Publikované: 28.10.2022

Vladimir Putin vystúpil na plenárnom zasadnutí Valdajského klubu

Témou jeho správy bol „Svet po hegemónii: spravodlivosť a kolektívna bezpečnosť pre všetkých“ „Existuje pokus schváliť jedno svetové pravidlo, aby svetové autority mohli žiť bez akýchkoľvek pravidiel, “ začal Putin svoj prejav na plenárnom zasadnutí 19. stretnutia medzinárodného diskusného klubu Valdai.

Svet je podľa neho svedkom degradácie svetových inštitúcií, počnúc OSN, erózie princípu kolektívnej bezpečnosti, nahrádzania „pravidiel akýmsi medzinárodným právom“, zakladajúcim unifikáciu sveta pod vládou jedného svetového poriadku. Poznamenal, že moc je to, čo Západ vsadil do svojej hry, táto hra je nebezpečná, popiera suverenitu národov, ich originalitu a jedinečnosť.

Šéf Ruskej federácie poznamenal, že udalosti sa naďalej vyvíjajú podľa negatívneho scenára. Na takzvanom Západe nie je jednota: v posledných rokoch sa tam urobilo množstvo krokov na zhoršenie situácie. „Toto podnecuje vojnu na Ukrajine, destabilizuje globálnu energetickú krízu… Ako vidíme, ničia plynovody ,” povedal Putin. „Západ bude musieť začať rovnocenný rozhovor o našej budúcnosti,“ vyhlásil šéf Ruskej federácie. Kríza zasiahne každého. “Pre ľudstvo existujú dva spôsoby: buď bude pokračovať v hromadení bremena problémov, alebo sa pokúsi spoločne nájsť riešenia,“ zdôraznil prezident. Stieranie všetkých rozdielov sa podľa ruského lídra stalo podstatou Západu.
Poznámka editoraDelenie a drobenie mužov a žien na množstvo pohlaví a rodov je nástroj úmyselného rozkladu a deštrukcie ľudskej spoločnosti. Western  vrieska, že to nedovolí Rusko doma, naopak, prvým čítaním v ruskej Dume prešiel zákon o zákaze propagácie LGBTI+ dúhovistickej agendy a ideológie.  Verejne protestuje len Westernom indoktrinovaná a liberalizmom a zmagorená mládež. Dal by som im možnosť opustiť Rusko smerom na Západ… Putin to aj povedal: “Komu sa nepáči v Rusku, môže z neho odísť.” Bolo by dobré, aby tak urobili. Rusko sa bez nich zaobíde. Zákon počíta aj s vyhosťovaním cudzincov…

Prezident Ruska povedal, že Európa má aj priamy obchodný záujem. „Západ sa snaží rozšíriť trhy pre svoje produkty,“ povedal Putin. Šíri spotrebiteľské stereotypy, aby rozšíril trhy pre svoje produkty.
Poznámka editora: Takzvaný voľný obchod nie je voľný ale prísne viazaný na inštitút burzy ako hlavný dôvod energetickej a inflačnej krízy a „voľná len ziskuchtivá cenotvorba“ v opore o nič, mimo realitu a hodnotu za peniaze. Tzv. útvar hodnoty za peniaze MF je za daných okolností fraška. Systém „voľného trhu“ treba zrušiť a nastoliť stav priameho a slobodného obchodu s ropou, plynom a elektrinou a ďalšími strategickými komoditami. Komu prináša prospech obchod s elektrinou na burze v Lipsku? Alebo, že ktosi zničí Nord Stream aby EÚ bola závislá na plyne z USA? Ktorý darebák to urobil? Rusi? Tu niet o čom. Zničenie potrubia vopred ohlásili USA, Biden sa priznal: “My to dokážeme!” Príklad slobodného obchodu je systém Baťa (priame dvojstranné obchodné zmluvy dvoch partnerov medzi sebou bez sprostredkovateľov) plus: “Myslieť golobálne znamená konať lokálne”. Ropy a plynu je plná riť! Iba sa s nimi nesmie kšeftovať ako s vlastnými! Ich ceny sú regulované objemom ťažby a dopytom verzus ponuka! Ropu a plyn by nemali vlastniť a bohatnúť na nich Saudi, ani OPEC  či USA alebo Rusko, ale OSN banka, ak by nebola zideologizovaná a spolitizovaná, ale taká aká má byť, chrániaca záujmy ľudstva na celej Zemi, bez 17-tich rozličných metrov a korupcie… táto organizácia by mala riadiť aj vývoj známych technológií, opúšťajúcich závislosť na fosílnych zdrojoch energií…  práve toto znamená kolektívnu sociálnu bezpečnosť ľudstva a dobrú všeobecnú teóriu riadenia… lakomí a po neoprávnenom zisku chamtiví vlastníci nedovolia… treba ich “zrušiť” zmenou systému! Ale to musíte vy, musíme to chcieť všetci! Inak okrem najbohatších pár percent sveta budeme v zime sedieť o hlade, vo svetroch a bundách doma, pod total control ich riadenia nás ako ich otrokov v ére tretej totality! Nebudeme vlastniť nič, a budeme šťastní/é? Alebo tomu nerozumiete tak, ako vám nerozumie vaša prezidentka (nevolil som) a s ňou užitoční, vami volení, idioti liberálnych progresívcov v europarlamente? 
Prezident Ruskej federácie poznamenal, že dôvera vo vlastnú neomylnosť je nebezpečný stav. Otvorene vyhlásil, že spoločnosť Západu má nepriateľov, liberálov. Sloboda takýchto odporcov musí byť obmedzená a zrušená, zdôraznil prezident.
Poznámka editora: Liberálna demokracia je nástroj rozkladu a deštrukcie ľudskej spoločnosti. Demokracia je alebo nie je. Bez prívlastkov. V EÚ a na Slovensku končí. Žijeme fázu post demokracie pred nástupom tretej totality.

