Publikované: 18.03.2014

Vládu jednej strany sme už zažili!

Určite o tom a nie málo vie aj Róbert Fico. Dovolím si tvrdiť, že Fico svoje rozhodnutie kandidovať za prezidenta prejavil v poslednej chvíli hlavne preto, že sledoval rozhorčenie Slovákov ako sa začali chrbtom otáčať k pravici lebo pravicoví politici sa iba večne hádali o vládne kreslá a vôbec neriešili tie problémy na ktoré občania dennodenne poukazovali a boli pre nich tie najpálčivejšie. (Zdravotníctvo, školstvo, tzv. rómsky problém, stav súdnictva a prokuratúry a v neposlednom rade aj nezamestnanosť). Myslím si však, že k jeho rozhodnutiu kandidovať na prezidenta najviac prispeli ohlasy občanov, ktorí začali vychvaľovať bývalý režim, že za socializmu bolo všetko lacnejšie, že nebola nezamestnanosť a nebolo bezdomovcov, a aj bývanie bolo oveľa lacnejšie ako teraz. (Škoda, že sa tí istí občania nezamýšľajú nad tým, že aj ich pričinením je to tak, lebo ak by sa od počiatku tj. od 89tého roku bili za svoje vyššie platy, aby ich mali také ako napr. Nemci alebo Rakúšania, tak by ten socializmus nemuseli až tak vehementne obhajovať).

Premiér Fico kritizuje pravicu: „Keby do druhého kola postúpil antikrist, tak pravica tohto človeka podporí. Je im to úplne jedno“ – o pánovi Kiskovi takmer na každom kroku tvrdí, že ten človek nemá žiadne skúsenosti v politike a že ako prezident by mohol Slovensku viac uškodiť ako pomôcť.

Pri takom tvrdení si dovolím oponovať pánovi Ficovi tým, že prezidenti ako bol napr. Rudolf Schuster, ale aj terajší Ivan Gašparovič, že boli skúsení politici (aspoň tak ich prezentovali), no ak by sa teraz opýtal tých, čo im dali svoje hlasy, či by im dali svoje hlasy ešte aj teraz, tak pevne verím, že minimálne 70 % z nich by sa vyjadrilo v tom zmysle, že ešte aj teraz ľutujú, že týmto ľuďom dali svoj hlas.

Takže pán premiér myslím si, že funkcia prezidenta spočíva skôr v charaktere človeka a nie v tom aké má skúsenosti v politike – nechať sa dosadiť do premiérskeho kresla oligarchami a  bohatými magnátmi, ktorým (po zvolení za premiéra) je odkázaný robiť veľké protislužby a tak iba necháva narastať problémy občanov, ktoré odsúva na vedľajšiu koľaj – tak toto dokáže len bezcharakterný človek. (A prepáčte, že to píšem takto otvorene – za takého bezcharakterného človeka Vás ja považujem).

Takže pán premiér, kandidát na prezidenta – prestaňte už podpásovo útočiť na svojho protikandidáta a robte konečne to, čo ste nasľubovali voličom pred parlamentnými voľbami v roku 2012! (Máte na to 2 roky, takže ešte by ste to mohli stihnúť a tým by ste si aj u mňa napravili svoju reputáciu). Kiska bude pre Slovensko iba menším zlom, (presne ako to bolo v politike takmer po celý čas za posledných 24 rokov), ale takto aspoň nebude celé Slovensko v moci iba jedinej politickej strany, čiže tej Vašej.

  • SlabéVýborné (+5 skóre, 11 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?