Publikované: 08.10.2013

Výmenný lístok náš najdôležitejší!

Dostal som odporúčanie od jednej lekárky ísť na Genetické vyšetrenie. Tak som si cez Google našiel v Košiciach takúto ambulanciu a zavolal som tam. Objednal som sa a samozrejme spýtal som sa či je potrebný výmenný lístok. Lekárka povedala, že áno.

Keďže moja obvodná lekárka má ordinačné hodiny nastavené tak, že som väčšinou v práci tak som bol nútený si odskočiť z práce cez obedňajšiu prestávku, čiže bol som ukrátený o obed. No čo už, povinnosť je povinnosť. Sadol som si do auta a vyrazil som. Cesta tam a späť mala dohromady 25 kilometrov. Autobusom by som cestoval 3 krát dlhšie, preto som šiel autom. A keďže v práci nezvykneme mať obedňajšiu prestávku do 14:00 tak som sa samozrejme vnútorne ponáhľal, čo ma dostávalo do menšieho stresu. Došiel som k lekárke, zaklopal som na dvere a sestričke hovorím, že potrebujem výmenný lístok na genetické vyšetrenie. Povedala mi, že to mi musí dať lekárka, že sa musím zapísať a počkať. Pozrel som sa na papier a tam bolo 5 nevybavených ľudí. SUPER. Potešil som sa. Vyčkal som si svoje, vošiel som dnu lekárka mi dala výmenný lístok a ja som sa tou istou cestou pobral naspäť do práce.

Ak to celé zosumarizujem tak z toho vyjde niečo takéto:

Mimo pracovisko som bol: 1 hodinu a 7 minút
Cesta tam a späť: 25 kilometrov / 24 minút
Čakanie v čakárni medzi kašľom a kýchaním: 43 minút
Nebol som na obede
Bol som pod miernym stresom aby som to celé stíhal

To všetko prosím pekne, kvôli jednému smiešnemu výmennému lístku na jedno vyšetrenie. Ak som si toto uvedomil zostal som zarazený, ako môže niečo takýmto spôsobom v tejto krajine fungovať. Tu by sa mal život zjednodušovať a nie takto komplikovať. O to sa to horšie príjma ak si uvedomím, že tu boli časy keď žiadne výmenné lístky neboli potrebné.

Chcem sa teda súčasnej sociálno orietovanej vláde a obzvlášť ministerke zdravotníctva veľmi pekne poďakovať za to, že ma donútili odísť z práce ktorú mám rád, že som sa nemohol poriadne a v pokoji najesť, že som bol pod miernym stresom a že som musel čakať 43 minút v čakárni, kde sa nachádzali chorí ľudia, čiže moja imunita mala čo robiť. Ešte raz ďakujem vám veľmi pekne a neviem sa dočkať vášho ďalšieho zaujímavého schváleného návrhu s podobným výsledkom respektíve spríjemnením života nás Slovákov.

  • SlabéVýborné (+12 skóre, 12 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?