Publikované: 26.11.2022

Vysvetlenie výrazu Allatra a celosvetové ciele

Ciele a snahy medzinárodného verejného hnutia ALLATRA sú stanovené následovne: Prioritne sa zaväzujeme spájať všetky národy v priateľstve na základe kultúrnych, morálnych a duchovných hodnôt, ktoré spájajú ľudí na celom svete. Dôrazne podporujeme uplatňovanie prirodzených ľudských slobôd a práv, formovanie úplne novej úrovne vzťahov medzi národmi založených na dobrej, nezištnej vzájomnej pomoci a tvorivej spolupráci medzi rôznymi ľuďmi na celej planéte, bez ohľadu na ich bydlisko, sociálne, národnostné , politická alebo náboženská príslušnosť.

Allat je ženské meno bohyne známej tiež pod menami Al-Lat; Alilat; Allatu. Pôvodom je to arabské meno. Takže Allat je ženská verzia mena Alah. Môže to byť aj názov, nielen meno. Je to predislamský duch, ktorý kedysi patril medzi hlavné božstvá uctievané v Mekke. Allat, Al Uzza a Menat sú trojica bohýň spomínaných v Koráne. Sú predmetom takzvaných „satanských veršov“, ktoré pôvodne umožňovali, aby modlitby príhovoru smerovali k trom pohanským bohyniam. Prorok Mohamed nakoniec tieto verše odvolal. Incident bol inšpiráciou pre kontroverzný román Salmana Rushdieho z roku 1988 – Satanské verše.

Na druhej strane koncovka RA alebo Re reprezentuje staroegyptské božstvo slnka. V piatej dynastii, v 25. a 24. storočí pred naším letopočtom, sa stal RA jedným z najdôležitejších bohov starovekého egyptského náboženstva, identifikovaného predovšetkým s poludňajším slnkom. RA vládol vo všetkých častiach stvoreného sveta: na oblohe, na zemi, ale aj v podsvetí! Zaujímavé je tiež, že spoločnosťou Organizácie Spojených Národov dominuje náboženstvo menom “new age” alebo “nový vek” aj keď mnohí už otvorene hlásia, že OSN je v skutočnosti celosvetovým náboženstvom, nielen svetovou vládou!

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?