Publikované: 12.09.2012

Vy ešte máte nejaké peniaze? Hor sa Grékom na pomoc…

Grékom opäť chýba pár drobných. Tentoraz len 2,5miliardy – čože je to. Opať jedna z jóbovských zvestí ktorými nás v poslednom čase život bombarduje. Ak ste už vydýchali stovky miliárd, ktoré Európa “požičala” (= novodobý eufemizmus pre dar) každý raz keď Trojka oznámi , že dnes niečo chýba ma dvíha až po plafón.  Po tom čo ECB naliala do bankoveho systemu bilión EUR, predsa nenechá Grécko padnúť kvôli nejakým 2,5miliardám.

V prvom rade je blbosť, že k týmto hlúpym žiadostiam dochádza opakovane. Mal sa urobiť brutálny sek na strane EU, aj Grécka už dávno. Bude to neskutočne bolieť (hlavne Grékov) ako každá operácia liečiaca príčinu. A príčinou sú príliš veľké zadĺženie, príliš veľká spotreba a príliš veľka korupcia. Úroveň korupcie je taká, že Grécko je v skutočnosti v pluse, len sa všetko rozkradne, spotreba zas odráža luxus, ktorý je pre Slovákov nepredstaviteľný. Krajina, reálne tak na našej úrovni predsa nemôže mať dvakrát vyššie dôchodky – a má.

Problémom nie je fakticky Grécko, z hľadiska EU sú to len drobné, ale samozrejme dlhy ostatných krajin vo výške 3bilióny EUR ktoré sa  pri strate dôvery v EURO musia splatiť s oveľa vyššími nákladmi. To už drobné nie sú a Európa pri súčasnom negatívnnom ekonomickom trende to nesplatí bez hyperinflačných trendov… A to je celé pozadie.

Ale pri ľavičiaroch a keynesiáncoch pri bruselskom kormidle vidím, že až do poslednej sekundy pred neodvratným definitívnym a nevratným kolapsom budú dúfať že ešte existuje nejaká pôžička, nejaká klučka, ktorou by sme si zabezpečili aspoň pár mesiacov kľudného a bezstarostného života. Vždy, keď zodpovední a dopredu vidiaci ľudia volajú po chirurgickom reze, po ráznych opatreniach na záchranu posledných zvyškov ekonomickej ale aj obecnej kultúry, sú sťaby Kassandra zahnaní do kúta a na okraj politického života, ostrakizovaní, onalepkovaní extremistickými prívlastkami a ovčania (sheeple) ešte obdivne idiotom pri kormidle európskych vlád aplaudujú a opäť a opäť  ich volia.

 

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 6 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?