Publikované: 09.04.2013

Vrtieť psom, alebo sú novinári kriminálne živly?

Šiesta veľmoc je si vedomá svojej sily. Média sú len pomenovanie informačných zdrojov. Za všetkým stoja ľudia. Novinári, reportéri, redakčné rady, admini… Oni rozhodujú, čo je správne a čo nie. O čom sa majú ľudia dozvedieť a čo má ostať umlčané.

Takú silu nemajú ani politici. Babka pozerá „telku“ a povie si: To musí byť pravda, veď to povedali v telke.“

Tu však nejde len on tú jednu babku. Osprostievajú celé národy. Vraždenie veľmocí sa prezentuje ako boj za demokraciu a pripustenie nevyhnutných civilných obetí v rámci tohto boja. Všetko, čo nevyhovuje demokratickému prúdu veľmocí, si nájde termín „terorizmus“.

Novinári síce píšu a píšu, ale je to zväčša na objednávku tej ktorej korporácie, alebo podnikateľskej skupiny.

Politici nevládnu v krajinách. To je veľmi zle postavená dogma. Politici sú ovládaní korporáciami. Len škoda, že sa prezentujú ako tí najčistejší a najmúdrejší a novinári sú poskokmi. Veď z čoho by žili? Azda nie z pravdy?

Čo keby sa začali písať články o novinároch, kto je s kým v spojení? Sú mienkotvorní a teda verejní, aj keď pôsobia v súkromných médiách. Čo ak sa spustí kritika priamo zospodu? Jediným nezávislým médiom je internet. Všimli ste si, ako médiá v poslednej dobe zaostávajú za facebookom či inými fórami? To nie je len môj postreh. Nedá mi nespomenúť asi najdemagogickejší kolektív novinárov zo SMEčka. Skúste napísať niečo, čo sa nepáči jednej z blogeriek a zároveň redaktoriek na akože fóre napríklad o neprispôsobivých občanoch. Beriem to, sú súkromným médiom a je to ich vec, koho zaradia a koho nie, ale potom im nemôže prislúchať titul média demokratického. Jednoducho, ak je niekde cenzúra, už to nie je demokracia, ale diktát.

Ako sa robí „dobro“ v Modrom z neba, to sme mali možnosť vidieť a aj to mnohí komentovali. Pre mňa je však nejaká dobrá vec, alebo skutok vtedy dobrý, ak je anonymný. Úplne mal stačiť aj Vilovi aj Robovi dobrý pocit z toho, že urobili nejaký dobrý skutok. Toto bolo len úbohé zlepšenie si PR. A čo tie ostatné tisíce ľudí boriacich sa s podobnými problémami?

Demokracia v novinách neexistuje. Pravda je to posledné, čo novinárov zaujíma. Potrebujú senzácie a niekedy aj platené. Slovenský novinár – skorumpovaný novinár? Nie, to nie, len platený z dobrých sponzorských zdrojov, ktoré mu kážu čo ma písať, koho brať do TV relácií a koho ma udupať do zabudnutia. Ľudia zabúdajú veľmi rýchlo. Doba je rýchla, ale jedno čo nám určite neostalo, je čas. Čas sa nám odrátava  geometrickým radom.

Za socializmu sme aspoň vedeli, čo je dobré a čo zlé. Potichu ľudia kritizovali, až to prerástlo do revolúcie. Koho však trestať za súčasný skorumpovaný stav ešte aj v médiách?

 

  • SlabéVýborné (+11 skóre, 15 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

2 Komentárov

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. no pracu novinarov najlepsie vystihuje toto http://www.mojevideo.sk/video/17429/zdravim_fasistov_z_markizy.html a toto Po prevrate v novembri 1989 sme s vervou prebrali kapitalistické maniere v žurnalistike a tri zásadne pravidlá. • Prvé: ochrana demokracie pred extrémizmom Novinár, ktorý chce prežiť v tejto brandži musí byť lojálny svojmu chlebodarcovi a musí hľadať nepriateľov systému, ktorých musí onálepkovať, najlepšie podľa osvedčenej šablóny ako extrémistov, neonacistov, fašistov a antisemitov. Týmto je vopred spoločenský určené, kto má byť akceptovaný ako ten dobrý a kto je ten zlý a súčasne je potenciálnou hrozbou pre demokraciu. • Druhé: paparacizmus a honba za senzáciami Správny novinár musí vysnoriť čo sa dá na tzv. celebrity a na verejnosti známe osobnosti. Čím je získaná správa pikantnejšia a o čo viac zasahuje do súkromia záujmovej osoby, tým väčší zisk je zabezpečený pre vydavateľa a majiteľa daného periodika. • Tretím nepísaným pravidlom je byť politicky korektným voči predstaviteľom finančnej oligarchie, ktorí stoja na vrchole pyramídy prepojenia vysokej politiky s ekonomicko-politickým zločinom, ktorý nesmie byť označený ako “mafiánska demokracia”. Z uvedeného vyplýva, že lojálny slovenský novinár sa podobným témam musí zbabelo vyhýbať ako čert krížu. Neoficiálne je presne určené o aké témy a osoby ide. Osoby, ktoré chronicky poukazujú na prepojenie vysokej politiky s ekonomicko-politickým zločinom prostredníctvom internetu, ktorý zatiaľ ešte nie je úplne pod kontrolou mafiánskej demokracie, musia byť označené podľa prvého pravidla ako extrémisti a neonacisti, a ak to – vzhľadom na ich minulosť a aktivity nie je možné – musia byť izolované od prístupu k médiám a pre verejnosť akoby teda fyzicky neexistovali.

  2. viac najdete na strankach necenzurovane sk a clanok hyeny !!!!

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?