Publikované: 11.02.2014

Využime nečerpané eurofondy na vzdelanie

University of Hong Kong

O využívaní eurofondov rozhodujú národné vlády. Zhruba polovica eurofondov určených na zlepšenie ekonomiky a kvality života na Slovensku za posledné štyri vlády, pravicové aj ľavicové, ostala nevyužitá. V záujme Slovenských občanov budem lobovať za presun právomocí nad nevyužitými eurofondami z národných vlád do europarlamentu. Nový europarlament bude prvý s reálnou mocou danou Lisabonskou dohodou takýto návrh realizovať. Som presvedčený, že potrebná väčšina zo 751 europoslancov môj návrh podporí. Transparentné, neskorumpovateľné využitie eurofondov s dlhodobým ekonomickým prínosom je v spoločnom záujme väčšiny občanov EÚ.

Odblokované eurofondy pridelené Slovensku chcem presmerovať na priame financovanie vzdelania v zahraničí pre Slovenských občanov. Záujemca o štúdium si nájde program podľa vlastných potrieb na akreditovanej inštitúcii kdekoľvek vo svete. Letenky a školné budú hradené priamo danej leteckej spoločnosti a danej vzdelávacej inštitúcii. Náklady na ubytovanie budú študentom s výbornými študijnými výsledkami v zahraničí preplatené. Mnohé krajiny, ako napríklad Čína, Saudská Arábia, či Kazachstan, už roky podobným spôsobom investujú do kvalitného vzdelania svojich občanov. Sme pracovitý a kreatívny národ. Musíme dbať o schopnosť adekvátneho uplatnenia sa Slovenských občanov v lokálnej aj globálnej ekonomike.

Zjednodušením prístupu k vzdelaniu v zahraničí, a zároveň k zvýšeniu všeobecného rozhľadu a jazykových schpností pre všetkých záujemcov v produktívnom veku, nám pomôže mať našu budúcnosť pevnejšie vo vlastných rukách. Investícia do ľudského kapitálu prispeje k dlhodobému zlepšeniu pracovných možností Slovenských občanov, a časom aj k zlepšeniu sociálnej a politickej situácie na Slovensku.

Na rozdiel od Erasmus programov Európskej komisie, môj návrh je flexibilnejší, menej nákladný na administratívu a neobmedzuje Slovenských občanov byrokraticky či geograficky. Okrem toho, môj plán sprístupní pracovné a podnikateľské príležitosti pre Slovenských občanov v najväčšej partnerskej ekonomike Európskej Únie, v Spojených Štátoch Amerických. Váš mandát mi umožní plne integrovať potenciál Slovenska v rámci pripravovanej Transatlantickej Obchodnej a Investičnej Dohody medzi EÚ a USA.

O budúcnosti Slovenska rozhoduje hlavne 4.3 milióna zaregistrovaných voličov. Potenciál na mandát od 20,000 občanov so záujmom o pozitívnu zmenu je reálny. Ak so mnou môžete súhlasiť viac ako s inými kandidátmi (čo nemusí byť 100% súhlas), zakrúžkujte 24. mája “č. 11 Richard Marko” na volebnom lístku SaS. Spolu tak budeme môcť efektívne obhajovať naše spoločné záujmy. Google+

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?