Publikované: 07.07.2014

Vojna už nie je len rozprávka

Citujem z článku Literáriek : “Co když se bojovníci ukrajinské armády, národní gardy a soukromých armád rozhodnou zaútočit na Krym? Podle různých ruských zdrojů tam dochází už teď k výraznému posilování ruských jednotek i jejich výzbroje. To už nebude válka s více či méně amatérskými povstalci, to může být plnohodnotný válečný konflikt. Jakoby náhodné ostřelování ruského území z Ukrajiny je takovým předkrmem.

Vojna zrejme bude, skôr či neskôr budeme umierať všetci. Pozrite sa na svojich otcov a synov, zavolajte na návštevu strýka. Môže sa stať, že viac nebude príležitosť, tešte sa z každej chvíle so svojimi blízkymi. Možno tieto spomienky o pár mesiacov či rokov bude to jedíné, čo Vám po Vašich blízkych a milovaných ostane

Tomáš Haas, bývalý poradca prezidenta Klausa píše :
Náckovia sú v každej spoločnosti. Na Ukrajine, V Rusku, v Nemecku, v USA aj u nás. Ale len na Ukrajine kontrolujú štátne ozbrojené sily, len na Ukrajine dnes majú štátom vyzbrojenú vlastnú armádu (Národnú gardu) a len na Ukrajine sú štátom posvätenou entitou – hoci aj tam sú fakticky ilegálni, pretože boli ako iné ozbrojené skupiny rozpustené podľa zákona hneď po Majdane, tesne pred tým ich štát zahrnul do svojho bezpečnostného systému. Ale to sú verejne prístupné fakty a predstierať, že sú rovnocenné nejakým ruským, americkým, nemeckým alebo naším extrémnym skupinkách je falošná manipulácia. Neviem si predstaviť, že ČR nejakú tú neonacistickú skupinu vyzbrojí, predá jej ministerstvo obrany, políciu a prokuratúru a pošle ju trebárs do Severných Čiech “robiť poriadok”.

Na Ukrajine sme oživili strašidlo nacizmu, dlhé mesiace sme ho poctivo prikrmovali, aby zosilnelo a mohlo sa ujať svojej práce – zničiť nenávidených Rusov. Lenže takto jednoducho svet nefunguje. Všetci sme na jednej lodi a keď ju na jednom konci podpálime, loď klesne so všetkými na palube. Tak ako na Titaniku, záchranných člnov je len pár. Nie sú určené pre robotníkov, úradníkov a drobných podnikateľov. Miesta v nich sú určené pre elitu – práve tú, ktorá Vás dnes štve do vojny a potom Vás bude do nej posielať. Aby ste umierali a keď budete považovať za šťastie, že sa domov vrátite slepý, s poškodeným zdravím, bez nôh či rúk. Toto je pravá tvár vojny. Sú to krv, slzy, smrť, neuveriteľná bolesť, bieda, zničená budúcnosť. Toto sme dnes pripravili ľuďom na Ukrajine a rakovina vojny neskôr postihne aj nás. Prichystajte sa všetci, ktorí “nezabúdajú na rok 1968″ bude treba Vaše odhodlanie, keď sa budete vrhať do dažďa guliek a s hrdinským pocitom umierať.

Je to však nutné? Stále je možné Ukrajinu zastaviť. Stačí prestať financovať vládu v Kyjeve, vytlačiť Američanov z Ukrajiny, položiť vláde nôž na krk a povedať, že Únia nie je ochotná podporovať genocídu. Stačí len vytvoriť nárazníkovú zónu vojskami OBSE medzi oblasťami Východu a Západu a začať rokovať. Bude to stáť veľa? Ó áno, bude to stáť stovky miliónov EUR. Len pre informáciu, koľko by stála vojna? Bilióny? Nie je lacnejšie zabraniť ničeniu a vojne? Ja si myslím, že áno.

Zdroj:
http://literarky.parlamentnilisty.cz/tema/87-tema-na-tento-tyden/17862-bude-nakonec-velka-valka

 

  • SlabéVýborné (+11 skóre, 11 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?