Publikované: 25.11.2013

“Všetko najlepšie Rómovia”… extrémista Kotleba vyhral… !!!

 

Áno, môžeme si pogratulovať milí Rómovia, prišiel deň, na ktorý som už dávno predtým upozorňoval, len vtedy mi moji oponenti písali, že robím hanbu nám Rómom a rozdúchavam vášne… Keď som pred rokmi písal, že raz môže prísť deň, kedy extrémisti, ktorí majú blízko k fašistickej ideológii sa môžu dostať k moci, bol som na výsmech… A dnes je to realitou!!!  Marián Kotleba predseda strany Slovenskej pospolitosti, ktorý sa nebráni obrovskej nevraživosti voči nám Rómom, vyhral v druhom kole krajských volieb do VÚC v Banskej Bystrici s 55,53% víťazstvom pred ostatnými kandidátmi. Slovensko je šokované, nik to nečakal, nik nečakal, že extrémista, ktorému odkaz Hitlera nie je cudzí, vyhrá v krajských voľbách. Každý z politikov si dáva otázku ako sa to mohlo stať…??!


“Myslím si, že keby Kotleba kandidoval v ktoromkoľvek kraji, tak dosiahne podobný výsledok, snáď okrem Bratislavy. Je to problém celoslovenský a naozaj ho bude potrebné riešiť,” boli prvé slová Maňku na výsledky volieb, v ktorých sa očakávalo práve jeho víťazstvo.

Ako ďalej uviedol, výsledky banskobystrických volieb sú “určitým protestom občana”. Kotlebovi voliči sú podľa neho v prvom rade jeho skalní, potom sú to ľudia, ktorí majú pocit, že niektoré veci sa neriešia tak, ako by sa mali a tretia skupina sú mladí ľudia, ktorí si povedali poďme voliť Kotlebu, nech je zábava.

V Banskobystrickom kraji išlo podľa analytika Jána Baránka o voľbu hnevu a nespokojnosti. Ako povedal Baránek pre agentúru SITA, voliči sú nahnevaní, lebo táto vláda s rómskym problémom nič nerobí, presne tak ako aj predošlé vlády. „Problém sa nerieši. Je to výsledok takzvanej politickej korektnosti a nečinnosti aj súčasnej vlády. Je to porážka Smeru a prejav vzdoru pre neriešenie problémov,“ zdôraznil Baránek.

Milí priatelia, milí Rómovia dlhodobým zatváraním našich očí pred skutočným problémom spolunažívania niektorých našich rómskych spoluobčanov predovšetkým z osád na východe Slovenska, neschopnosť sebakriticky sa pozrieť do našich radov je výsledok, že extrémisti vyhrali na regionálnej pôde….zatiaľ…

Som Róm… bývam a žijem v Bratislave… no, v Bratislave akoby sa Rómovia hanbili za to, čím sú. Málo Rómov, aj keď je na nich vidieť, že sú Rómovia, sa hlási k svojej kultúre, k svojej národnosti! Dôvody poznáme…!?

