Publikované: 17.07.2022

Vitajte všetci v roku 2030!

V piatok 11. novembra 2016 zverejnilo Svetové ekonomické fórum a časopis Forbes krátku esej s názvom ‘Vitajte v roku 2030. Nič nevlastním, nemám súkromie a život nikdy nebol lepší’! Tak napísala bývalá dánska ministerka životného prostredia, Ida Aukenová, ako si predstavuje, aký by mohol byť život v roku 2030.

Rok 2030 bol vybraný z dôvodu jeho dôležitosti pre dosiahnutie cieľov trvalo udržateľného rozvoja OSN (SDG). SDGs sú súborom 17 vzájomne prepojených cieľov prijatých OSN v roku 2015 so zdanlivým cieľom ukončenia chudoby, ochrany planéty a šírenia mieru a prosperity medzi všetkých ľudí do roku 2030.

Hoci je táto esej takmer 6 rokov stará, väčšina ľudí si ju uvedomila – a frázu ‘nič nebudeš vlastniť a buď šťastný’ – odkedy Svetové ekonomické fórum v júni 2020 oznámilo program Veľký reset, nespočetné množstvo výskumníkov, podcasterov a novinárov sa podelilo o svoje obavy s verejnosťou v snahe odvrátiť svet, ktorý opísala Ida Auken.

Samozrejme, keď prekonáte módne slová a sľuby o utópii, uvedomíte si, že svet v roku 2030 opísaný Aukenovou a WEF je svetom, v ktorom technokrati centrálne plánujú každý aspekt spoločnosti. Je to svet bez súkromia, bez osobného vlastníctva, s povinnými digitálnymi ID , digitálnymi menami a sociálnymi kreditnými skóre , aký dnes existuje v Číne.

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?