Publikované: 06.12.2012

Výzva na ignorovanie médií

To, čo sa v súčasnej dobe deje, sa nedá nazvať ináč ako cielené vymývanie  mozgov. O tom, že vymetajú mocní tohto sveta účinne, sa presviedčame denne. Noviny som prestal kupovať už dávno. Nie sú vhodné už ani len na umývanie okien. Toľko skreslených informácií a pokrivenej pravdy som už nezniesol. Mám za to ešte aj platiť?

Radšej urobím nejaký hrnček. O televíznej mafii už ani nevravím. Reklám cez film toľko, že ho jednoducho prestanete sledovať. Najlepšie sú tie, ktoré vám šupnú minútu pred koncom. Reality šou sú absolútnym dnom spoločnosti. Ľudia píšu po fórach. Otvorene sa sťažujú na tú zmes tuposti a úbohosti a nepomáha to. Jediná pomoc je, ak prestaneme tieto stupidity  typu Farma, Farmár hľadá ženu či Extrémne rodiny pozerať. Nech im padne sledovanosť na nulu.

Kde ste podeli rozum a nejaký vlastný názor, vážení diváci, ktorí to sledujete? To vám naozaj ulahodí to, že vidíte sprostejšiu TV celebritu v TV, ako ste vy? Úbohosť súčasnej doby je na zaplakanie. Už ani len redaktori nevedia niekedy dať súvislú vetu, ak ju 10 krát nezostrihajú. Slovenčina a  vyjadrovanie sú na absolútnom dne.

Stále počúvame samé klamstvá typu: vydržte, je tu kríza. Musíme si utiahnuť opasky. EÚ nariadila. Brusel povedal. Nejaká transparentná nadácia, mysliac si, že zožrala múdrosť Šalamúna a rozhoduje, čo je správne a čo nesprávne. Veď to je diktatúra a nie demokracia. Je potláčaný vlastný názor. Ľudia sa stretajú už len na fórach. Osobný kontakt sa veľmi nenosí. Politici len trepú. Jedni ohovárajú druhých a my sme len úbohí diváci, ktorí povinne musia sledovať nekonečnú telenovelu o tom, ako nás ešte viac okradnúť. Problém je v tom, že si to necháme.

Takže vypnite TV. Prestaňte kupovať mienkotvorné noviny a začnite sa venovať svojim koníčkom, rodine či inej zmysluplnej činnosti. Trebárs si prečítajte knižku a môžete začať aj Orwelom a jeho románom 1984. Pretože tam spejeme.

  • SlabéVýborné (+44 skóre, 50 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?