Publikované: 05.01.2013

Vrahovia medzi nami

Voľby 2009

Rok 2009 bol rokom prezidentských volieb na Slovensku. Proti Ivete Radičovej, ktorá sa v tom období javila ako nesmierne dobrý kandidát, žena, ktorá mala povesť morálneho občianskeho aktivistu, stál človek vo všetkých aspektoch javiaci sa ako karikatúra čestného schopného človeka.

 

Pripomenutie histórie Ivana Gašparoviča

Ivan Gašparovič je bezpochyby žumpou, je dnom politika, ktorý počas svojej kariéry nielenže pokazil čo sa dalo, ale naviac sa iniciatívne podieľal na deformovaní ústavného práva, bol účastníkom režimu, ktorý vykonával vraždy (Remiáš) a únosy (Kováč ml.).

Oproti sebe stáli protiklady. Občan, čestný predstaviteľ tohto štátu a na druhej strane zákerný desperado, priam komixová čiernobiela figúrka zo zlého animáku ako symbol zla, ktorý si však natiahol  po predchádzajich lotrovinách masku starého neškodného automobilového deduška.

Ešte predtým sa vráťme do decembra roku 2008, keď o Gašparovičovi na sneme Smeru v Nitre vyhlásil Róbert Fico, že : “Vzhľadom na blížiace sa priame voľby prezidenta SR, delegáti snemu vyjadrujú spokojnosť s doterajším
pôsobením súčasného prezidenta Ivana Gašparoviča.” Tento mimoriadne kladný vzťah Smeru k osobe dovtedajšieho  prezidenta vyvrcholil mítingom v Košiciach v apríli 2009, kde na stretnutí s členmi a priaznivcami Smeru v Košickom kraji tvrdil Ivan Gašparovič ”Sme tu sami, tak to môžem povedať, že v tejto pozícii a v tomto čase som prakticky akoby členom, lebo môj neúspech bude neúspech Smeru a môj úspech bude úspech Smeru a, samozrejme, koalície,” .
Doplnenievideo z tohto slávneho výroku a následné klamstvo Ivana Gašparoviča (a jeho hovorcu) s významným poťukaním po čele: “To je určite nie pravda, kde by som tam…” 

Gašparovič vyhral s náskokom viac ako 11%

Už vtedy musel byť náš fúzaty pretekár mimoriadne spokojný a mimoriadne zaviazaný strane Smer a vtedajšiemu predsedovi Róbertovi Ficovi.

2.funkčné obdobie

Prišiel august 2009, čas, kedy vášnivý nimród Ivan vyráža do hôr, do svojho obľúbeného revíru vo vojensko-výcvikovom priestore Lešť. Zlé jazyky hovoria, že je to zároveň čas, keď ochrankári vyháňajú všetko čo nepozerá správnym Smerom a čo nemá “bumažku”. Klebety tiež hovoria niečo o prevoze trofejných exponátov krížom cez celé Slovensko, či nebodaj o strieľaní priamo z balkóna hotela, ale keď pohnete vlastnou hlavou,  sami vidíte, že na týchto klebetách nemôže byť ani zbla pravdy. Poľovník Gašparovič predsa prírodu miluje, do lesa sa chodí pookriať a len náhodou, keď zbadá niečo chlpaté, vystrelí. Ale to skutočne len náhodou. A určite sa vždy presvedčí, či to chlpaté nie je náhodou vyčnievajúca čiapka kolegu horára.

Podľa pravdovravnej Slovenskej informačnej služby, ktorej výsledky šetrenia si mohol premiér Róbert Fico vyžiadať, Ivan Gašparovič odišiel z tohto výcvikového priestoru a čo čert nechcel, hneď druhý deň bol zastrelený guľovnicou jeho zvyčajný sprievodca na poľovačke horár Bobák. K neúmyselnému zabitiu sa prihlásil Bobákov najlepší priateľ Drozd, kde ako hovorí, došlo k síce značne nepravdepodobnému, ale predsa, ľudskému zlyhaniu. Štefan Drozd má byť za čo vďačný práve Gašparovičovi, keďže ten ho v minulosti podržal vo funkcii riaditeľa Vojenských lesov. Predminulý rok v septembri 2011 bol Drozd odsúdený na 18 mesiacov podmienečne a s tým, že už nikdy viac nesmie do ruky chytiť strelnú zbraň.