Chceme, aby si nás majoritná spoločnosť vážila, mala nás v úcte, ale prečo vlastne?! Keď si my sami nevážime seba? Máme my Rómovia blízko jeden k druhému? Vieme sa navzájom dohodnúť? Jeden čas som písal pre Rómske noviny… veril som, že o moju prácu niekto stojí, veril som, že treba písať pravdu o nás … Som presvedčený, že pokiaľ sa nenaučíme pozrieť do vlastných radov, nepohneme sa z miesta…
Moje písanie narážalo od začiatku na prekážky, nebudete veriť, ale cenzúra, aj v dnešnej dobe existuje. Je v rôznych podobách, ako povedala jedna známa, ktorú nebudem menovať “Pane bože, my sme rómovia, nemôžete pán Kmeťo písať proti nám!”
To proti nám, boli články, v ktorých som chcel poukázať na naše zmýšľanie a konanie, vďaka tomu sa moje články nedostali do Rómskych novín, a keď sa dostal nejaký môj článok do novín, bol upravený v mene Rómskej politiky. ” My sme tí dobrí, a oni sú tí zlí!!! “…
Moje myšlienky sa nepáčili, a tak spolupráca začala stagnovať, neskôr sa dostala na bod mrazu, spoluprácu som ukončil… Pýtam sa: „Aký život vlastne žijeme? Naozaj žijeme ten náš Rómsky život, aký by mal byť?“ Život hrdý na našu kultúru, na piesne a ľudí, ktorí pre nás niečo urobili?
My žijeme život urazených, dotknutých, ponížených ľudí, ľudí ponížených „majoritnou spoločosťou“! A v tom väčšina z nás vidí naše „rómstvo“. “Som Róm, ublížili mi”, hovoríme…. Ale ja hovorím: „Tak nám treba!“ Veď čo vlastne chceme??!
Nestaráme sa o našu kultúru, my sami robíme málo preto, aby sa naša kultúra rozvíjala, aby rástli jej hodnoty! Medzi Rómami platí jedno staré porekadlo” gádžo nás nenavidí, ale cigán cigána utopí v lyžičke vody”… Róm Róma poníži, pošpiní, v rómských getách sa rozmáha úžera, alkoholizmus, fet a drogy sú na dennom poriadku, o fetujúcích deťoch, či celých rodinách písať nebudem, lebo je to zbytočné… Incest, slovo, ktoré u normálneho človeka, vyvolá minimálne zimnicu po tele, je v getách nie tak neznámy pojem…

Ruku na srdce milí Rómovia, ktorí z Vás by chcel za suseda Róma z geta? Viete si predstaviť, že by ste žili v gete? Jedno staré príslovie hovorí: “Na chudobe, česť netratíš…” Mnoho Rómov žijúcich v getách tú česť stratilo… Dnes Rómovia sú vnímaní iba cez getá, ako by ani neexistoval iný pohľad, akoby naša kultúra, pramenila z giet plných špiny a neúcty človeka k človeku. Neviem ako riešiť túto situáciu v getách, ale som presvedčený, že to prihráva neofašisticky zmýšľajúcim ľuďom, ktorí situáciu v getách majú ako ospravedlnenku pre svoje “čierne” myšlienky… Naučme sa písať pravdu, myslím si, že to je prvý krok k sebaúcte a riešeniu našich problémov…

Tak toto boli moje prvé slová z roku 2009, za ktoré som si vyslúžil obrovskú kritiku zo strany Rómov, v ďalších článkoch som sa zamýšľal nad extrémizmom, kde som upozorňoval, že raz môže prísť doba, že sa k moci môžu dostať práve takí ľudia ako Marián Kotleba, že myšlienka fašizmu nie je stále mŕtva, a že história novodobých koncentračných táborov sa môže zopakovať, a že by sme sa nemali chlácholiť myšlienkou, že žijeme v inej dobe…  Francúzsko, Nemecko, Belgicko, Holandsko, Maďarsko, Česká republika a nakoniec aj Európsky parlament, tam všade sa do štátnej správy prepracovali zástancovia pravicového exstrémizmu. Ešte stále si myslíte, že myšlienka tvrdého prenasledovania nášho národa je len rozprávkou??!

Adolf Hitler a jeho fašistická ideológia sa začala presne tak, ako v mnohých krajinách dnešnej Európy, kedy sa extrémisti najprv presadili na regionálnej pôde, a neskôr aj na parlamentnej štátnej pôde, tak ako práve v dnešnej dobe Marián Kotleba a jeho extrémisticka strana Slovenská pospolitosť.

To, že Marián Kotleba  vyhral na regionálnej pôde je predzvesť, že v parlamentných voľbách môže získať významné miesto v zákonodarnom parlamente Slovenskej Republiky, a nám Rómom  neostane nič iné, len si pobaliť kufre a odísť z tejto krajiny preč. Pretože ja nebudem čakať na to, kým ma niekto postaví  k múru, alebo pošle do “novodobého” koncentračného tábora s mierumilovným názvom “rezervácia”….

Prečo sa to stalo…??!  