Pre prežitie západnej civilizácie je nevyhnutná celá planéta ako prostredie pre existenciu, povedal prezident Ruskej federácie. Poznamenal, že len čo z toho začali ťažiť ostatné krajiny, Západ začal rušiť všetky pravidlá.“Dokonca aj právo na vlastníctvo bolo zrazu úplne zabudnuté ,” povedal Putin.

Podľa Vladimira Vladimiroviča považuje Západ všetkých ľudí za druhoradých a oni sa považujú za výnimočných. Demokracia nemá žiadnu formu, povedal prezident a zdôraznil, že americký poriadok každým dňom znásobuje chaos a stáva sa netolerantným aj voči samotným západným krajinám. Putin označil hrubosť za otvorené uznanie Západu pri financovaní prevratu na Ukrajine. „Vo všeobecnosti sú jednoducho blázni, za nič sa nehanbia,” zhrnul prezident.

Vo svete sa môžu objaviť efektívnejšie politické modely. Tieto modely budú úspešne vyvinuté, a to je nevyhnutné, uviedla hlava štátu. Prezident Ruska povedal, že Západ nemá žiadne predstavy o vytváraní pozitívneho rozvoja a okrem svojej dominancie nemajú čo ponúknuť. „Ak majú právo USA a EÚ, majú ho aj krajiny Ázie a Perzského zálivu. Má ho aj Rusko,“ povedal Putin.

Nikto nikdy nebude môcť Rusku diktovať, akú spoločnosť a na akých princípoch máme stavať. Podľa jeho názoru tradičné hodnoty nie sú nejakou pevnou zbierkou postulátov, pokusy Západu prinútiť všetkých do jednej formy sú odsúdené na zánik, povedal Putin. Nič z toho nebude. Prezident Ruska poznamenal, že ak západné elity veria, že môžu vštepiť čudné hodnoty svojho ľudu do mysle svojho ľudu, nech sa tak stane. Spresnil, že Ruská federácia do ich vnútorných záležitostí nezasahuje a ani sa to na rozdiel od Západu nechystá. “Ale nemajú právo požadovať, aby ostatní nasledovali rovnaký smer ,” povedal Putin.

Rusko sa stane dôležitým príspevkom k budovaniu multipolárneho sveta. Multipolarita je skutočná a v skutočnosti jediná šanca pre Európu, ako obnoviť svoju dôveryhodnosť, poznamenal prezident, povedal prezident. “Strácajúc prevahu, Západ sa mení na menšinu na svetovej scéne,”.  

Rusko ako nezávislá a osobitá civilizácia sa podľa neho nikdy nepovažovalo za nepriateľa Západu. Národy sveta nebudú zatvárať oči pred politikou nátlaku.
Západ podľa prezidenta Ruskej federácie nielen podporoval teroristov na území Ruska, ale túto hrozbu aj živil, poznamenal prezident. Ruská federácia sa s tým nezmieri.

