Publikované: 22.07.2013

Voda je dôležitá pre život

V jednom periodiku som čítal, že v istej reštaurácii nepodávajú vodu k obedu. Vraj keby ju podávali, hostia by si k obedu nekupovali iné nápoje. V inej reštaurácii s tým problém nemajú.

Keď som bol vo Francúzsku, tak som sa dozvedel, že tam platí zákon, že keď hosť príde do reštaurácie k baru, sú povinní naliať mu pohár vody z vodovodu bez platenia! Teda v prípade, že ho nemusia obslúžiť.

Za takýto zákon sa plne zasadzujem aj u nás na Slovensku. Veď s tým nemajú vôbec prácu, i keď voda niečo stojí.

Ďalším nedostatkom v našich reštauráciách je, že ku káve vodu nepodávajú, čo sa mi zdá prehrešok vôbec z pohľadu reštauračných služieb. To je proti zákonu života. Vie sa, že človek by mal po vypití kávy vypiť aspoň toľko vody, koľko kávy vypil. V slušných reštauráciách to robia, no tých je u nás málo. Malo by sa to napraviť.

Možno tieto problémy súvisia s cenou vody, ako som už naznačil. Ako to však súvisí s tým, že voda sa má stať vývozným artiklom? U nás je, našťastie vody dosť (počas povodní až-až), ale vždy to tak nemusí zostať. Voda je predsa naše prírodné bohatstvo, a to by nemalo byť predmetom predaja.

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?