Publikované: 20.07.2015

Vlaky zadara pre celú Európu

Samozrejme, žiaden obed, ani vlak nie je “zadara”. Vlaky zaplatia všetci tí, ktorí na Slovensku platia dane. Čo všetko nedobrovoľne preplácame?
Rozhodol som sa tentoraz nenapísať vlastný komentár, keďže veľmi výstižne to už spísala a poslala mi dôchodkyňa pani Dagmar. Z jej komentárov k jednotlivým situáciám diskutovaným hlavne na informačnej stránke “vlaky zadarmo” som ich niekoľko vybral nižšie:

1. Študentka nedochádza do školy vlakom, nedochádza vôbec, zrejme študuje v mieste bydliska, ale prepravu vlakom po celom Slovensku má zadarmo, teda bezplatne. Je toto normálne? NIE!!!

2. To isté, čo v predchádzajúcej otázke a odpovedi. Ona (iná študentka) má trasu (do školy) Makov – Žilina, ale môže bezplatne cestovať po celom Slovensku. A kto to bude platiť? Vlastne som počula od kompetentného človeka pracujúceho na železnici, že to nestojí ani cent, lebo vlaky aj tak jazdia, či sú prázdne alebo plné, je to jedno. /??????????/

3. Študenti môžu cestovať zadarmo aj cez prázdniny. Prečo? Čo to má s tým spoločné? Takže stále, aj cez prázdniny akékoľvek, po celom Slovensku. Je to choré!!! Normálne keď už, tak na tratiach, ktorými jazdia do školy a len cez školský rok. Toto neexistuje nikde na svete.

4. Aj český študent (má nárok)! Nielen cez školský rok, ale aj cez prázdniny po celom Slovensku!!! Koľko ich takto bude cestovať? Aj z celej Európy? Možno deti bohatých rodičov. A vôbec…O koľko peňazí prídu železnice aj štát?

5. Ďalšia absurdnosť!!!
Pozerám správy na Jojke, dôchodca z Českej republiky najazdil 16-tisíc km po Slovensku zadarmo, je vraj rekordér. Možno ho prekonajú nejakí rakúski dôchodcovia s dôchodkom 2000 € mesačne. Možno tí by sa hanbili. Alebo? Veď keď Slováci to takto vymysleli, prečo by sme nevyužili. A majú recht!!!

Súhlasíte s takouto predvolebnou kortešačkou strany Smer za vaše peniaze?
Odpoveď môžete dať vo voľbách!

  • SlabéVýborné (+16 skóre, 34 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?