Spolupráca so stranou Smer

Tým tento podivný príbeh nekončí. Od roku 2009 sa totiž  Ivan Gašparovič začína správať nielen ako vďačný sympatizant strany Smer a Róberta Fica, ale po roku 2010 a strate jeho vlády sa stáva utajeným centrom moci, opozíciou voči vláde protificovskej koalície. Známa kauza (ne)vymenovania Generálneho prokurátora Čentéša je učebnicový prípad manipulovaného človeka, ktorý všetko robí preto, že musí. Ktorý sa stáva rukojemníkom hriechov, ktoré ho dostihli a v rukách vodcu bábok sa stáva gašparkom.

 

Epilóg

Epilóg drámy je skutočne fraškou par excellence. Pri príležitosti 20.výročia samostatnej Slovenskej republiky vyhlasuje Ivan Gašparovič amnestiu na neúmyselné trestné činy s podmienkou do 18 mesiacov a s následným zahladením, takže na tohto človeka sa hľadí ako na netrestaného a môže vykonávať všetko, ako keby nikdy nebol trestaný. Som si viac ako istý, že je skutočne len náhoda, že do tejto amnestie spadá aj Štefan Drozd, ktorý sa sám priznal k neúmyselnému zabitiu svojho najlepšieho priateľa.

Túto loveckú sezónu Štefan Drozd stihne, len pochybujem, či pôjde aj s Ivanom Gašparovičom…

 

Oprava – zdá sa že predsa len Štefan Drozd do amnestie nezapadá… Podľa článku V. odstavec a.) sa toto rozhodnutie nevzťahuje na tresty právoplatne uložené za trestné činy s následkom smrti, ťažkej ujmy na zdraví alebo škody veľkého rozsahu

 

Dôležitá poznámka :

V posledné dni sa v súvislosti s medializáciou okolo Ivana Gašparoviča a udalosťou v Lešti vytiahli staré články, na ktoré sa v texte odvolávam. Vzhľadom na to, že som dostal informáciu o pripravovanej žalobu za ohováranie kvôli vyjadreniam v uvedenom článku, prehlasujem, že môj príspevok je len sumarizácia všetkých (dnes už historických) faktov dokopy a v texte som ani slovom nenaznačil spojitosť Ivana Gašparoviča s nejakou tragickou udalosťou! 

 • SlabéVýborné (+266 skóre, 332 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

10 Komentárov

Komentárov 21 - 30 z 10Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. Juantorena

  Sranda, ako sa vždy veriaci veľkého boha Sulíka búchajú do pŕs, že expremiérka Radičová bola tou najlepšou na svete. A popritom je Internet plný dôkazov, ako títo jedinci proti nej brojili, popľuvali ju tisíckami jedovatých slov v čase, keď jej premiérsku stoličku podkopol práve Sulík so svojimi kumpánmi.

  1. Juraj Poláček

   genius komentarov od veci… Nemohli by ste veducich poprosit o lepsi manual?

  2. Juantorena-typický Slovák,sám nevie vyprodukovať ani H,ale na blogera,ktorý má názor a schopnosť jasne formulovať bude útočitˇ,prekrúcať,zosmiešňovať. A to sa netýka iba tejto reakcie,ale všetkých jeho reakcií aj k ostatným blogerom.

   1. Juraj Poláček

    Nechajte ho, ja som napriklad rad ze takyto suteren sa zucastnuje debat inteligentnych ludi. Proste jeho vylucky pachnu tak, ze odpudzuju a tym robia velmi dobru sluzbu prave tym myslienkam, ktore sirim ja :) Ovela nebezpecnejsi by bol demagog, ktory by precizne ohybal formulacie, siril polopravdy a diskutoval formalne prijatelnym sposobom. Intelektualne by takato debata bola ale na daleko vyssej urovni.


