Publikované: 30.05.2020

Vojna juhu proti severu v USA pokračuje

Joe Biden v piatok 29. mája povedal, že za „otvorenou ranou“ systémového rasizmu stojí zabitie (vražda) spútaného černocha v Minnesote a prezidenta Donalda Trumpa obvinil z podnecovania násilia.

Momenty akútneho rasového napätia v minulosti poskytli platformu aj pre spôsob vedenia kampaní prezidentských kandidátov. Sprevádzané akciami KKK aj nacistov a vraždami M.L. Kinga a R.F. Kennedyho.
Problémy s neprimeraným použitím prostriedkov na dosiahnutie účelu zákroku má najmä v rómskych osadách aj slovenská polícia.
Primeranosť zásahov nebola jednoznačne preukázaná. Za kratší koniec povrazu, aj u nás, ťahá sociálna skupina rómskeho etnika. V USA ide o stále „problémovú“ najnižšiu strednú triedu“. Je si vinná sama. Nie tým, že „málo kričí“ ale vlastnou nečinnosťou. Platí to aj pre slovenských Rómov a ich mentalitu. Rómska otázka je slovenská predvolebná obligatórna téma.
Áno, aj u afroamerických fenotypálnych variantov ide o časť mentality (mentálnej výbavy) zakladajúcej takzvanú kognitívnu inteligenciu.
Slovenská polícia „trpí“ chronickým rasizmom. Má v rukách nástroje sily. Rómovia nie. A pod toto sa podpisujú aj prokuratúra a súdy.
Trumpovmu protikandidátovi Bidenovi vôbec nejde o neutralizáciu rasizmu, ale o predvolebný súboj s Trumpom.
Minulý týždeň Biden vyhlásil čosi v tomto zmysle: „Nerozhodnutí afroamerickí voliči by nemali voliť“, čo vzápätí oľutoval. Ide o freudovské prerieknutie.
https://apnews.com/ecd4d18c2fb44230214f987553ca89cb
Neváha svojho soka označiť za podnecovateľa násilia (Trump s benzínom v ruke). A všetci svorne tárajú o zaistení verejného poriadku, nutnosti ochrany majetku, zdravia a životov občanov USA…
Štyria policajti z Minnesoty boli prepustení, páchateľ je stíhaný vo väzbe, zvažuje sa vznesenie obvinenia so spolupáchateľstva vraždy tretieho stupňa voči ostatným trom.
Kecy o slobode, ľudských právach a rovnosti neprinášajú synergický efekt.
Obaja prezidentskí kandidáti sa dokážu pozrieť do očí nepríjemnej pravdy, ale nevedia s ňou nič urobiť. Lebo na to je „prikrátka“ aj „vznešená“ Ústava USA.
Protesty v NY: https://www.youtube.com/watch?v=ea3oaBMVdjI
USA hrozí otvorená občianska vojna (titulka článku) pričom štátna moc bude postupovať v súlade s americkou ústavou. Lebo ochrana majetku, zdravia a života občanov.
Veci sa vrátia do „normálu“. To je asi tak všetko.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notoricky obcan

Poznámka k Bidenovi: Vedel by som si predstaviť, ale to je z iného súdka, odovzdávanie občianskych preukazov po absolvovaní „štátnej skúšky“ z občianskej náuky.
Titul občan zakladá kvalifikované aktívne volebné právo. Nielen právo ale aj spôsobilosť.

 

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?