Publikované: 25.06.2013

Vyššie ciele.

Od kedy jeden náš expolitik urobil rozhodnutie v záujme vyšších cieľov, nemôžem už spokojne spávať. V záujme zachovania Európskej a menovej únie robíme ústupky. Kompromisy so svedomím. Dokonca sa zahrávame so životmi, v záujme vyšších cieľov. Však vyššie ciele si zaslúžia obete.

USA v boji proti terorizmu používajú ťažké kalibre. Na napĺňanie vyšších cieľov majú toľko metód, že určite niektorú z nich zabudnem spomenúť. Proti terorizmu sa rozhodli bojovať na všetkých frontoch. V záujme zachovania mieru a pokoja vlastných občanov, konajú trestné výpravy po celom svete. Počet obetí útoku na „Dvojičky“ už niekoľkonásobne prevýšil počet obetí v radoch samotnej armády USA. Mnohonásobne viac obetí vyprodukovala vojna proti terorizmu údajnému protivníkovi. Presné čísla nie sú podstatné, a presné čísla ani neexistujú. Obetí je toľko, že ich nik nedokáže ani spočítať. Americkí zákonodarci prijali zákony, kedy len pre podozrenie z terorizmu môžete tvrdo pykať. Ja sa cítim podozrivý každý deň a čakám, kedy a kto na mňa ukáže. Tajné služby monitorujú internet a hľadajú údajných teroristov po celom svete. Dokonca svojho času odpočúvali aj ruského prezidenta Medvedeva, zrejme v domnení, či náhodou tiež nie je terorista. Assange a Snowden odhalili obrovskú mašinériu, z ktorej ide mráz po chrbte. Už po nich idú ako po teroristoch. Ak skutočne nejakého teroristu odhalia, častokrát vysielajú bezpilotné drony, z cieľom teroristu zabiť. Vôbec nevadí, že sedí na skale v Somálsku, či v Afganistane, je to nepriateľ amerického ľudu, nepriateľ slobody a demokracie, terorista. Občas sa stane, že to schytá pastier kôz, alebo chlapci hrajúci sa na pištoľníkov. No a čo? Veď je to v záujme vyšších cieľov. Američania si vymohli zákony, kedy ich vojak nemôže byť súdený v krajine svojho pôsobenia. Mnohí podozriví z terorizmu tiež nie sú súdení, ani odsúdení, sú však mučení a bez súdu trčia napríklad na Guantanáme, alebo svojho času v Rumunsku a Poľsku. Američania prostredníctvom dronov monitorujú aj vlastné územie a čakám kedy začnú podozrivých strieľať aj tam. Myslím, že by sme mali byť k tomu tolerantní, veď ide o zachovanie mieru a pokoja. Ešte horšie sú na tom diktátori, USA presne vedia kto diktátor je a kto nie. Keď niekam chcú USA implantovať demokraciu, ukážu na toho, alebo hentoho „Ten je diktátor“. A už to ide. Chceš – nechceš, z hrušky dolu. Čudné správanie, vždy som si myslel, že takto sa správa svetový diktátor. Hreje ma však pri srdci presvedčenie, že tomu tak nie je.

EU, ako vazal USA, ich v tomto snažení podporuje. Bodaj by aj nie, keď ide o svetový mier. EU by sa tak bytostne potrebovala odpútať od USA, lenže akosi to nejde, pretože spoločne napĺňame vyššie ciele. V záujme zachovania EU, sme spotvorili ekonomické pravidlá. Voľáko to prežijeme, však ide o ideály! Nedávno sme v záujme zachovania jednotného postoja, uvoľnili embargo na dodávky zbraní teroristom. Tiež dobre, aspoň bude zas proti komu obhajovať naše méty. Každé rozhodnutie, trefa do čierneho. EU z dvoch možných riešení vyberie tretie, zvyčajne to úplne najhoršie. Napĺňaním vyšších cieľov, postupne krivíme idey s ktorými sme do toho vstupovali, obmedzujeme slobody, neštítime sa zabíjať, rozvrátiť suverénne krajiny.  To všetko v záujme vyšších cieľov. Už sme zato dostali aj Nobelovu cenu mieru. A nielen my, aj americký prezident Obama. Náš príspevok svetovému mieru sa nedá poprieť.  Hrdo sa môžeme pýšiť výsledkami. Irak, Afganistan, Lýbia, Sýria… Nie som si istý, či sa s tým ešte dokážem stotožniť. A hlavne, už mi to začína pripomínať dianie pred poslednou svetovou vojnou. Napĺňanie vyšších cieľov vždy končilo vojnami. Vždy, keď počujem “v záujme vyšších cieľov”, obchádza ma smrteľná hrôza.

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?