  3. Radičová má občianku aj hlasovacie právo — to znamená, že je zodpovedná za svoje činy Za vládu nesie zodpovednosť najmä jej predseda / predsedníčka To že vláda padla, je len jej zodpovednosť, nikoho iného

   1. Ak tomu dobre rozumiem, pán Poláček – to akože vy sa považujete za inteligentného človeka, však? Pýtam sa len preto, aby nedošlo k nejasnostiam. Inak – do gatí ste pustili celkom pekne a s chuťou, gratulujem. Radosť čítať. Pepe


  4. Koller Jan

   súdruh je vtedy rád, keď môže pre voľbami na svojho oponenta vytiahnuť špinu – keď sa to urobí proti nemu je schopný zo svojej funkcie zburcovať celé Slovensko aby sa očistil – samozrejme za spoločné peniaze.

 2. Juraj, treba si tú amnestiu prečítať pozorne. Na TČ, ktorými bola spôsobená smrť, sa táto amnestia nevzťahuje. Inak s článkom súhlasím, niet väčšej hanby pre štát, ako takýto prezident. Je ale verným obrazom slovenského voliča, je dôsledkom, nie príčinou. A to je desivé, dosť.

  1. Juraj Poláček

   tak sorry, precital som si len uvod… opravim to

 3. http://www.prezident.sk/?amnestie

 4. Juantorena

  He-he, pekne sa to na teba začína valiť. Dovtedy sa s fanatickou penou puse behá do lesa, pokiaľ nenatrafíš na silnejšieho zajaca. Asi je už na čase, aby si začal trénovať spávanie v pruhovanom pyžame. Je to síce len taký slovný zvrat, lebo naši väzni pruhované nenosia, ale znie to tak pekne. Prorokujem ti, že sa z teba stane mediálna hviezda na SME. O tebe bude minimálne toľko článkov, ako keď tvoj vodca Sulík usporadúval seánsy u Kočnera.

  1. myslím, že z tohto obláčka nezaprší prezidentská kancelária má chaos v dátumoch – vraj bol fujarovič v chorvátsku, ale podľa pravdy už štyri dni predtým sa vrátil z dovolenky a v inkriminovaný deň aj prijatie veľvyslancov odvolal o tejto epizóde už písali aj v plus 7 dní a fujarovičovci boli ticho ako vši pod chrastou. prečo asi?

 5. tento pribeh som pocul prvykrat pred rokom od znameho-novinara, vraj odvtedy v istych kruhoch volaju Gasparovica “polovnik”.

 6. Spomína sa to, dosť lapidárne, aj tu: http://marekblaha.blog.sme.sk/c/277657/Po-vlade-by-mal-padnut-aj-prezident.html

 7. http://www.necenzurovane.sk/13/hyeny.html

 8. no na slovensku uz ta korupcia prerasta do obludnych rozmerov na sude sa kupuju rozsudky a ked si zaplatite moste prist k sudu tvrdit aku kolvek hovadinu aj takuto !!! http://www.youtube.com/watch?v=2DG96_tcDmo novinary sa boja alebo maju zaplatene o tomto svinstve pisat http://www.necenzurovane.sk/13/hyeny.html Ale ved to co robi kazda vlada ajej uradnii to sa deje vsade . http://www.necenzurovane.sk/13/martos.html http://www.necenzurovane.sk/primator/gorilapp.html a podobne tak v tomto mafianskom a zevraj demokratickom state necakajte nic ine !!!!!

