Publikované: 14.11.2013

Za vraždu sloboda, za kopanec smrť talentu – absurdistan v súdnictve

Slovensko je naozaj hlúpy absurdistan! Víkend čo víkend sa mladí ľudia bijú na diskotékách, v baroch, krčmách. Takmer vždy zasahujú policajti. Alkohol robí svoje, obzvlášť u mladých, ktorí sa chcú vytiahnuť pred partiou kamarátov. Silné reči a stávky veľakrát končiace “monoklami” sú daňou za nerozvážnosť, ktorá ale prislúcha danému veku.

Koľkokrát sa aj skúsení policajti zasmejú počas takzvaného krčmového zásahu? Tiež si spomenú na svoje “staré zlaté časy”, keď mali silné ramená a ústa plné dôležitých rečí. Málokedy som videla počas diskotékových zásahov ženu policajtku, myslím si, že tam ženy ani nepatria…a chlapcovi, ktorý bol len krátko plnoletý, sa krčmová zábava zmenila na peklo, ktoré mu zničí život. Dajte si všetci ruku na srdce, je normálne aby za jeden kopanec dostal 8 rokov?!!! Policajtka sa údajne liečila  4 mesiace, no žije, pracuje a vlastne s ohrozením života pri svojej profesii aj musí rátať.

Teraz to otočím. Koľko rokov väzenia dostanú strážcovia zákona z Trebišova, ktorí svojím brutálnym zásahom podľa najnovších výsledkov zabili mladého vojaka, ktorý sa vrátil z misie v Afganistane? Koľko rokov dostanú policajti, ktorí brutálne bili mladých Rómov z Košíc a ešte si ich aj úchylne nahrávali na video?

21 ročný hokejista František Koleno mal pred sebou sľubnú kariéru, no teraz sú jeho vyhliadky mizivé. Jeho rodičia sú zúfalí a on to v base, pri tých tvrdých podmienkach asi sotva vydrží.

Za vraždu a to aj mnohonásobnú sa kriminálnici dostanú pre procesné chyby súdov von za dva – tri roky, aj skôr. Toto je vražda mladého talentu, vražda jeho osoby, lebo psychika tohto mladého chlapca už bude navždy poznačená. A keď niekto tvrdí, že sa posudzovali dva trestné skutky, tak nech sa nenechá vysmiať…za ťažké prečiny korupcie nikto nesedí v base, politikov chránia sudcovia a naopak. Budú sa všetci doslova “odbavovať” na mladom chlapcovi, ktorý nie je prvý a ani posledný barový bitkár. Každého potom zavrieme do väzenia? A tých, ktorí tam majú naozaj sedieť, necháme radšej v nejakej luxusnej dovolenkovej destinácii, aby náhodou neutrpela ich psychika.

František Koleno ešte vkladá nádej do prezidenta. A ja dúfam, že aspoň ten bude mať v tomto prípade reálny úsudok a chlapcovi zachráni život a udelí mu milosť. Mohla by to byť aj jeho čiastočná milosť v očiach verejnosti, aby ukázal, že aj on má srdce, má predsa deti a snáď sa vie vžiť do situácie rodičov Františka.

A čo odkázať sudcovi, ktorý mu vymeral trest 8 rokov? Nuž len toľko, že presne takáto istá situácia sa môže stať aj v jeho rodine, lebo Božie mlyny melú pomaly, ale isto…a bola by som zvedavá, ako by potom daný skutok posúdil…

 • SlabéVýborné (+10 skóre, 16 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

3 Komentárov

Komentárov 1 - 3 z 3Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. no justicia musi chranit fizlov a musi ukazat ze zlociny pachane policiou su statom a justiciou tolerovane a chranene ale ked sa niekdo dotkne niektoreho vladneho mafiana tak nasleduje kruty trest na vystrahu ved tieto praktiky pouzivali aj komunisticke sudy a prokuratura a tito ich nasledovnicy nezostavaju v nicom VED TO SU ZIACI KOMUNISTICKEJ ZLOCINECKEJ JUSTICIE A PODLA TOHO AJ KONAJU !!!!

 2. http://www.necenzurovane.sk/13/nihilizmus.html – Slovenská banánová justícia -odporucam pozriet videa aby ste pochopili co sa da uznat na slovenskom sude !!! aj takto uboho az primitivne hlupo na urovni 5 rocneho decka pripravene krive obvinenie Vam slovenska bananova justicia uzna za mozne !!!! sudil sud v NMnV a sudca ivan p. Stara Tura !!!

  1. inac tento zevraj :-) NESTRANNY SPRAVODLIVY SUDCA nemal problem dat chlapovy v podmienke za ublizenie na zdravy za dalsie ublizenie na zdravi ZAS PODMIENKU – TO JEST KLUDNE DAL NASILNIKOVY PODMIENKU NA PODMIENKU tak tomu sa ozaj hovori sudca na urovni :-) a takto vypada cela nasa justicia !!!!

   1. Magda Želeňáková

    Dobrý deň, ďakujem za názor, videá si určite pozriem…neobhajujem to, čo urobil ten chlapec, len zničiť mu mladý život sa mi zdá maximálne neférové…bolo logické, že nebude vedieť inak reagovať, keď mal v očiach slzný plyn…a naozaj takéto veci sa dejú denne, ale 8 rokov, to nie je normálne…položí ho to, aj jeho rodinu. Celé je to zbytočné a prehnané, ale tak to na Slovensku chodí…iný meter na každého, a to aj v prípade keď ide o rovnaký skutok…


 3. Milá autorka článku. Na jednej strane kritizuješ justičný systém a na druhej podporuješ zločin. Pridám pohľad z mojej strany. Nádejný talent: podľa mňa človek, ktorý by mal inšpirovať ľudí a viesť ich ku určitej myšlienke. Ožratý mladík, ktorí kopne verejného činiteľa podľa mňa nie je žiadny talent, ale rozmaznaný hulvát, ktorý si myslí, že je majster sveta. S trestom na tohoto mladíka súhlasím, pretože je neprijateľné, aby sa takéto veci diali. Na jednej strane bojujeme aby prominentný ľudia nemali imunitu na druhej strane prosíme, aby ožratým športovcom za činy, ktoré spáchali bola udelená milosť. Súhlasím, ale s názorom, že za vraždu dnes ľudia nenesú prakticky žiadnu zodpovednosť čo je tiež neprípustné, podobne ako s Rezešovou tam ani nemal prebehnúť súd, pretože bola ožratá a konala protizákonne navyše zabila 4 ľudí to je tiež nehoráznosť. Takže za svoje činy si nesme následky.

Komentárov 1 - 3 z 3Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?