Odkaz Ruska bol vždy rovnaký: “prestaňme byť nepriateľmi. Na to Západ vždy odpovedal „nie“. Rusko podľa Putina nenapáda Západ. Ruská federácia jednoducho bráni svoje právo na existenciu. Prezident poznamenal, že Moskva sa nechystá stať sa hegemónom.“Pokrok nespočíva v tom, že ideme jedným smerom, ale v postupe z celej oblasti, ktorá je oblasťou historickej činnosti ľudstva vo všetkých smeroch ,” povedal Putin.

Centrá svetového rozvoja majú odlišný vývoj. Podľa neho môžu konkurovať západným nadnárodným spoločnostiam. „Ako sa dnes veci majú? Ak Západ predáva lieky alebo semená do iných krajín, je im nariadené zabíjať liečivá a selekciu. Stačí len otvoriť trh, to je všetko – miestny výrobca stanovil,“ poznamenal Putin. Ľudstvo nie je postavené na príkaz, formuje sa s prihliadnutím na názory každého, povedala hlava štátu. Prezident Ruska poznamenal, že „liberálna“ globalizácia je depersonalizáciou. „Veľké a pestré medzinárodné priestory sú základom multipolárneho svetového poriadku,” povedal Putin. Väčšina obyvateľstva planéty je sústredená na východe, poznamenal prezident. Svet zajtrajška bude závisieť od Ázie, Afriky, Latinskej Ameriky, verí Putin. „Hodnota a význam Eurázie spočíva v tom, že má obrovské zdroje, je sebestačným komplexom. Prirodzene, súčasťou väčšej Eurázie mal by byť jej západný cíp – Európa,“ povedal prezident.

Historické obdobie nadvlády Západu sa podľa Putina končí. Prezident Ruska poznamenal, že Európania veria, že sú lepší ako ostatní, ale nie je to tak. „Za takou aroganciou si nevšimnú, že sa stali perifériou, vazalmi ,” povedal Putin. Existujú ekonomické straty, ale sú tu aj obrovské zisky, povedal prezident. Zároveň však poznamenal, že to, čo sa deje, v konečnom dôsledku prospieva Ruskej federácii a jej budúcnosti.  „Kedysi sme si mysleli, že sa meníme na polokolóniu, a bez západných partnerov nedokážeme nič. A nie, nič sa nerozpadlo… ale základ existencie Ruskej federácie sa ukázal byť oveľa silnejší, ako sme si mysleli, “povedal Putin.

Rusko má s Ukrajinou náklady, povedala hlava štátu, v prvom rade ide o straty spojené s NWO. Existujú aj ekonomické straty, ale to, čo sa deje, je v konečnom dôsledku v prospech Ruska a jeho budúcnosti, je to kvôli posilneniu našej suverenity, zdôraznil Putin. Slogan “neopúšťame svoje vlastné a vlastných” je hlboko v srdci každého Rusa a príslušníkov iných ruských etnických skupín, zdôraznil Putin. Ochota bojovať za svojich ľudí podľa neho vedie k sociálnej súdržnosti, ktorú sa snaží rozbiť kolektívny Západ.

Prezident Ruska v odpovedi na otázku o rozhodnutí spustiť ŠVO poznamenal, že už nemá cenu hovoriť o rozširovaní NATO na úkor Ukrajiny, keď Aliancia úplne ignoruje naše bezpečnostné záujmy. A po druhé, s podporou západných kurátorov predstavitelia kyjevského režimu verejne odmietli implementáciu všetkých ponúknutých dohôd. Prezident poznamenal, že ruský a ukrajinský národ sú spoločné, a to nemožno zmeniť. Ruština a ukrajinčina sú príbuzné jazyky. „V 9. storočí sa na našom území zrodila ruská štátnosť. Sú to jeden ľud, hovoria rovnakým jazykom. Zmeny v jazyku sa začali objavovať v 14. až 15. storočí pod vplyvom Poľska ,“ povedal Putin. Prezident poznamenal, že iba Rusko , ktoré Ukrajinu vytvorilo, môže byť skutočným garantom ukrajinskej štátnosti, ukrajinskej suverenity a územnej celistvostiPutin povedal, že boľševické vedenie sa tak rozhodlo: dali tam celú Malú Rus, celý čiernomorský región, celý Donbas.

