Publikované: 28.05.2014

Vravím nie návrhu EU: dátum trvanlivosti má zmiznúť z niektorých obalov potravín

Dnes vyšla v médiách nasledovná správa “Dátum trvanlivosti má zmiznúť z niektorých obalov potravín”.

Čo môže byť hlavným dôvodom týchto, akože “dobre mienených rozhodnutí”? Je naozaj účinné presadzovať cez médiá takúto zmenu s odôvodnením, že sa veľa plytvá s potravinami a preto nedáme expiračnú dobu napríklad na ryžu alebo kávu. Veď tieto potraviny sa môžu bez zdravotných problémov (v úvodzovkách) použiť aj po expiračnej dobe. Čo tam po tom, že káva bude mať chuť a vôňu…………rozmýšľam ako to vhodne nazvať, no myslím že v najlepšom prípade žiadnu. Viete si to predstaviť čo s takouto možnosťou urobia obchodníci v celej EU?

Môžeme sa na to pozrieť aj z inej strany: stane sa Slovensko smetiskom EU? Všetok tovar po expiračnej dobe doručia obchodníci zo západnej Európy na Slovensko, alebo do iných krajín východnej EU. Prečo? Lebo by si nedovolili dodať takýto tovar svojím občanom. Nestratiť renomé u svojich klientov je zo strany obchodníkov veľmi dôležité, ale škoda, že to neplatí aj na našich ľudí.

Veď nemôžeme donekonečna ponúkať starú kávu, ryžu, čaj alebo cestoviny.
Musíme sa chrániť. Musíme chrániť zdravie občanov. A preto vravím NIE zrušeniu uvádzania dátumu trvanlivosti z obalov.

  • SlabéVýborné (-1 skóre, 5 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

2 Komentárov

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. ved aj tak sem vozia bordel ktorym u nich uz nekrmia ani dobytok !!!!!

  2. Zdenek Janecek

    blog trosku od veci, protoze nektere veci opravdu nepotrebuji zaruku na trvanlivost. Pokud se dodrzi kvalita skladovani, tak vydrzi nekonecne. Sam pracuji na useku likvidace potravin po zaruke a sami dodavatele si berou nektere potraviny zpet. Co s tim delaji je asi kazdemu jasne. Takze si tu nehrajme na svate a berte to realisticky. Treba cukr vydrzi kolik roku, pokud je v suchu ???

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?