Publikované: 24.01.2014

Vzdelávanie, učenie a výhovorky našej “ružovej” budúcnosti

Formy vzdelávania sú rôzne. Mnoho diskusií sa odohráva na internete dennodenne. Škola hrou. Rozličné spestrenia vyučovania. Individuálny prístup. Waldosrfská škola, taká škola, hentaká škola. Pedagóg, ktorý objavil teplú vodu, pretože si pripustil bližšie k sebe žiakov.

Čím ďalej, tým väčšia strata rešpektu žiaka či študenta voči učiteľovi. Strach pedagóga z prepustenia, alebo napadnutia, ak by sa nebodaj opovážil kritizovať systém, riaditeľa, žiaka, alebo rodinu, v ktorej ho vychovávajú.

Rodičia majú neustále výhovorky na sprostotu svojich potomkov, ktorým sa prakticky už ani nevenujú. Sú to obyčajné blbosti, že vraj hyperaktivita, nesústredenosť a čo ja viem koľko iných výhovoriek a diagnóz. Jednoducho ide o stratu rešpektu a akejkoľvek tolerancie. Demokracia, okrem názorovej rozdielnosti na riadenie spoločnosti,  priniesla aj  oveľa horší trend. Neustále hľadanie dôvodov obhajovať názorovú tuposť a nezmyselnosť jedincov a ich nezmyselných myšlienok prostredníctvom demokratického systému.

Postupne sa do spoločnosti vnáša chaos, ktorý sa skôr či neskôr prejaví vo forme pádu súčasného, pravdepodobne už prežitého systému a nastúpia znovu dve formy diktatúr. Jeden extrém bude mať formu všetci rovní a niektorí rovnejší komunisti, ktorí budú mať za nepriateľov bohatých a druhý bude mať nacionálny charakter siahajúci do extrémnej pravice.

Využijú sa práve formy tupej mládeže bez názoru, ktorá v tomto momente začína prevažovať nad racionálnou realitou a praktickosťou.

Spoločnosť v ktorej nie sú pravidlá, alebo sa jednoducho nedodržiavajú je odsúdená k  zániku. Brusel začal riadiť už také triviálnosti ako nápisy na čajoch, žiarovky, plastové tašky či iné nepotrebnosti. Podstata však Bruselu ušla a to dodržiavanie pravidiel a tvorba hodnotového morálneho systému. Nečudujem sa, pri platoch cez 7000 € a lobistických prezentoch im to vyhovuje. Riešenia tu sú, len nechcú, aby sa dostali do praxe.

Preto tu máme čím ďalej tým väčšiu skupinu totálne oblbnutých  obyvateľov EÚ, ktorým je už všetko ľahostajné do momentu, kým ich nestrhne nejaký vodca. Súčasní politici by si mali však uvedomiť jednu vec. Ich názory zostarli a to rýchlosťou toku doby, v ktorej žijeme. Nástup novej generácie je nevyhnutnosťou inak sa zastavíme na doslova mŕtvom bode, ktorý vyústi do boja o prežitie. Nie je to dané vekom osoby, ale jeho názormi a súčasní politici si môžu podať ruky s tými, ktorí tu boli v 89. Pre nich sú dve dôležité otázky, rozdelenie moci a legalizácia svojich príjmov. Je jedno či sú ľavice stredo ľavej, stredo pravej, pravo ľavej či ľavej ľavej, už to nie zaujímavé.  Preto im nezáleží na školstve a dodržiavaní zákonov v krajine, ktorú riadia. Vzdelaných ľudí nepotrebujú a ľudia s vlastnými názormi sú najväčším nebezpečenstvom  pre vládnucu triedu. Zákony musia mať kopu výnimiek, nemôžu byť jasné a zrozumiteľné. Načo. Ešte by náhodou odsúdili aj horné vrstvy.

  • SlabéVýborné (+7 skóre, 7 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?