 9. Koller Jan

  - I live in such a country … … where the semi-literate alcoholic with a vocabulary of both individual after acute lobotomy, can fit into the role of defender of the interests of the nation. And even for this purpose and exploit the name of one of the oldest Slovak political parties. A 5-6% of voters he still eats. … where the leader of the Christian Democrats, which would be his professional life and political career lead primarily along the lines of Christian principles, of which the main ones are “not to lie” and “not to steal”, first of all stretches of flat, which definitely did not come “Christian” way. His slogans on billboards, promising to solve the housing issue, give in this context the word irony new qualitative dimension. If I wanted to be expressive correct, so write that “preaching water and drinking wine.” However, I do not want to be fair, I write that a constant defect in the mouth (it could be harder to write, but let code). … where eurooptimizmus become a new kind of Gnostic religion and mantra. Euro and the EU are untouchable sacred symbols, summits and meetings of the saints dual polit-god Merkozy all controls and looking down on all your vševidiacim eye. He who dares to express opposition to these tendencies, it is declared a fool, negativists Risky irresponsible and extremist. Heretic. Have to be burned at the stake! Oppose their own opinion and is not covered yet, it’s dangerous, especially when you’re small – is to shut up and move on and trust divine omniscience Union, which increasingly resembles the golden calf. In doing this because of an increasing democratic deficit, the Union itself increasingly weakens, destroys and kills. If today’s situation and form “their” project saw Schuman, Monnet and the other fathers of integration is likely to rebut radicals week dinner. … which allow doctors to be in line strike someone who their unfulfilled political ambitions and narcissism heals really nasty way. By holding patients hostage and juxtaposition of Czech military doctors, who arrived just in these patients during an emergency caused by strikes, assist (and no longer around today finds how many actually save health and life), the occupying forces of the ’68 year, in a my eyes deserved fate in the form of an act of defenestration vyšmarením from the top floor window of Roosevelt Hospital (or from the bridge that connects the different wings of the building, therefore, even if there is). The level of trade union leader doctors but only reflects the great overall picture of Slovak health in the patients whose fair with you to the hospital must bring cutlery, toilet paper, towel and soon may already bed or syringes. … where members of the Police Force bullied citizens and where the laws are set up so totally demented and absurd that a microscopic amount of natural light drugs a person can get in jail for a longer time than the theft of a large, killing another human being, not even to mention the larceny of money taxpayers. This in Slovakia is not a crime, but the national sport. A Police Force President and the Minister of the Interior subsequently live Onan over their own egos and achievements in the fight against crime. … where a person whose well-known is the Albanian mafia boss, held the post of judge – but not some obscure corrupt county figure of fun in their robes, who in this way compensates own impotence and the undervalued ego. But at the post of the President of the Supreme Court, which will trochárčiť. God, after all, the man raped, mutilated and killed justice so many times that perhaps it will issue a mass grave. … where leaders of right-wing political parties openly flirt with post-election cooperation with the party that is anything but standard social democracy and which leaders have prepared this state so much money that even uncle scrooge of Kačerová could only envy. It all encapsulates the necessity of stability … because stability is still at present what the country needs most, right? Of course, especially political stability functions and access to trough and cash flow. Tubs are, of course, universally accessible for the entire political spectrum, from left to right. Just a little thing – in the election of those fools voters get 5% of the vote … those we there yet again receive. But stability is the most important! You acknowledge that the commentators and journalists from the same newspaper, the name given to the word “truth” a whole new dimension and semantic meaning and, where coincidentally gray eminence, a kind of big brother, one of the principal chiefs, who wants to send this country direction that I certainly do not want to go. … I live in a country rotting partokracie by zvalcoval King Kong, even two – in the form of a Gorillas Gorillas 1 Thus zvalcoval – about how we can only dream of. We can only dream about what such narobili gorillas in the political life of standard democracy – in countries which operate as they work. We can only imagine what such a monkey narobili careers with indigenous politicians. In my view, the prevalence of similar bombs they Slovak politicians not the end of life do not even cleaner channels in-Papiernička. But not only that. Pretty long time should be afraid to bend even after soap, because they fell in the prison showers. But since I live in the country where I live, gorillas probably turn out like King Kong in his film. He made a bit of hype and confusion, churn water in this province … and then shoot them down. In this country I live in the country, where truth and love nezvíťazila over lie and hatred, but with regularity both suffered defeat. And it’s not a fantasy, or horror, or sci-fi.

 10. Koller Jan

  Red politician is a strange animal species. It must not be shot, or judge, he knows nothing, is not useful, but on the contrary is protected even if it is abundant. Nobody does not like him, in every state them grow in large numbers, this would not account for the reduced number of these animals, I think it’s harmful …

Komentárov 1 - 10 z 10Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?