Publikované: 09.07.2020

Všetko sa vraj začne v Donbase

Bývalý šéf generálneho štábu ozbrojených síl Viktor Muženko tvrdí, že ak sa Rusi rozhodnú, tak to nebude na Kryme, ale na území Donbasskej republiky.
Muženko v odpovedi na otázku o možnosti invázie Ruskej federácie do južných regiónov Ukrajiny uviedol aj toto: „Scenáre boli zvážené, existujú plány, ako by mali ozbrojené sily v tejto situácii konať. Nezačne to na juhu ale na východe nášho štátu.Poznámka: Čieho štátu? 
To ale nie je žiadny dôvtip, ale jednoduchá logika. Krym je v bezpečí, v priamom ohrození Kyjevom, nie Ruskom, sú už 5 rokov Donecká a Luhanská republika.https://rusvesna.su/news/1594230036 Podľa Muženka sa Rusko pravdepodobne vydá na cestu zintenzívnenia odvetných opatrení v Donbase so zapojením ozbrojených síl republík.
„K tomu všetkému môže dôjsť a môže sa implementovať nielen v regiónoch Lugansk a Doneck, ale predovšetkým v oblastiach Zaporizhzhya a Kherson,“ uviedol bývalý šéf generálneho štábu.
Podľa Muženka Rusko pôjde na inváziu na Ukrajinu, iba ak budú existovať určité podmienky: „Na uskutočnenie priamej vojenskej invázie je potrebné vytvoriť niekoľko podmienok: V prvom rade má ísť o vytvorenie chaosa na Ukrajine, ochrnutie všetkých vládnych orgánov, vojenskú správu. Tomu bude predchádzať výkonná informačná operácia. Už je to, myslím si, ustálené. Druhou fázou môžu byť prieskumné, sabotážne alebo špeciálne operácie a až potom, keď sa vytvoria vhodné podmienky, môžeme hovoriť o priamej invázii pravidelných jednotiek Ruskej federácie, “zdôraznil Muženko.

Bývalý náčelník štábu ozbrojených síl Ukrajiny predpovedá inváziu ruských vojsk (video): https://vk.com/video-78063173_456239146
Existuje, nezávislá komisia, ktorá posúdi plnenie Minských dohôd ukrajinskou a ruskou stranou? V akom stave je vyšetrovanie vo veci kyjevský Majdan 2014 (Janukovyč a spol.) a následné príslušenstvo (Krym, Donbas nacizácia a banderizácia Ukrajiny, obchodné pakty Porošenka s Bidenom a Naftogaz, o čom Bidenovo voličstvo nemá šajn, a tak ďalej..?
Pripomínam aj verziu údajnej pripravovanej ruskej vojenskej invázie na Ukrajinu pre vodu na Kryme (Banderovci po „anexii“ Krymu zasypali dneperský prívodný kanál):
http://www.blogovisko.sk/chysta-sa-ruska-vojenska-invazia-na-ukrajinu-pre-vodu-na-kryme.html

Rusvesna píše aj, že: V Kyjeve zadržali dvoch Rusov, ktorí údajne plánovali aj „sériu závažných trestných činov“ čo uviedla tlačová služba Ukrajiny: „Pracovníci oddelenia strategického vyšetrovania v Kyjeve dostali informácie o tom, že občania Ruskej federácie prišli do Kyjeva s plánom na sériu závažných trestných činov,“ uvádza sa v správe: https://rusvesna.su/news/1594154591
Podľa správy „boli členmi ozbrojených skupín, pracovali pre ruské špeciálne služby a zúčastňovali sa rôznych vojenských konfliktoch v cudzích krajinách“: “7. júla, v rámci špeciálnej špeciálnej policajnej operácie zadržaní dvaja muži v okrese Ševčenko v hlavnom meste,” uviedla polícia. Tlačová služba vraj pripravuje podklady pre ich nútené vyhostenie z Ukrajiny.

