Publikované: 25.04.2022

Z rozšíreného zasadnutia Rady generálnej prokuratúry Ruskej federácie, a Putinovho prejavu

Ide o časť o úlohách, ktoré stoja pred orgánmi prokuratúry a celej oblasti presadzovania práva v súvislosti s vedením špeciálnej vojenskej operácie na Donbase a na Ukrajine.
Moskva. 25. apríla. INTERFAX.RU – Ruský prezident Vladimir Putin sa v pondelok zúčastní (zúčastnil) na rozšírenom zasadnutí rady Generálnej prokuratúry Ruskej federácie, informoval jeho tlačový tajomník Dmitrij Peskov.

Editujem vybranú osobitnú časť: „Drahí  kolegovia! V priebehu špeciálnej operácie boli odhalené masové fakty o najhrubšom porušení noriem medzinárodného práva neonacistickými formáciami Ukrajiny a zahraničnými žoldniermi. Hovoríme o zabíjaní civilistov, využívaní ľudí vrátane detí ako ľudských štítov a iných zločinoch. Úprimné provokácie proti našim ozbrojeným silám, vrátane využívania zdrojov zahraničných médií a sociálnych sietí, si tiež vyžadujú dôkladné vyšetrenie.
Samozrejme je tiež potrebné tým najrozhodnejším spôsobom potlačiť akékoľvek zločiny na území Ruskej federácie. Federálna bezpečnostná služba dnes ráno zmarila činnosť teroristickej skupiny, ktorá plánovala útok a vraždu známeho ruského televízneho novinára. Samozrejme, teraz to budú popierať, ale fakty a dôkazy sú nevyvrátiteľné.
V tejto súvislosti, čo by som chcel povedať. Na naše prekvapenie vysokopostavení diplomati v Európe a Spojených štátoch naliehajú na svoje ukrajinské satelity, aby využili všetky svoje zdroje na víťazstvo na bojisku. Naši partneri v Spojených štátoch a Európe majú takú zvláštnu diplomaciu – diplomati to dokonca vyzývajú. Ale keď sa zistí, že to nie je možné, prichádza do popredia ďalšia úloha – rozdeliť ruskú spoločnosť, zničiť Rusko zvnútra. Ale aj tu je háčik, nefunguje to. Naša spoločnosť prejavuje vyspelosť, solidaritu, podporuje naše ozbrojené sily, podporuje naše snahy o zaistenie, bezpodmienečné zaistenie bezpečnosti samotného Ruska a podporu občanov žijúcich na Donbase. V skutočnosti podpora pre našich ľudí na Donbase.
V tejto súvislosti samozrejme treba poznamenať, že podľa priezvisk poznáme kurátorov zo západných služieb, v prvom rade, samozrejme, americkú CIA, ktorí spolupracujú s ukrajinskými bezpečnostnými agentúrami. Zrejme takéto rady dávajú. Toľko k postoju k právam novinárov, toto je postoj k šíreniu informácií, toto je postoj k ľudským právam vo všeobecnosti. Starajú sa len o svoje vlastné práva, niektoré založené na ich imperiálnych ambíciách a iné staromódne, založené na ich koloniálnej minulosti. Ale v Rusku to nebude fungovať.
Žiadam Vyšetrovací výbor Ruska, všetky vyšetrovacie orgány, aby takéto zločiny podrobne zaznamenali, identifikovali ich organizátorov a páchateľov, iniciovali a doviedli trestné prípady do logického záveru a pred súd. Na základe týchto a všetkých ďalších skutočností by sa prokurátori mali spolu s vyšetrovateľmi podieľať na vytváraní potrebnej dôkazovej základne, ktorá by sa mala využívať v súdnom konaní, a to aj na medzinárodnej úrovni. Dovoľte mi zdôrazniť, že takáto dôkazová základňa by sa mala zhromaždiť pre všetky zločiny neonacistov a ich komplicov, počnúc štátnym prevratom v Kyjeve v roku 2014, ktorý otvoril cestu občianskej vojne, krviprelievaniu a násiliu na Ukrajine.
Ďalej. Osobitnú pozornosť treba venovať tým ľuďom, ktorí prichádzajú do Ruska z Ukrajiny, z Doneckej a Luganskej ľudovej republiky. Dnes je ich už asi milión, z toho vyše stotisíc detí. Ľudia, ktorí boli nútení opustiť svoje domovy, nemajú vždy pri sebe doklady potrebné na poskytnutie materiálnej pomoci, lekárskej pomoci a na umiestnenie detí do škôl a škôlok. Žiadam generálnu prokuratúru, aby ľuďom poskytla právnu pomoc, chránila ich práva, vrátane čo najrýchlejšieho zváženia odvolaní poškodených. Ľudia to majú ťažké, pomôžte im.“

http://kremlin.ru/events/president/news/68274
https://glasnarod.ru/vlast/sostoyalos-rasshirennoe-zasedanie-kollegii-genprokuratury/

Poznámka editora: Ruská raketa Iskander vedená proti železničnej stanici Kramatorsk sa po dopade zmenila na ukrajinskú Točka-U; Vojaci Azova sa v továrni Azovstal skrývajú a kryjú civilistami, nespolupracujú na ich ochrane a vyvedení na slobodu, držia ich tam ako rukojemníkov a živé ľudské štíty. Opakovane zbabelo nerešpektujú ruské ultimáta dobrej vôle.  Predlžujú tým utrpenie a ohrozujú zdravie a životy rukojemníkov. Masaker V Buči je spravodajský proti ruský propagandistický podvrh; ide o prácu ukrajinskej armády a pravého sektora, odhalený tri dni po  stiahnutí sa Rusov. Všetci o mobilných krematóriách, vlečených so sebou Rusmi, nik ich ale nevidel a vizuálne nezdokumentoval ani ako Kolumbovu ženu. A tak ďalej… vznášanie obvinení proti Rusom má validitu označenia Fica a spol. ako zločineckej skupiny.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+5 skóre, 5 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?