Publikované: 23.09.2022

Výzva na kampaň za spisovnú verejnú slovenčinu

Vlastenci, národovci, patrioti, slovanskí a slovenskí “hruďobijci” začnite “makať” na tomto: Spolupracujte, zdieľajte a manažujte! Je to desivé! Ak máte štipku spoluzodpovednosti za existenciu národného štátu a jeho jazyka vo verejnom priestore, robte opatrenia smerom k sebe a vo svojom okolí (!): Výzva na ochranu a podporu spisovnej slovenčiny! A začnite u seba, inak páchate na sebe dobrovoľnú autogenocídu a tú dokončia globalisti Domu Sion!

Postupne, nenápadne, po troche, liberalizáciou Slovenska od roku 1989, väčšina persón činných vo verejnom priestore včítane už asi rok aj infikujúcich sa redaktorov a moderátorov televízií ako kovidom, má čoraz strašnejšiu až desivú a príšernú slovenčinu! Treba to zastaviť a úpadok slovenčiny zvrátiť! Naštudujte alebo nechajte sa doškoliť zo zásad spisovnej hovorenej slovenčiny (dikcia, artikulácia, spodobovanie, asimilácia)! Učitelia slovenčinári, ste spolupáchateľsky ticho! Často sa priestupkov vo výslovnosti dopúšťate aj vy! Sledujem vás v médiách!
Počúvajú svoje verbálne prehovory verejní politici (Matovič, Fico, Harabin a ďalší…) zanášajúci do verejnej slovenčiny ako štátneho jazyka svoje “rodné” nárečové prvky? Štátny jazyk je len jeden! Aj prezidentke by jej slávny poradný zbor mal povedať: “SME sa vyslovuje ako ZME”. Nie, oni sú len “úžasní právnici”! Takmer nik z nich ani vy, nevie, neskloňuje euro! Je to také isté podstatné meno ako koruna! Stále používate redundantný tvar potencionálny namiesto potenciálny (nie potencionalita ale potencialita)! Väčšina z vás, najmä lekári, doporučuje (pošta!) namiesto odporúča (doporučují Česi). No bol by to dlhší zoznam…

Rada pre vysielanie a retransmisiu nekoná! Jazykovedný ústav Ľudovíta Štúra mlčí! S ním aj Matica slovenská!
Infekcia ako kovid, šíri sa aj do Česka (napadnuté sú už oba slovansky podobné jazyky)! Väčšinu z vás ani nenapadne skloňovať euro! Neviete to! Pridajte forsírovanie „rodovo korektného“ jazyka v opore o nič, ako rozvrat slovenčiny v časti pohlavie a rod! To neomarxisti vedia! Preto to robia! Anglicizácia slovenčiny pokračuje! Čoraz viac vás hezituje! Budíte dojem „premýšľajúcich“ slová hľadajúcich a zvažujúcich debilov s ich „ééééeeeéeeeeééé“. Pripadá to ako kozie mééééé či ovčie bééééeee! Za každou koncovou spoluhláskou či samohláskou plynule prechádzate do hezitácie. Ako Satinského: „Šľak ma ide trafiť!“ Ak nemáte čo povedať alebo neviete, držte huby! Vaša hovorená slovenčina sa už nedá počúvať! Unikajú mi obsahy! Neviem sa na ne sústrediť! Čo s jazykom stvárate, je už nehutný odporný hnus! Máte to za „cool“? Odkaz na estetika, časť verejný verbálny prejav.
Jeden z hlavných identifikačných znakov a atribútov národného štátu je jeho národný jazyk. Chr
ánený a hýčkaný rodom Slovákmi a Slovenkami! Prebiehajúca deštrukcia spisovnej slovenčiny rovná sa deštrukcia národného štátu a deštrukcia slovanstva! Spolu s Drang nach Osten o Lebensraum USA a kolektívneho Westernu aj proti Rusku! Týždeň sme sa klaňali Alžbete II. Osobne kondolovala prezidentka Čaputová-Rizmanová, v OSN hovorila ako delegátka zo Slovinska. Sme poddaní britského Commonwealth? Vládnu nám Anglosasi! Prestaňte už konečne po fejsbúkoch len tárať a robte už voľačo múdre! Aspoň zdieľajte!

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Ortoepia je súhrn pravidiel správnej výslovnosti; správna výslovnosť; spodobovanie, znelostná asimilácia (učivo 5. ročníka!) tu.  Najnovšia publikácia tu.  Hezitácia tu.
Všimnite si: Maďari chránia svoj jazyk a kultúru doma aj v zahraničí všetkými legálnymi prostriedkami. Slováci ticho súhlasia s vlastnou eutanáziou. Dôkaz: Nezáujem o moju výzvu.

 


 

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?