Publikované: 11.01.2021

Z Kapitolu boli odcudzené počítače

Počas útoku a vniknutia do priestorov budovy Kapitolu prichádzajú správy, že „turistami“ boli odcudzené osobné počítače pracovníkov a členov Kongresu.
Túto eventualitu v možnosti som naznačil v stredu v reakcii na útok…
Dnes sa držím mediálnych autorít…
Preveruje sa aj zloženie zmiešaného davu, kto bol prvým hýbateľom „útoku na zimný palác“ (Ľudový dom); či priaznivci Trumpa alebo Antifa a BLM…
(skôr si myslím, že tieto dve “demokratické zložky” proti Trumpovskej opozície mali v dave len minimálne alebo žiadne zastúpenie). Nepravdepodobné. Trumpovci by ich “zožrali”.
Preveruje sa dôvod nečinnosti ochrany budovy…
https://www.businessinsider.com/aide-nancy-pelosis-laptop-stolen-during-the-capitol-siege-2021-1
WASHINGTON (Reuters) Z kancelárie predsedníčky Snemovne reprezentantov bol počas prieniku „návštevníkov“ do budovy Kapitolu odcudzený osobný počítač.

               

Uviedli to sistentky a potvrdila osobne Nancy Pelosi. Krádež notebooku hlásil aj senátor Jeff Merkley, demokrat. Počas nepokojov bol ukradnutý aj iPad člena demo Jim Clyburna. Právnik Michael Sherwin vo štvrtok na Twitteri uviedol, že niektoré z krádeží môžu potenciálne ohroziť národnú bezpečnosť.
K správe Reuters som sa dostal cez Epoch Times (radšej k zdrojovým autoritám):
https://www.reuters.com/article/us-usa-election-cyber/laptop-stolen-from-pelosis-office-during-storming-of-us-capitol-says-aide-idUSKBN29D2HA
Veci okolo volieb neskončia inauguráciou Joe Bidena 20. januára. Bude načim zaoberať sa agendou demokratov…
Mala vraj uniknúť aj predvolebná komunikácia „demokratky“ Pelosi (fasáda) s Čínou, ktorá „volila“ Bidena… (nepotvrdené).
Toto je zatiaľ hybridná vojna. Zatiaľ…
Demonštranti, ktorí vnikli do Kapitolu, zverejnili fotografie pomocou kongresových telefónov a rôznych iných zariadení. Aj snímky Pelosiovej počítača, ktorý pri úteku nestihla vypnúť (monitor: mailová komunikácia okolo údajných hakerských útokov Rusov…).
„Jeden „reportér“ zverejnil fotografiu, ktorá mala byť počítačom z kancelárie Pelosi, s e-mailmi „stále na obrazovke“, píše správa Reuters.
Ide o to, či informácie z počítačov budú zverejnené naraz alebo dávkach…
Aby to americký ľud a svet zniesol. Hoops! Aby bolo čo…
Správy potvrdzuje Forbes:
https://www.forbes.com/sites/jackbrewster/2021/01/08/clyburns-ipad-laptop-from-pelosis-office-items-stolen-destroyed-in-capitol-attack/?sh=357020465963
Podľa tweetu Drewa Hammilla, zástupcu vedúceho kancelárie Pelosiho, notebook pobočníka „používaný iba na prezentácie“.
https://www.businessinsider.com/aide-nancy-pelosis-laptop-stolen-during-the-capitol-siege-2021-1
Spoločnosť Reuters  ale uvádza, že tento notebook bol súčasťou vyhradeného hardvéru konferenčnej miestnosti – to je starý zaprášený Inspiron, pre PowerPoint, nie osobný počítač Pelosi, nieto ešte tvrdý riadok s prísne tajnými informáciami.
Inými slovami,  je vysoko pravdepodobné, že najviac, čo bude výsledkom krádeže vládnych počítačov  6. januára, budú nepríjemnosti alebo nanajvýš rozpaky, ak sa zverejní nejaká neformálna komunikácia.
To, že krádež nepredstavuje vážnu bezpečnostnú hrozbu, ešte neznamená, že nebola vysoko nelegálna z viacerých dôvodov.
https://techcrunch.com/2021/01/08/stolen-computers-are-the-least-of-the-governments-security-worries/
Nebezpečenstvo kybernetickej bezpečnosti spôsobené nepokojmi vo všeobecnosti nie je také vysoké, ako by si niekto myslel, píše TechCrunch.
Otázkou budúcich dní je, či tu máme niečo, čo by bolo možno porovnať s aférou Wikiliaks (Assange je stále vo väzbe blízo Londýna) preukazne poškodzujúcu americkú slobodu a demokraciu podľa „definícií“ cabal a deep state.
Predsedníčka snemovne Nancy Pelosi v nedeľu uviedla, že proces obžaloby sa začne tento týždeň, počnúc dnešným pondelkom 11.1. ak viceprezident Mike Pence odmietne výzvy na uplatnenie 25. dodatku.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Prílepok: Pri útoku na Kapitol bola vraj zničená aj škaredá Havlova busta:

Text obžaloby dosluhujúceho prezidenta Trumpa: http://www.blogovisko.sk/clanky-obzaloby-d-trumpa.html

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?