Publikované: 08.10.2020

Wanted! Medzinárodne hľadané osoby

Tatiana Tikhanovskaya bola v Bielorusku zaradená na zoznam medzinárodne hľadaných osôb. Vyplýva to z databázy Ministerstva vnútra Ruska. Ruské OČTK vysvetlili, že opozičná politička je hľadaná Bieloruskom, teda aj Ruskom, ktoré na ňu 7.10. vydalo medzinárodný zatykač.Tichanovská je v Bielorusku obvinená z výziev k činom a reálnych skutkov ohrozujúcich bezpečnosť štátu, vecne:
Pokus o uchvátenie moci ako „bieloruský prezident Guiadó v sukni, zvolený a uznaný Westernom“.
V zozname je aj tvorca opozičného televízneho kanála Nexta, Stepan Putilo:


Dôvod: https://t.me/s/nexta_tv

Od polovice augusta uchádzač o prezidentské kreslo Valerij Tsepkalo:


Dôvod: Korupcia. Kandidatúra mu bola v januári znemožnená odhalením množstva neplatných podpisov na kandidátskej petícii.

Hlavný Lukašenkov rival, bieloruský zberateľ umenia Viktor Barbariko je vo väzbe pre obvinenia z podvodu a sprenevery. Zatknutý bol ešte pred prezidentskými voľbami:V rovnakej veci sú v Bielorusku stíhaní a vo väzbe vyšetrovaní Cichanovskej kolegovia, členovia predsedníctva opozičnej Koordinačnej rady Maryja Kalesnikavová a Maxim Znak (štvrtý zľava na prvej tlačovke Koordinačnej rady):Tatjana Cichanovská v domnení akou je ona úžasnou, slobodnou a nezávislou exilovou prezidentkou Bieloruska, je mimoriadne osobitne Westernom cenený, použitý a zneužitý ženský hosť aj pre „mierový“ a demokratizačný účel Globsec 2020 v Bratislave.
Po použití bude odhodená ako nepotrebná.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

 

 

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?