Publikované: 28.01.2014

Vychudnuté nie je “in”

Zázračné schudnutie pod časovým tlakom je možné dosiahnuť iba drastickým znížením príjmu kalórií v potrave a je vopred jednoznačne odsúdené na neúspech.

 

1. hladovať a zároveň mať spokojný a plnohodnotný život dlhodobo nie je možné. Keď človek opäť začne normálne jesť, kilá sa na neho rýchlo nalepia. Jednou z hlavných príčin je strata svalovej hmoty, pričom svaly sú veľmi dôležitý orgán kontroly hmotnosti.

2. kto nad svojím chudnutím úplne stratí kontrolu, bude zrejme čeliť viacerým zdravotným komplikáciám ako je napríklad

vysušená pleť, lámavosť nechtov, kazivosť zubov, vypadávajúce vlasy, slabosť svalov, bolesti hlavy, nespavosť, depresie, neustály pocit chladu, rednutie kostí, zlyhanie obličiek, chudokrvnosť….

Je to väčšinou trápenie mladých ľudí, ktorí sa vyhladujú natoľko, že neraz končia v nemocnici…v lepšom prípade. Príbehov s tragickým koncom, ktorým sa ale nechcem venovať, je nespočet. Zaujímavé je, že podľa časopisu GQ 20% ľudí trpiacich anorexiou predstavujú muži.

Zdravé chudnutie je zamerané na dosiahnutie optimálnej hmotnosti, zdravia, vitality a chuti do života. Sebavedomie človeka, ktorý zdravo chudne, spravidla nie je založené výlučne na vzhľade. Nezdravo chudnúci človek si naopak zakladá všetky svoje priority výlučne na tom, že chce byť chudý, pričom zdravie pre neho nehrá rolu.

Chudnutie spojené s hladovaním nie je cesta pre dosiahnutie spokojnosti. Pokiaľ chceme schudnúť a hmotnosť si aj udržať, najlepšie je zabudnúť na diéty a zmeniť životný štýl.

 

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. podla mna by mal byť život v rovnovahe – strava, výzor aj štýl. ja osobne si neodoprieram žiadne jedlo ani sladke, no snaži sa jesť čo najviac ovocia, ktore doplnam vitamínmi od humamedixu a snažim sa aj pravidlene športovať. a moja postava nie je ani vychudnuta, no ani obezna :) v rovnovahe :D  

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?