Prvý predseda DPR Alexander Borodai komentoval jeho vyhlásenie, počas VI. Zjazdu All-Russian Political Party Rodina. Vyjadril nádej, že LDNR budú súčasťou Ruskej federácie. Podľa jeho názoru sú už „de facto už súčasťou Ruskej federácie“. Čoskoro bude tento stav právne konsolidovaný. https://rusvesna.su/news/1594229673
Politické republiky (Doneck, Luhansk) Donbass sú už politicky integrované v Rusku (obyvatelia už získali občianstvo Ruskej federácie alebo sú v procese získavania ruských pasov). Hospodárska integrácia je tiež skutočnosťou.
Podľa Valentiny Matvienko, predsedkyne Federálnej rady Ruskej federácie, boli takéto vyhlásenia možné, lebo, v Minských dohodách nedošlo k žiadnemu pokroku. Ktosi zlyhal ale vinné bude Rusko. Prídu ďalšie sankcie. Tie súčasné „pomohli“. Dalo sa čakať. Ibaže pravdou je, že takzvané „jadro“ Ukrajiny, Kyjev a ukrajinská verchuška nie sú od roku 2014 schopné a spôsobilé riešiť si veci svojej územnej zvrchovanosti, naopak, venujú sa len svojim osobným kšeftom so Západom a USA. Ukrajina sa rozpadáva. Rusi tam NATO nepustia. A nič sa nestane. Rusko naďalej trvá na mierovom urovnaní ukrajinskej krízy prostredníctvom plnenia Minských dohôd. Ak ich orgány Kyjeva prestanú sabotovať, budú môcť dosiahnuť integráciu Ľudových republík na Ukrajinu. Ibaže tie si to už neprajú. Sú nástupcami ukrajinskej vlády, nie neonacistického režimu, usadeného v Kyjeve. LDNR určia budúcnosť tejto krajiny a stanú sa najbližšími spolupracovníkmi a partnermi Ruska na globálnej politickej scéne.

Ukrajinská armáda pripravuje špeciálne psychologicko-informačné operácie v Donbase proti vedeniu Doneckej a Luhanskej republiky: https://rusvesna.su/news/1594204815
Operácie oddelenia IPSO MTR ozbrojených síl Ukrajiny sú zamerané na diskreditáciu politického a vojenského vedenia v LPR a KĽDR, zvýšenie sociálneho napätia a inšpiratívne akcie zamerané na zvrhnutie ústavného poriadku v oboch republikách…

Čitateľské publikum si zrejme všimlo, že okrem stavu Covid-19 na Ukrajine, médiá o pokračujúcich procesoch konfliktu Kyjev verzus Kyjev proti Rusku, neinformujú…

V Donbase to už začalo. Ukrajinská armáda od júna v “sebaobrane” ostreľuje obec Golubovsky. Od júna tam boli zaznamenané desiatky strát na životoch a ranených. Údaje dnes nie sú presné alebo žiadne, pretože pred paľbou sa stiahli už aj pozorovateľské hliadky OBSE.

Ak mal Kyjev v roku 2014 aspoň nejakú šancu vyriešiť záležitosť Donbasu pokojne a vrátiť ho Ukrajine, všetky následné udalosti (vraždy civilného obyvateľstva LNR, mučenie, bombardovanie, blokáda atď.) návrat zmarili. https://rusvesna.su/news/1594229673
Kyjev požiadal NATO o posilnenie prítomnosti v čiernomorskom regióne, a Aliancia by to mala zodpovedne zvážiť. Rusko by to mohlo vyhodontiť “po svojom”. A po práve. Šlo by o ďalší krok USA, bližšie k bezprostrednej vojenskej konfrontácii. V rozpore s Článkom 5 zmluvy o NATO.
Ukrajina nie je a nebude členským štátom. Je sama. Pre Western je len zdroj plynu a poslušná kolónia na predaj ukrajinskej pôdy.
Pred dostavbou je Nordstream 2. Bude dostavaný. Na úkor USA a jeho bridlicového plynu. Nemecko si projekt s ruským plynom ustráži a obháji:Zaujme stanovisko k USA. Zmráka a stmieva sa aj nad ukrajinským Naftogaz.
Obavy zo straty a problémov, ktoré nastanú pre Slovensko, možnou stratou plynu a jeho tranzitu cez Ukrajinu, sú do budúcna opodstatnené (Slovensko má príjem aj z tranzitu)…
Trasa Nordstream 2 z Ruska cez Baltik do Nemecka:Nemecká kancelárka Angela Merkelová vyhlásila, že možné sankcie uvalené USA proti plynovodu Nord Stream 2 nezodpovedajú pochopeniu nemeckého práva a zákona“ píše sa tu:
https://vz.ru/news/2020/7/8/1048941.html
Nemecko tiež uviedlo, že už pripravuje aj reakciu na úrovni EÚ, ak USA  uvalia nové sankcie na Nord Stream 2.
Blížia sa kľúčové „mierové“ rokovania s Ruskom.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

 

 

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?