Publikované: 03.03.2014

Vymeniť Radičovú za Hrušovského, pán Frešo, je „kachličkovanie“ s Paškom.

Keď som takmer pred dvoma rokmi napísal blog, „SDKÚ-DS od zera k nule“, netušil som, ako sa pomýlim. Za to obdobie bujnenia zhubných istôt v krajine, kde ľudia sú odmeňovaní predovšetkým za to, že nepracujú, sa voľakedajšia reformná strana prepadla na prah zvoliteľnosti.

Toto dlhé obdobie dalo za pravdu životnej skúsenosti Henryho Kissingera „o dôsledkoch pre stranu, keď sa stratégia oddelí od politiky“. Iba málokomu sa podarilo prekonať velikána diplomacie. Pavol Frešo to dokázal. Modrým chýbala politika, lebo sa dlho hľadali tri blúdiace vagóny do Ľudovej platformy, kde trčal župan  a o stratégií nikto nechyroval, lebo neustále sa prehrabávalo v problémoch minulosti namiesto hľadania riešení.

Odklon Pavla Freša spolu s jeho vedením strany od „ospravedlnenia sa“ Ivete Radičovej do pochybného sveta bizarných hodnôt Pavla Hrušovského vypovedá, že Modrý jazdec poprel svoje vlastné slová o hodnotovej orientácií. A keby len to. Modrý jazde je dnes bezhlavý, lebo skutočná hlava má iný plán. Projekt účinného zničenia dnes už modroslúžobíkov a ten velí na skalopevné uchopenie organizmu, ktorého svetlé okamihy stoja aj dnes v protipóle červenej neschopnosti. Stalo sa.

Po akte, kedy prízrak štvrtého článku o vedúcej úlohe strany bol reštartovaný prvoplánovým obrazom nekresťanskej rodina,  by si mal predseda SDKÚ-DS, spomenúť na slová pani Lucie Žitňanskej, keď odchádzala z postu predsedníčky bratislavskej organizácie.

Chcela sedieť iba na jednej stoličke a venovať sa práci poslaneckého klubu. Dnes samo-zbavená tohto čara.

Čo neznamená nič iné, ako zrušiť podporu Pavlovi Hrušovskému v kandidatúre na post hlavy štátu, lebo volič SDKÚ-DS to už urobil.

Čo tiež znamená, odísť z čela SDKÚ-DS, pretože sa nedá sedieť na troch koňoch, keď dva z nich sú farby červenej.
Čo však tiež znamená pokračovať v doterajšej práci, ako keby sa nič nestalo.

Čo však znamená neuvedomenie si, že Modrý jazdec má medzi konskými politickými handliarmi nulovú cenu.

 

© Vasilij Kandinskij

 

  • SlabéVýborné (+10 skóre, 12 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?