Publikované: 21.04.2022

Výzva k konjunktivite a spolupráci na informačnej príprave

Milý Dušan, na stretnutiach „našej“ skupiny rodí sa petičný hárok k Referendu o referende. Na ústavný zákon z dielne protiľudového a ľudu nepriateľského parlamentu ako „Národnej rady“ nehodnej tohto označenia, člováci a človenky, zabudnite. Aktivácia referenda ako nástroja fakultatívnej a obligatórnej participatívnej a konzultatívnej demokracie z ústavy je vo vašich (našich) hlavách, vôli a moci. Referendum o referende je kľúčový spúšťací nástroj priamej demokratickej a reálnej participatívnej účasti ľudu na moci a vládnutí tak, aby referendom bolo možné meniť a dopĺňať ústavu.
Napísal si mi, predosielam: „Juraj, už som pridal do súboru evidencie IIS kandidátov 240 účastníkov z pôvodnej mojej Nagym ukradnutej spoločnosti, odkiaľ je treba previesť ich 340, čím dôjde k zlúčeniu oboch skupín.“ https://iis6019.szm.com/bookmarks21.html „Potom zadelím 1200 účastníkov ankety proti NATO do regiónov. Potom mám ešte 900 priateľov ako Dudo Fafrnok, ktorých zaradím do evidencie a zadelím do regionálnych parlamentov podľa kvality. Medzi tými 3000 ľuďmi hľadám aj ja, kto čo prináša. Netrúfam si sám tlačiť veci nejakým konkrétnym smerom. Urobím robotu a ak mám dosť kvalitných ľudí okolo seba, možno sa ukáže smer.“ Táto výzva je „jedným vrzom“ určená aj osobám v Bookmarks. Všetky tu zmienené občianske aktivity, dejú sa v súlade s platnou Ústavou, ktorú treba zmeniť ako už neudržateľnú a postupne politickými subjektmi vládnucej partokracie od vzniku SR vykrádanou a tunelovanou…


Ak príde čas, osoby, ktoré sú v tvojich úctyhodných zoznamoch, ako výhonky budúcich prirodzených občianskych snemov, nie politických subjektov ako umelých konštruktov (podľa Laudis) mohli by sa  podieľať na petičnej akcii v miestach svojej pôsobnosti? Mienim tlač, distribúciu, podpisovanie a zber petičných hárkov… Hoops! To nebude aktuálne už zajtra, o týždeň ani o mesiac…
Najskôr musíme nadobudnúť istotu proti očakávaným obštrukciám a akcia sa spustí až po masívnej mediálnej informačnej príprave počnúc „verejnoprávou“ (za seba už ju robíme aj s p. Stankovičom; v tejto veci sme na celom fejzbúku len dvaja, účel: postupne, po troche dostávať do povedomia občianskej verejnosti Referendum o referende; adresáti sa predbežne takmer alebo vôbec „nechytajú“; chcú systémové konceptuálne zmeny ale sprevádzané hrmotom a bum-bum; jasné, ich nasratosť už priam kypí… som tiež “vytočený“ bezočivosťou tejto vlády až po plafón ako papierový čert!). Konštatujem, že odbory (KOZ, KOVO) ani Jednota dôvchodcov a ide aj o nich (!) na moje výzvy o spoluprácu nereagujú… (aby ste mali obraz o slovenskej realite). Potom sa zúčastnia “hostiny”. Všetkým en bloc verím už len veľmi opatrne a podmienečne. Aj tu, medzi vami, sú potenciálne zákerné špiny. Tomu ľudu, páči sa im táto fotka, ale to je asi tak “fšetko”:Na pozadí ako člen skupiny čaká s VOLPROG pán Laudis. Zatiaľ nevieme sa ustáliť na participácii politických subjektov a tretieho „nevládneho“ sektora. Za seba varujem a som proti: osvoja si, ukradnú a zbabrú; alebo sabotujú: ak budú vo vláde, ľudové zmeny ústavy zablokujú. Za tú cenu nie je spolupráca s politickými stranami a hnutiami žiaduca, naopak,  je nebezpečná.
Ak ústavu môže meniť a dopĺňať Národná rada, podľa princípu rovnosti a rovnakého zaobchádzania, môže a mal by takéto právo mať aj ľud prostredníctvom referenda o právnej sile ústavného zákona! Musí ísť o ústavnú a politickú čistotu aj ako predzvesť depolitizácie štátnej správy novou ústavou a preto výlučne občiansku iniciatívu!


V “zásobníku” čaká už niekoľko referendových otázok, za seba kol-dokola “točím” jedinú, kľúčovú, štartovaciu a otváraciu s úmyslom projekcie jej zmyslu, významu do vedomia vás, adresátov, a jej zvnútornenej nevyhnutnosti ako prirodzenej občianskej potreby pre nástup otvorenej priamej participatívnej alebo aj konzultatívnej demokracie ako ústavného práva.
Vo veci a nielen tejto (iniciatíva na úrovni EÚ proti 5G), osloví Ťa pani Petra Bertová, koordinátorka a moderátorka skupiny, pripravujúcej občiansku petíciu k Referendu o referende, ktorým, platným a úspešným začneme sukcesívnymi referendami postupne meniť a dopĺňať Ústavu SR. Našu, občiansku Ústavu ako novú Zmluvu občanov so štátom.
Tento text publikujem pre účel pokračujúcej verejnej informačnej prípravy. Prácu a odhodlanie už nemožno zmariť. Budú v nej pokračovať ďalší…

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?