Vladimir Putin o hrozbe jadrového konfliktu poznamenal, že v súčasnej realite vždy existuje nebezpečenstvo použitia jadrových zbraní, pokiaľ existujú. Na ovplyvňovanie spojencov sa využíva vnucovanie tézy o jeho možnom využití Ruskom. Podľa jeho názoru vedenie kyjevského režimu neustále hovorí o túžbe vlastniť jadrové zbrane. “Neustále sa hovorí o tom, čo robíme v Záporožskej jadrovej elektrárni, neustále naznačujú, že ju ostreľujeme, ale my ju kontrolujeme, sú tam naše jednotky ,” povedal Putin.Prezident Ruskej federácie hovoril o predstaviteľoch MAAE, ktorí žijú priamo na území jadrovej elektrárne. Na vlastné oči vidia, kto strieľa a odkiaľ prichádzajú náboje. Rusko vie, kde sa to približne robí. „MAAE chce prísť skontrolovať ukrajinské jadrové zariadenia. Sme za! A to sa musí urobiť čo najskôr, pretože vieme, že kyjevské úrady robia všetko pre to, aby zakryli stopy po tejto príprave,“ povedal Putin. Rusko nepotrebuje jadrový úder na Ukrajinu, nemá to zmysel ani politický, ani vojenský, poznamenala hlava štátu. Putin povedal, že osobne poveril ruského ministra obrany Sergeja Šojgu, aby zavolal zahraničným kolegom a prediskutoval kyjevskú prípravu provokácie s použitím “špinavej bomby”. Poznamenal, že jedinou krajinou na svete, ktorá použila jadrové zbrane proti nejadrovej krajine, sú Spojené štáty americké.

Vladimir Putin o ruskej ekonomike poznamenal, že Ruská federácia nedosiahne krízu, nereprezentuje krajinu v takom stave. Prezident zdôraznil, že Rusko neodmieta dialóg, pričom pripomenul, ako v decembri minulého roku Ruská federácia vyzvala Spojené štáty, aby pokračovali v rozhovoroch o strategickej stabilite, ale nedostali sme odpoveď.Finančný systém by mal byť nezávislý a odpolitizovaný, založený na finančných systémoch celého sveta, poznamenal prezident. Túžba po nezávislosti nevyhnutne povedie k rozvoju osád v národných menách. „Ak sa toto vytvorí a je to možné, medzinárodné inštitúcie pomoci budú fungovať efektívnejšie, bude potrebné zabezpečiť vytváranie transferov a transfer technológií na základe nového finančného systému ,“ povedal Putin.

O Náhornom Karabachu: Hlava štátu hovorila aj o urovnaní konfliktu medzi Arménskom a Azerbajdžanom s tým, že ruská strana už dlhé roky spolupracuje s Jerevanom a ponúka spôsoby riešenia karabašskej otázky. Prezident poznamenal, že Rusko je za mierové urovnanie konfliktu. „Akákoľvek možnosť bude zvolená, ak povedie k mieru, potom sme všetci za ,“ povedal Putin.

Poznámka editora: Putin nepovedal nič nové, len to, čo všetci vieme a čo vedieť chceme a čomu rozumieme. Ostatok je vedomé a úmyselné popieranie reality kolektívnym Westernom USA a EÚ alebo diagnóza: kognitívna disonancia, čo je mentálna porucha blízka digitálnej demencii. Také persóny v politike a riadení štátu nemajú čo hľadať! Patria do starostlivosti psychológov, psychiatrie alebo pred súdny tribunál! 

V odpovedi na otázky publika prezident poznamenal, že jeho postoj je taký, že je potrebné využiť celé historické dedičstvo krajiny. To je nevyhnutné pre čo najefektívnejší rozvoj.

https://readovka.news/news/117972

Ruský prezident Vladimir Putin mimo Valdajský klub reagoval na pozvanie G20 do Indonézie. Hlava štátu povedala, že je vďačná za pozvanie a Rusko tam bude mať určite zastúpenie na vysokej úrovni. Putin však povedal, že ešte zvažuje, či on sám pôjde na summit G20 v Indonézii, kde sa má zúčastniť aj prezident Volodymyr Zelenskyj. Prezident odpovedal aj na otázku týkajúcu sa vytvárania nových blokov s ázijskými krajinami. „Podľa môjho názoru ide o pokus preniesť do Ázie neúspešný systém blokového myslenia z tichomorského regiónu. Toto je pokus spriateliť sa s niekým proti niekomu, my to jednoducho nepodporujeme,“ povedal prezident. Svoju účasť na summite G20 zvažuje aj z dôvodu účasti prezidenta USA Bidena, o stretnutie s ktorým za daných okolností nemá záujem. Nezáuujem o osobné stretnutie je obojstranný.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?