Publikované: 23.10.2013

Výzva Dušanovi Čaplovičovi – pomôžte vyhodenému učiteľovi!

Neprekvapil ma postoj ministra školstva v prípade prepusteného učiteľa Ota Žarnaya. Aj tu platí staré dobré pravidlo…ak sa veľmi chce, tak sa dá. No mám pocit, že ak by aj Dušan Čaplovič veľmi chcel pomôcť a preveriť do detailov celú situáciu, tak by vznikol stranícky konflikt záujmov…keďže celá spleť udalostí okolo plytvania finančnými prostriedkami sa má údajne točiť okolo jeho materskej strany. Učiteľ preukázal nehospodárnosť na škole pod vedením jej riaditeľa a prišiel o prácu, práve on sa stal nadbytočným.

Pán minister a čo bude s pánom riaditeľom? Ostane vo vedúcej pozícii? On má na to asi “nárok”, veď vlastne napomáhal “dobru veci”…z médií poznáme prípady, keď minister školstva pomohol svojmu úradníkovi v jednej organizácií, ale ten sám mal za sebou veľký prešľap, takže vlastne išlo o opačný prípad.

Viem, že väčšina učiteľov aj ľudí v iných profesiách má strach o svoje miesto. Ale verejne Vás všetkých vyzývam, pomôžte svojmu kolegovi, verejne ho podporte, pošlite list ministrovi školstva Dušanovi Čaplovičovi a predsedovi župy Zdenkovi Trebuľovi, aby Otovi Žarnayovi vrátili späť jeho miesto. Zdieľajte to medzi sebou na sociálnych sieťach, vytvárajte tlak, hovorte o tom, lebo tento človek si to, čo s ním urobili len preto, lebo sa nebál povedať pravdu, rozhodne nezaslúži. Nebojme sa otvorene hovoriť pravdu! Zastrašovania už bolo dosť!

  • SlabéVýborné (+6 skóre, 8 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?