1) My Rómovia sa nevieme pozrieť sebakriticky do svojich radov, a keď to niekto urobí, tak sa na neho znesie spŕška nenávistných pohľadov.   

2) Nevieme spolu spolupracovať ako organizácie, rómske média a podobne, nevieme jeden druhého podporiť. Takým príkladom je, keď som tvrdo zaútočil na Jarmilu Váňovu, novinárku, ktorá sa na moju adresu vyjadrila, že ona sa bude baviť  len s profesionálnymi novinármi, a mňa nazvala “aktívnym blbcom”, pričom sa nezabudla oprieť aj o môj pôvod, pretože som bol adoptovaný, a nepoznal som svojich biologických rodičov, tak na facebooku rozoberala tému, že som “dieťa nikoho”… Na adresu tejto ženy sa vyjadrila aj iná Rómska organizácia, ktorá tiež žiadala o spoluprácu, pričom obe organizácie sídlia v jednej budove a nedostala ani odpoveď… Teraz bude mať “pani novinárka” konečne dosť práce, pretože Marián Kotleba je dosť nevyspytateľný človek a politik, a útoky na Rómov  zo strany extrémistov sa budú množiť…  

3)  Rómske politické strany na Slovensku sa nevedia dohodnúť na spoločnej spolupráci, a nielen to! Tieto strany zastupujú nevzdelaní a pologramotní Rómovia, ktorí nemajú, a teda chýba im spoločenský rozhľad, znalosti miestnych pomerov, znalosti zákonov Slovenskej republiky, a keď som napísal pologramotní, tak nepreháňam veľa týchto zástupcov politických Rómskych strán nevedia základy slovenského pravopisu, alebo dokonca plynule čítať. Takým svetlým príkladom je starosta obce Richnava,  okres Spišská Nová Ves, ktorý sa v roku 2010 dostal na starostovskú stoličku, a pri prísahe mal tento človek problém prečítať prísahu a podpísať sa. Video z jeho prísahy sa dokonca dostalo na kanál YOUTUBE a obletelo tak celý svet.  Pred tohtoročnými voľbami do VÚC si rómske politické strany, resp. ich kandidáti kupovali hlasy od rómskych osadníkov, a to takým spôsobom, že im sľubovali  víno, cigarety, dokonca lacné mäso a mäsové výrobky, ak ich pôjdu voliť… Rómske politické strany vsadili na voličov z rómskych osád, pričom neoslovili ostatných Rómov z miest a dedín, ktorí žijú normálnym životom. O programe Rómskych politických strán sa vedelo veľmi málo, alebo sa nevedelo vôbec…  Nakoniec mi dovoľte ešte jednu poznámku k tejto téme… Tieto Rómske politické strany, hlavne vo vedúcich funkciách zastupujú samí prospechári, ľudia, ktorí majú blízko k podsvetiu a tak dôveryhodnosť týchto politikov klesá v očiach ostatných Rómov. Práve títo vedúci predstavitelia politických rómskych strán dosadzujú na starostovské stoličky “bábky”, v podobe pologramotných Rómov, s ktorými potom “cvičia”, ako oni potrebujú…  

4) Splnomocnenec vlády pre Rómske menšiny Peter Polák neurobil nič z vlastnej iniciatívy, len to, čo mu nariadila jeho materská strana Obyčajní ľudia. Pán Polák má už “kakaovú hlavu” od toľkého “vylizovania” a “pchania” sa do zadku jeho dobrodinca Igora Matoviča… A dnes sú všetci prekvapení, že v regionálnych voľbách zvíťazil extrémista Marián Kotleba!  

