Publikované: 29.03.2021

Zablokovaný Suez

Námorný incident v Suezskom prieplave by mal byť podľa Ruska viesť k hľadaniu nových možností a využívaniu alternatívnych dopravných trás, predovšetkým Severnej morskej cesty. Pre agentúru Interfax to v piatok uviedol Nikolaj Korčunov, poverenec ruskej vlády pre medzinárodnú spoluprácu v Arktíde.

Moskva 26. marca (TASR) Rusko po nehode v Sueze odporúča severnú morskú cestu. Podľa Korčunova bude atraktivita severomorskej trasy dlhodobo stúpať, pretože “neexistuje žiadna alternatíva”.
https://www.teraz.sk/spravy/rusko-po-nehode-v-sueze-upozornuje-na-s/537879-clanok.html
USA medzitým už oznámili, že sú pripravené pomôcť Egyptu pri obnove Suezského prieplavu: “Máme technické vybavenie a kapacity, ktoré väčšina krajín nemá. Skúmame, čo môžeme urobiť a čo môže byť naša pomoc,” uviedol americký prezident Joe Biden.
https://www.dw.com/ru/ssha-predlozhili-pomoshh-egiptu-iz-za-zablokirovavshego-sujeckij-kanal-sudna/a-57022166

Najnovšie správy
KÁHIRA, 29. marca. TASS.ru Kontajnerová loď Ever Given, ktorá uviazla cez Suezský prieplav, bola v pondelok ráno stiahnutá z plytčiny.
„Úspešne sa nám podarilo presunúť uviaznutú loď z plytčiny, pomocou luku a dať jej vztlak,” uviedol partner agentúry. „Potom otočiť na sever.“  Remorkéry vyrovnávajú jej kurz: „Ešte sme nekončili, ale pôjde to.“
Manéver vykonáva 17 remorkérov, vrátane obrovského remorkéra Alp Guard, ktorý na miesto dorazil z Holandska v nedeľu večer.
https://tass.ru/proisshestviya/11015135
Mimochodom, druhý „Panamský prieplav“ postaví Čína v štáte Nakaragua. Nikaragujský parlament schválil výstavbu prieplavu medzi Tichým a Atlantickým oceánom s celkovými nákladmi 40 miliárd dolárov. Za dodávateľa bola vybraná čínska spoločnosť.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?