Publikované: 15.11.2020

Výsledok prieskumu Median a V politike

S delením spoločnosti na fejzbúkárov a ostatných mám problém. Fejzbúkári sa správajú inak, sú informovanejší, než ostatní. Slovenská spoločnosť je aj takto rozdelená na svoju škodu.
Pred Matovičom som vás vo februári varoval. Neuposlúchli ste, lebo “Matovičov efekt“. Ak bol „in“ v opozícii, pre jedných pre hec druhých zábavu, bez akejkoľvek zodpovednosti, dnes ju nezvláda.
To všetko bolo na “pretrase“ nezáväzného trojčlenného diskusného krúžku v nedeľnej relácii TA3 V politike, na tému Matovič a á la Kto čo vie zo sociológie, sociálnej psychológie, ústavného práva, kompetencií prezidentky a predčasných voľbách…https://www.ta3.com/clanok/1196783/riesenia-padajucej-ekonomiky-premierova-vyzva-sas-spolocenske-a-politicke-nalady.html
Časť Premiérova výzva SaS, spoločenské a politické nálady, čas záznamu od 50. minúty a hostia: sociologička Porubänová, politológ Lenč, analytik Baránek. Nie sú pre všetkých nepriestrelné autority (opravy a doplnky):
1. K ingerencii prezidentky ako hlavnej veliteľky armády: Sme v režime Zákona č. 227/2020 Zb. v časti núdzový, nie vojnový stav. Zákon má niekoľko osobitných špeciálne definovaných režimov.
2. K predčasným voľbám a referendu: Zmysel predčasných volieb spochybnil Baránek („nadhodilo ma“). Pochybnosti k referendu vyslovil Lenč („ústavno-právny názor“ ne-právnika); spochybnil referenové iniciatívy Smeru a Hlasu len ako politické habaďúry na voličstvo.
Mimochodom, Baránek konsternovaný výčinmi Matoviča sa pokojne hral s mobilom (precedens). Budil dojem rezignovaného nezáujmu a zmeny správania zraneného predčasného vdovca; má za to, že mu žena nemusela umrieť, keby, nebyť, hmm… (súcitím s ním). A obávam sa, že má pravdu. Otvorene sa priznal a hlási k negatívnym emóciám…
Ústava SR taxatívne vymenúva prípady zákazu referenda (hmotné jadro Ústavy). Naliehavý verejný spoločenský záujem, hodný osobitného zreteľa, zakladá možnosť aj referenda o predčasných voľbách, ak vládnou štvorkoalíciou s ústavnou väčšinou je riadna ústavná cesta, teda odstúpenie, odvolanie vlády alebo jej premiéra zablokovaná a iná nie je z ústavy možná.
S odkazom na dikciu Prvej hlavy, Čl. 2 odsek 1 Ústavy, uplatní sa v tom prípade ústavný prvok priamej demokracie:
„Štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom svojich volených zástupcov alebo priamo.“
Pozor! Osoby iniciátorov ankety, petície a referenda sú legálni parlamentári (Smer, Hlas) s podporou ĽSNS. Ak sa anketa na www.referendum2021.sk vysloví za referendum, o čom niet pochýb, v neistote ale ostanú najmä ne-fejzbúkári (manipulovaní aj televíznymi „autoritami“), Hlas je pripravený vypísať a spustiť túto petíciu:
„Ste za skrátenie volebného obdobia tejto vlády?“ Pridá sa Smer a ĽSNS.
350 tisíc podpisov pod petíciou ukladá prezidentke jej ústavnú povinnosť vyhlásiť referendum o predčasných voľbách. O prípadných obštrukciách a námietkach koalície či pochybnostiach o ústavnosti referenda zo strany prezidentky, vydá nález ústavný súd. Odporcom: Do toho času sa pokojne rozíďte ako vám prikázal Matovič vyhláškou a dodržiavajte sociálne rozostupy. Alebo si kráťte čas vládnymi vyhláškami a skúmaním ich ústavnosti.
Ak to voličstvu (súčet oboch skupín dáva percentá v prieskumoch) nevyšlo so Smerom a ako sa už naliehavo ukazuje ani s Matovičom, potvrdzuje sa môj odhad, že pre zmenu to dnes chcete dať s Pellegrinim (Hlas/1/20,3%) a Bihariovou (Progresívne Slovensko/4/7,3%).Dôkaz vašej totálnej zmätenosti a dezorientácie je vaša chronická neznalosť volebných programov, som „zachytil“ že je liberál, slniečkár (???). Postavte program Hlasu proti neomarxistickým liberálom PS. To vážne? Poznámka: Rozkol Smeru a vznik Hlasu vítam ako dobré riešenie (konkurencia, spory, rokovania, konsenzus). Obe frakcie náležia k progresívnej aliancii socialistov a demokratov v Európskom parlamente, pod skratkou S&D; je ich prinajmenej 10-12 typov…
Aký údel stihne Fica a Smer, ukáže prípravné konanie v stíhaní vo veci a „spevy“ vtákov, dnes v pozíciách obvinených alebo predbežne len a zatiaľ svedkov, o čom rozhodnú OČTK a NAKA.
Pád voličského záujmu o Smer je v tomto štádiu predčasný… (bez dôkazov).
Voličstvo vyhodnotilo SaS na 12 a pol percenta ako odporcu lockdownu. V nedeľu večer mu vypršala Matovičova lehota pre podanie návrhov na riešenie ako domáca dovolenková úloha v Dubaji. Čaká sa na správu, trebárs tu: https://www.facebook.com/search/top?q=richard%20sul%C3%ADk
Nevešajte sa vďakou na krk Harabinovi, za jeho rady, ktoré beztak ignorujete. Nezaslúžite si ho. Máte ich zadarmo! Chce len aby ste ho počúvali a konali ako vám odporúča. Ten pán nepatrí na hrad ale do parlamentu!!!
Ste až tak za ľudské práva a slobody, že ho nechávate prihovárať sa vám, ako z vás už zúfalého „exota“ zo Slobodného vysielača, na ktorého rady sa tak odvolávate, a ktorý sledujú prevažne fejzbúkári, lebo “slobodné, demokratické a nezávislé médiá“ ho nechcú a pre ostatnú verejnosť po prezidentských a parlamentných voľbách upadol do zabudnutia; „nechcete“ ani „jeho“ krásnu a úžasne vzdelanú a skúsenú Harabinovu Sofiu Soročinovú; bližšia vám je nedovzdelaná a cez volebné urny vašimi hlasmi pribúdajúca pochybná cháska oboch pohlaví. Harabinovi neostane iné, len Vlasť zmeniť na ústavno-právnu právnu poradňu. Aspoň v tom vám je dobrý ale úplne na nič.

