Publikované: 21.04.2016

Zabudol vôl, že teľaťom bol!

Neuveriteľné ako sa vie človek rýchlo zmeniť. Konkrétne mám na mysli nášho starostu pána A. H. na sídlisku KVP v KE.

Pred pár rokmi tento pán, keď kandidoval na poslanca mestskej časti, tak hádam ani nebolo bytu na sídlisku, ktorý by nebol navštívil, ale klobúk dole pred jeho vytrvalosťou, lebo také niečo dokáže spraviť veľmi málo ľudí.

Avšak stojí za zmienku povedať niečo o práci pána A. H., najmä o tej, keď o 4 roky neskôr už bol poslancom, mestského zastupiteľstva. Hádam ani nebolo takého zákona alebo návrhu s ktorým všetci poslanci zastupiteľstva súhlasili, iba pán A. H. bol takmer stále proti, prípadne sa zdržal hlasovania.

Neviem či všetke tie schválené zákony mestským zastupiteľstvom boli skutočne zle a práve preto ho voliči zvolili za starostu svojej mestskej časti, (ako nezávislého kandidáta v posledných komunálnych voľbách).

DSCN3083DSCN3084

Som človekom, ktorému ak sa niečo na sídlisku nepáči a vie, že by to chcelo zmenu, tak sa s tým na kompetentných ľudí obráti…

Preto vlani, čiže v roku 2015 (máj alebo jún, dátum si už nepamätám) som sa ako občan zúčastnil na verejnom zasadaní miestneho zastupiteľstva a v diskusii som okrem iného navrhol, aby kompetentní ľudia dali spraviť nábeh pred chodníkom, ktorý by slúžil pre cyklistov a vozičkárov pred našimi potravinami. (Priložil som sem aj tieto fotografie. (Starostovi aj poslancom som vysvetlil, že v minulosti na takéto veci kompetentné úrady nemysleli a ak sa teraz matky so svojimi kočíkmi a vozičkári, ale aj cyklisti chcú k tomuto objektu dostať, prípadne pokračovať v ceste ďalej, tak sú nútení túto prekážku obchádzať cez trávnik – no a ten problém by sa veľmi ľahko dal odstrániť, stačila by tam iba malá úprava, čiže na niektorej strane vyvýšeniny urobiť nábeh z betónu zhruba v šírke jedného metra a prikriť ho tenkou vrstvou asfaltu.

Celé zastupiteľstvo mi to kvitovalo a vyjadrili sa v tom zmysle, že tento návrh je dobrý a že sa to dá spraviť. Keď som sa na tom zasadnutí zdvíhal zo stoličky k odchodu, tak sa ma ešte zapisovateľka zápisnice spýtala, či chcem, aby mi poslali kópiu správy? Odvetil som, že veď to je pre zastupiteľstvo taká maličkosť, že to nestojí ani za zbytočné papierovanie a že verím, že to dajú urobiť. No už prešiel takmer rok a s mojou požiadavkou sa nič neudialo, preto som 17.4.16 napísal pánovi starostovi túto emailovú správu: “vážený pán starosta, tuším, že v máji už bude tomu rok, čo som bol na vašom verejnom zasadnutí a tam som naniesol svoje dve požiadavky, no neviem či ste natoľko zaneprázdnený aj so svojimi poslancami, že kvôli tomu to nestíhate, ale už zopárkrát som rozmýšľal nad tým, že to, čo som tam naniesol spravím sám a na moje vlastné náklady (veď nakoniec by to až tak veľa nestálo – odhadom 15-20 eur), ale veril som, že ak starosta niečo sľuby, tak to aj dodrží. (Mimochodom tie verejné hodiny, ktoré boli jednou s požiadaviek už znovu nefungujú tak, ako by mali, takže neviem či by to nemal opraviť niekto iný, lebo si nemyslím, že by sa to naozaj nedalo urobiť tak, aby to fungovalo aspoň niekoľko rokov a nie iba pár mesiacov.)”

Pán starosta mi hneď v ten istý deň poslal túto odpoveď: “ďakujem za Vašu správu.
Neviem o žiadnom sľube, ktorý by som predniesol ako odpoveď na Vaše 2 požiadavky – ospravedlňujem sa. Môžte mi ich pripomenúť, spolu s dátumom stretnutia občanov, prosím? Ďakujem.
Verejné hodiny a ich funkčnosť riešime. Zisťujeme možnosti miestneho servisu, keďže predchádzajúce vedenie vybralo dodávateľa z B.Bystrice.”

Pochopiteľne s jeho správou som nebol spokojný a preto som mu hneď nato napísal toto:

“To myslite naozaj vážne, aby som Vám to pripomenul?! Načo tam potom máte tu zapisovateľku, veď sa ma po diskusnom príspevku spýtala, či chcem aj kópiu môjho príspevku a ja som jej odpovedal, že verím, že starosta to dá spraviť, takže kópiu nepotrebujem. :-( (

Ale teraz ľutujem, že som to nespravil. No nevadí obrátim sa na toho mladého novinára, ktorý tam bol okrem mňa a pripomeniem mu aké sľubotechny máme na našom miestnom úrade.”

ls

Ani pán starosta neotáľal a odpovedal nasledovne. “nechcem Vám brať nádej, že sa tie veci neurobia ako bol Váš pôvodný návrh.
Avšak predstava, že ak občan KVP prednesie nejaký návrh a ten sa následne realizuje, pretože bol zapísaný – je nereálna.
Ešte raz: neviem o tom, žeby som Vám sľúbil realizovať Vaše návrhy. Prejdem si zápisy, mali by sa tam tie Vaše objaviť.”

Táto jeho odpoveď mi takmer vyrazila dych a preto som mu znovu napísal toto: “Prepáčte: ale ako je to s tým príslovím, že zabudol vôl, že bol niečim iným, (nechce sa mi to vyhľadávať).

Akosi ste veľmi rýchlo zabudli na to, že kvôli čomu Vás voliči zvolili. :-( ((“

ls

Pán starosta na moju reakciu už viac nereagoval, no mne samozrejme veľmi rýchlo došlo, že ďalšia komunikácia je už zbytočná a preto som sa rozhodol niekoľko dní počkať, čo sa udeje, či mi pán starosta odpíše, že už túto zápisnicu vyhľadal, alebo, že tam k tej prekážke prídu dvaja, prípadne traja robotníci a ten nábeh spravia.

Ladislav Serenča

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?