Publikované: 26.03.2021

Vláda zasahuje do náboženských slobôd a práv

Odluka cirkví od štátu sem, odluka tam, cirkev tvoria len veriaci, nie ateisti, liberáli a neomarxistiS blížiacim sa najsilnejším kresťanským sviatkom roka, Veľkou nocou, dá sa konštatovať, v opore o Ústavu SR, že na Slovensku sú plošne obmedzované práva kresťanských veriacich neproporcionálne a časovo neobmedzene.
Ruka v ruke s paralelnými nenávistnými kresťano-fóbnymi hejtmi liberálnych fašistov, ktorí si hovoria liberálni konzervatívci, čo znamená, že ich „liberálne hodnoty“ sú trvalé a nemenné…
Obmedzovanie náboženských slobôd a práv v dobe kovidovej, hrá im do karát v ich politikách: vytesniť náboženstvo na okraj spoločnosti a mimo ňu.
K predsviatočným a sviatočným opatreniam: Vláda „zabrzdila“. Zľakla sa. Začala prosiť, nie prikazovať: “Desatoro kovidu…” (nedôverujte!); ide im nie o vás, ale o ich moc…
Nevolím SaS/PS/SPOLU/PV. Nie som liberál, neo liberál, libertarián, anarchista, neomarxista, novo ľavičiar, BLM, Antifa, ani nacionalista (ale hrdý  vlastenec, otvorený na všetky svetové strany), či progresívec, som normálny, zdravý, umiernený demokrat, odmietam extrémizmus zľava či sprava; uctievam trvalé a nemenné hodnoty, platné viac než dve tisícročia po Kristovi, zakladajúce slovenskú štátnosť preambulou a Ústavou SR.
Poznámka: Kresťanstvo je najúžasnejšie, najslobodnejšie a najdemokratickejšie náboženstvo, aké kedy ľudstvo spoznalo.
Vládnuť v prostredí deklarovanej ochrany a podpory ľudských práv a ešte aj liberálnych slobôd, je „nadľudská politická a štátnická práca“.
Na čele vlády musí byť silná, mentálne, intelektuálne, duchovne a eticky nepriestrelná osobnosť, s otvoreným egom, prežiareným Láskou, a otvoreným pre spoločnosť, jej záujmy a potreby.

                 

Poznámka: Podľa liberálnych demokratov je liberálna sloboda viac, než „len“ sloboda. Ide o živých zombie s telom a dušou, bez ducha.
Poznámka plus: Ak sa liberálka Čaputová, prezidentka, vzišlá z lona Progresívneho Slovenska, má za veriacu kresťanku, dostane k slovu (prípadná demisia predsedu vlády) mala by predtým, než začne konať, vykonať vlastnú kresťanskú sebareflexiu…
Progresívne Slovensko, Progresívni veriaci, filiálka PS/SPOLU) sú „kresťanská strana“ založená na kresťanskej heréze jej hlavného protagonistu Prostredníka; z pohľadu kresťanskej viery a učenia, heretika (on a ombudsmanka jedno sú), lebo: https://www.slovoplus.sk/falosni-proroci-su-tu-aby-nas-zviedli/
Prezidentka nie je vnútorne mentálne vysporiadaná s filozofiou a sociálnou filozofiou kresťanstva, má s PS/SPOLU a liberálmi (nová liberálna ľavica) bližšie k sociálnej filozofii neomarxizmu.
Jeným z poradenských pilierov prezidentky je veľvyslankyňa USA na Slovensku Bridget Brink. Dá sa očakávať plnenie odporúčaní a odkazu Joe Bidena zo spoločnej konferencie EÚ vo veciach jeho podpory “posilňovania liberálnej demokracie” v EÚ a na Slovensku…
Slovensko nezvláda štandardnú parlamentnú demokraciu, nie ešte jej „vyšší typ“: liberálnu demokraciu.
Najskôr sa naučme základnej demokracii, rešpektujme Ústavu, a ak oboje zvládneme, nepotrebujeme liberálnu...
Neosvedčuje sa; v podmienkach kovidu spoločnosť potrebuje demokraciu, založenú na disciplíne, poriadku a právnom štáte, ktorý dokáže zohľadniť základné potreby všetkých sociálnych a záujmových skupín, včítane náboženských konfesií a denominácií kresťanských veriacich (katolíci a protestanti).
Článok je reakciou na medializovaný list predsedu KBS Zvolenského, stanoviská politikov a poslancov parlamentu. Viac tu: https://www.hlavnespravy.sk/ A podnety pre ústavný súd. Má lehotu 10 dní.
Núdzový stav ako časť Ústavného zákona č. 227/2002 Zb. o bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu je trvale neudržateľný. Mal byť nahradený kovidovým pandemickým zákonom.

                 

Vo veciach základných ľudských práv a slobôd, je v postavení nad Ústavným súdom justičný nástroj Rady Európy, ktorým je Európsky súd pre ľudské práva v Štrasburgu. Slovensko je členský štát EÚ a Rady Európy.
Potom lampáreň. Sorry. Nie. Nahrádzam: Silná vnútorná viera, že všetko zlo sa na dobro obráti a zjaví sa Pravda; je tu nádej a Láska. Dodržiavajte zásady ROR. Chráňte svoje rodiny. Ochránite svoj domovský štát pred vonkajším aj vnútorným nepriateľom.
Vydržať!

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Dívajte sa a počúvajte (dve kliknutia): One_Day_Soon

 

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?