Keď som v roku 2008 začal písať články, bol som označovaný za “populistu”, “plačka”, “čierneho rasistu”, dokonca zo strany Rómov, som bol “neróm”, a z inej strany som rozdúchaval vášne, keď som presne na túto situáciu upozorňoval v mojich článkoch. Bol by som teraz zvedavý na slová mojích vtedajších oponentov teraz, ktorí ma pourážali až do špiku kosti, že Marián Kotleba a jeho exstrémistická strana sa po prvýkrát v histórii prepracovala v regionálnych voľbách na prvé miesto, čo je predzvesťou, že s touto stranou sa stretneme na parlamentnej pôde Slovenskej Republiky, a ja prosím Boha, aby nezískala takú silu, že by mohla v tejto krajine rozhodovať. Potom nám Rómom neostane naozaj nič iné, len si pobaliť kufre a odísť z tejto krajiny. Nooo, možno to tak zlé nebude, veď “dokonalá pani” Jarmila Váňova, Peter Polák a ostatní im podobní to všetko “zachránia” ….

Takže ešte raz Rómovia, “všetko najlepšie”…

Nájdeš nás aj  na facebooku : https://www.facebook.com/redakcia1

Jozef Kmeťo

  • SlabéVýborné (+9 skóre, 9 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Klobúk dole pánn Kmeťo, pred  Vašim inteligenčno-intelektuálnym potenciálom. Ako vidieť, sebakritiky, ako aj kritiky vlastnej rodiny, kmeňa, národa, atď. sú schopní len inteligentní jedinci. Pripomínate mi Gilada Atzmona, známeho a veľmi nadaného saxafonistu, Žida, ktorý smeruje kritiku hlavne do vlastných radov, na Izrael, atď. Samozrejme, že je svojimi hlúpejšími, ako aj zákernými súkmeňovcami rovnako kritizovaný, ako Vy. To podstatné ale je, že rovnako ako priemerní Rómovia, tak aj priemerní Židia , či Egypťania, Rusi, či Američania,atď….. masy bielych či čiernych prostých, jednoduchých a naivných  ľudí sú využívané, zneužívané, manipulované a klamané globalizovanou Mafiou PSYCHOPATOV, ktorí ovládli náš svet. Používajú ich na udržiavanie nevraživosti, rozdúchávanie nepokojov,atď., v zmysle starého rímskeho porekadla ” DIVIDE  ET  IMPERA”- Rozdeľuj a panuj. Viď napr : http://na-severu.blogspot.de/2009/09/pravda-k-moci-psychopati-vladnou-nasemu.html alebo: http://www.cez-okno.net/clanok/ponerologia/pravda-k-moci-psychopati-vladnou-nasemu-svetu ——————————————————————————— Inak, teda, ak by tu bola politická vôľa,  problém spolužitia s Rómami by bol už dávno, pradávno vyriešený. Ale, naopak, on je umelo živený. A verte mi jedno, nie Kotleba je pre Rómov nebezpečný, ale tí, ktorí sa hrajú na ich ochrancov !!!!! Môžte vziať na to jed, že je to tak. Stačí pozorovať dianie vo svete zo širšieho uhľa pohľadu a použiť vlastný rozum, aby človek chápal súvislosti, klamstvá, manipulácie a podvody. ktoré nerobia takí “Kotlebovia”, ale jeho odporcovia, pretože im stúpa na päty. Do svedomia im stúpať nemôže, pretože PSYCHOPATI sú známi tým, že žiadne svedomie nemajú. Ešte raz,, nie Kotlebu sa treba báť, ale jeho protivníkov !!!! A to je jedno, o akú farbu pleti, rasu, národ, atď. sa jedná. My bieli sme  rovnako oblbovaní , manipulovaní ,klamaní a zneužívané, ako čierni. Ide len  o to, kto sa nechá a kto nie. Komu to myslí samostatne a kto je masa, ktorá sa nechá oblbovať. A Kotleba je jeden z tých, ktorý sa oblbovať nenechá. Ak chcete niečo pre svojich súkmeňovcov-Rómov spraviť, tak by Ste sa mali spokiť s Kotlebom a s ním hľadať optimálne riešenia. Ak budete samostatne rozmýšľať,  prídete na to aj sám. A preto: “SAPERE  AUDE” -Počúvaj múdrosť. Alebo, ako to iterpretoval  Emanuel Kant: “Nechaj sa obslúžiť vlastným rozumom” !!! V tomto zmysle Vám prajem veľa úspechov.  

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?