Publikované: 25.02.2020

Z profilu Juraja Smatanu, volebného kandidáta OĽaNO

Musím už aj nejakú tú kampaň začať, keď sa na mňa známi obracajú s otázkou, že koho majú voliť.
Volebný kandidát OĽaNO: https://www.obycajniludia.sk/kandidat/juraj-smatana/

Pre zaregistrovaných na fejzbúku: https://www.facebook.com/smatana?fref=ts
Juraj Smatana
na jeho fb profile: „Ja osobne veľmi rád iritujem fundamentalistov vyhlásením, že som liberálny katolík, a kresťanstvo je náboženstvom slobody. A že by mali viac počúvať Svätého otca Františka, ako otca Kuffu.“
Juraj Smatana je s OĽANO plne na strane dúhovej a multikulturalistickej agendy krídla liberálov v OĽaNO, včítane postoja k Istanbulskému dohovoru:
„Program Zmeny zdola z roku 2012 hovorí o tom, že podporujeme registrované partnerstvá. (Rád vysvetlím prečo.). Ale súčasne nepovažujeme túto tému za takú fatálnu, aby sme kvôli nej dopustili pokračovanie vlády Fica a Danka. Domnievame sa dokonca, že aj väčšina homosexuálov Slovenska považuje rozkrádanie rozpočtu a mafianizáciu politiky za vážnejší problém, ako je skutočnosť, že si nemôžu urobiť svoj obrad na mestskom úrade.“
Juraj Smatana pokračuje: „Keď raz dáme slovo voličom, že tú tému nebudeme jedno volebné obdobie otvárať, tak ju nebudeme otvárať. To je základná slušnosť a držanie slova. – Môj osobný názor ako kresťana katolíka je taký, že prijatie registrovaných partnerstiev homosexuálov by bolo aj v našom záujme. Tí ľudia si zaslúžia spoločenskú ochranu ich zväzku. Znižuje to ich kriminalitu, promiskuitu, a šírenie pohlavných chorôb. Čiže, beriem to veľmi pragmaticky.“
Poznámka: Česi prijali registrované partnerstvá párov rovnakého pohlavia v roku 2006 (pod stolom snemovne dnes majú homosexuálne a lesbické manželstvá); štatistiky rastu incidencie HIV a AIDS v Česku ďalej zakladajú najmä LGBTI osoby a sú vyššie ako na Slovensku. Vyvetlivka: Česko inklinuje viac k liberálnemu Westernu ako Slovensko.
Smatana to „zaklincoval““Nezabiješ” a “nepokradneš” a “nepreriekneš krivého svedectva” a “nepožiadaš manželky blížneho svojho ani ničoho, čo jeho je” sú v Desatore. “Nedopustíš registrovaného partnerstva” som tam nenašiel. Vy áno?“
Autorský komentár k bludom Juraja Smatanu:
Nie, pán Smatana, v Písme sa nachádza pojem manželstvo založené na manželstve muža a ženy. Písmo inštitút registrovaného partnerstva ani manželstvo párov rovnakého pohlavia nepozná.
Kresťanské Písmo nepozná ani to, čo presadzuje liberálna demokracia a neomarxistická nová ľavica: „Čo nie je zakázané, je povolené.“
Charakteristika kresťanstva:
Áno, kresťanstvo je náboženstvom slodody, ale inak: V slobodnej vôli a voľbe prijať kresťanskú vieru a učenie v spojení s pokáním a skutkami.
Kresťanstvo, pravé kresťanstvo, je najslobodnejšie (ak chcete najliberálnejšie) a najdemokratickejšie náboženstvo, aké kedy poznalo ľudstvo. Je demokratickejšie ako svetská demokracia. Môžete dnu i von. A islam? Môžete len dnu. Aj zo Slovenska sa dá odísť. Pred islamom len ujsť. Ak ale islam chce, utečenca a odpadlíka si nájde.
Hlupákom neustupujte. Postavte sa im a zastavte ich vo voľbách.
Anna Záborská z Kresťanskej únie to riadne „natrela“ Hlinovmu KDH aj OĽaNO:
https://dennikn.sk/1770764/zaborskej-rozhlasovy-spot-o-migrantoch-a-gejoch-kritizuje-hlina-aj-politici-z-ps-spolu/?ref=tit
Píšem o pravom kresťanstve, nie kresťanstve pápeža Františka či Mariána Kuffu. Ten katolícky kňaz reaguje na agresiu liberálov kontraproduktívne a tiež sa dostal na scestie; profiluje sa ako kresťanský mučeník.
Mimochodom, má násobne vyššie vzdelanie a intelektovú či etickú výbavu než mnohá persóna z liberálneho spektra všeobecne alebo politickej parlamentnej proveniencie.
Kresťanstvo by malo vychádzať s kresťanského Písma a koreňov pôvodného Ježišovského kresťanstva, nie z jeho Prostredníkovských dezinterpretácií (jeho “Teológia rodu”), bludov falošných kresťanov a pseudo odborníkov na kresťanstvo a kresťanských heretikov akejkoľvek kresťanskej proveniencie, tobôž nie z úst a klávesnice vo veciach kresťanstva a ľudských práv negramotných protikresťanských aktivistov typu a kandidáta “katolíka” OĽaNO Juraja Smatanu.
Táto a jej podobné persóny nesiahajú osobe Mariána Kuffu, vo vzťahu k tomu, čo tento človák robí roky pre sociálne potrebných a odkázaných, ani po členky. Smradi.
Pápežov Františkov katolicistický Vatikán je v smrteľnom rozkole v dôsledku vnútorného konfliktu na osi tradicionalisti-písmari (pôvodné a zapotrošené, či poprepisované Písmo)-dogmatici-neomarxistická pseudo kresťanská nová katolícka ľavica.
Pán Smatana, vyjadrujte sa len k tomu, k čomu máte intelekt, vzdelanie, kvalifikáciu a kompetencie.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?