K iniciatívam za predčasné voľby sa pripojil Danko so šancou na návrat. SNS už nechcem a odmietam jeho „čelobijectvo“ do Múra nárekov (podporil Veľký Izrael a doma je páchaná genocída slovenského národa). Títo „hruďobijci“ pseudo vlastenci a národovci sú falošní hráči.
Vašečka o Záborskou si „kupujú“ kresťanov. Vašečka agendou za otvorené kostoly a Záborská beztak proti ústavným potratovým zákonom. S nimi alebo bez nich.
Ukazuje sa, že agenda SMK a Most-Híd nemá spoločenskú a ľudsko-právne dôvodnú objednávku. Tá má vzísť zdola, nemá byť nanucovaná zhora (vítam úsporu štátnych príspevkov pre iný zmysluplnejší účel).
ĽSNS je, než ju na druhý pokus zakáže súd, riadnou parlamentnou stranou…
Sme rodina a Kollárova pasažierka, obaja v nevhodnom čase na nevhodnom mieste.
Pre Dobrú voľbu a Za ľudí nemám riešenie. Je ich problém. Inak už ani niet príliš koho voliť, až len na niekoľko jednotlivcov, rozsadených v odlišných politických stranách, panašovaním (prečistenie parlamentu od persón, čo a ktoré tam nemajú čo hľadať (mentálna výbava a ich ne-prínos pre slovenskú politiku a Slovensko v ekonomickom, sociálnom a kultúrnom hodnotovom rozmere).
Pre mňa predčasné voľby znamenajú premiešanie a nové rozdanie kariet a najmä likvidácia neštandardnej formy parlamentnej demokracie, ústavná väčšina, ktorou nedisponuje ani Orbánova vláda. Má len dvojtretinovú väčšinu, čo stačí na to, aby bola “trestne stíhaná” a sankcionovaná Európskym parlamentom ako diktatúra. Ale na to ste si do EP zvolili lídra vo veci tejto inkvizície, Michala Šimečku mladšieho. Drvivá a valcujúca štvorkoalícia ale neprekáža jej členom SaS, veľkým liberálom a demokratom (Sulík, Klus, Osuský, za OKS Dostál a ich ženskej časti). Tak ako to je: Kedy je a nie je demokracia?  Ak by boli v opozícii, tak vrieskajú…
V parlamente ešte chýbajú “tieždemokrati”: Progresívne Slovensko.
Odkaz voličstvu: Dostanete príležitosť neopakovať ako hlupáci stále tie isté chyby.

Pripomínam, že Ústavný súd skúma podnet k prieskumom a moratóriu na predvolebné prieskumy.
V tejto veci nemá lehotu.
Prieskumy ako také označí alebo neoznačí a subsumuje pod základné ľudské právo na informácie.
Čo si myslíte vy?
Sa to tu hemží ústavnými právnikmi a odborníkmi na ľudské práva…
Sú predvolebné prieskumy nevyhnutnou súčasťou prípravy voličstva na voľby?
Takže, do toho! ÁNO či NIE?

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

 

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?