Často si kladiem otázku, čo na tých európskych panáčikov majú, že ich dokážu držať vo svojej hrsti? Merkelová na počiatku ukrajinskej krízy dosť dlho odolávala vonkajším tlakom. Neskôr došlo k zásadnému zlomu a dnes je táto dáma vášnivým podporovateľom protiruského ťaženia a spoľahlivou preddĺženou rukou USA v Európe. Čím je vydierateľná? Či má milenku, alebo milenca, je dnešnej liberálnej, hodnotovo rozvrátenej spoločnosti úplne šum a fuk. Že sa objavila jej staršia fotografia z mladosti, kde ju vidieť nahú na pláži, je každému úplne jedno. Jej politický vývoj a jej podpora extrémnej ľavici je taktiež všeobecne známa a nemecká spoločnosť ju toleruje. Na verejnosť presakuje jej spolupráca so STASI, ale povedzme si, kto nespolupracoval? Argument, ktorým ju musia tlačiť k stene musí byť skutočne vážny, žiadny z uvedených mi až taký bombastický nepripadá. Čo na ňu majú? Bola dlhodobo odpočúvaná americkou NSA a ani k tejto kauze nedokázala zaujať jednoznačný postoj. Možno sa časom dozvieme, kde je pes zakopaný.

Podobne je na tom Fico, azda horšie. Čo ohrozuje politickú kariéru Fica, okrem toho, že tak robí on sám? Jeho záľuba vo vilách a hodinkách by mohla byť spúšťačom domácich nepokojov, ktoré by naveky vyriešili jeho problém? Tohto by sa mal báť? Uvedomme si, že je to človek s obrovským hmotným aj nehmotným zázemím a aj po skončení politickej kariéry môže spokojne dožiť v akejkoľvek časti sveta. Že sa nenaplnia jeho politické ambície? Že Slovač mu nebude mať byť za čo vďačná a história ho nebude velebiť? Toto ho môže trápiť, ale prečo skutočne nemôže nájsť odvahu konať proslovensky? Nerozumiem. Čo také vážne existuje, že má zviazané ruky ? 13,5 mld€ za ktoré vymenil našu nezávislosť? To je príbeh o tom, ako sa Fico chytil do vlastnej pasce, dnes sa už oprávnene môže báť aj vlastných občanov. Po prezidentskom debakli sa tento človek mohol oprostiť od akýchkoľvek príťaží a z pozície, že už nemá čo stratiť, sa mohol priblížiť k pojmu štátnik. Namiesto toho sa z neho stala tragická, poľutovaniahodná postavička a v čase, keď som písal, že je tretí a posledný, presne toto som mal na mysli. Odpoveď už určite nenechá na seba dlho čakať.

Zažívame smutné obdobie slobody a demokracie, kedy si občania nemôžu slobodne vládnuť. Slovenskí politici sa preto odvažujú pribíjať ďaľšie ramená slovenskému krížu do tvaru hákového, a politické šp**** Európy sa viditeľne fašizujú. POROŠENKO VITAJ v spoločnosti slušných ľudí , to len s politikmi na vyššej úrovni ste si úplne rovní.

 

Kto je Porošenko?

 

  • SlabéVýborné (+8 skóre, 12 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?