Publikované: 22.09.2022

Výzva občianskym iniciatívam za zmenu systému

Nie som “protestokazec ale systémomenec”. Voči „protestantom“ mám dešpekt. Sú to ovce. Ale nie dezoláti! Idete po starom. Manipulovaní vašimi tribúnmi. Naživo alebo zo záznamu. Na námestiach medzi protestujúcimi a na pódiách nik ma neuvidí. Toto nie je len môj názor, ale aj názor aj iniciatívy Pán Občan:Tu i tam som podobnými systémomencami oslovovaný. Spravidla to “nem dopadá” dobre. Dôvod: Ich nezdravá ego asertivita. Z komunikácie s nimi aj na SV „zasvietila“ mi tu oranžová, tam červená. Problém je ich typický ego vzorec: „Pridaj sa k nám“. Nie: „Pridávame sa k tebe.“ Nie (správne) „Spojme sa.“ Na pol ceste k sebe. Ich „spájanie“ je poznačené všadeprítomným ľudským faktorom: EGO (ja, jástvo): „Najlepší je náš návrh! My sme tá pravá a jediná správna iniciatíva a cesta!“ Celé zle! Správajú sa presne ako politické subjekty. 
Nevyhnutná podmienka môjho „spájania sa“ 1. Stretnutie občianskych iniciatív, spísanie návrhov na zmeny ako ľudom (!) voliteľných možností; medializovaný draft návrhov na zmeny Ústavy SR. 2. Predloženie občanom na výber a schválenie anketou alebo doplnením inými návrhmi „zdola“; Zmeny ústavy budú musieť byť schválené referendom.
Demokratický dôvod (1) Občania sú subjektmi systémových zmien systému (2) Boj občianskych iniciatív sa nesmie zvrhnúť na vojnu politických subjektov o prvenstvo.
Slúžim ľudu, nie sebeLebo „kto sa medzi vami bude chcieť stať veľkým, bude vaším služobníkom. A kto bude chcieť byť medzi vami prvý, bude vaším sluhom.“ Mat.20:26-27. Ministerium znamená služba, minister je sluha.P.S. Konotácia so seriálom a Zelenským Sluha národa! Hoops! Dvorný sluha, šašo v službe záujmom USA.
Prezidentka vo veci referenda znova porušuje ústavu. Ústavný súd zrejme vykoná, čo si praje pani Čaputová-Rizmanová.

Česko aj Slovensko sú zacyklené v circulus vitiosus rúcajúceho sa systému pluralitnej demokracie, ktorá nahradila monokraciu jedinej vládnucej strany po roku 1989. Namiesto jednej strany máme totalitu pluralitnej demokracie a partokracie. V prepojení na oligarchokraciu, plutokraciu a korupciu. Rozkladá sa ňou štát a inštitúcie.
V dôsledku politickej liberalizácie spoločnosti a jej indoktrináciou či saturáciou ideológiou akejsi (čo to je?!) “liberálnej demokracie” po leader ship Mečiarovi, ľudia strácajú politické istoty aj stratou lídra, vodcu; súčasný premiér podriadený Matovičovi riadi vládu “zboku”.
Deštruktori systému a ich užito
ční idioti presadzujú už aj akúsi (?!) liberálnu demokraciu. Ibaže demokracia nie je liberálna ani neliberálna! Demokracia je alebo nie je!
Česko aj Slovensko potrebujú zmenu politického systému, ktorý sa rúca do seba ako do čiernej diery ešte aj „cool“ volebnými koalíciami (ČR5 anti Babiš, SR4 anti Fico) ktorý nemožno zmeniť žiadnymi voľbami.
Zmena je možná len zmenou systému. To znamená novú druhú ústavu a v nej časť politický systém, politické subjekty a volebný systém. Mám sklon k zrušeniu a zákazu politických subjektov a spoločnosť otvoriť občianskym iniciatívam. K tvorbe precedensov.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 


 

 

 

 

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?