Publikované: 16.10.2019

Zachovajte paniku. To prepuká len hyperkríza.

   Čínsky akciový trh padá a padá …

   Vyspelý svet na čele s centrálnymi plánovačmi, ich ideológmi, hercami-politikmi i hlasujúcimi divákmi-občanmi dovaril svoj centrálne varený hyperkrízový guláš. Málokto sa z neho naje. Pekne za horúca sa musí vyliať priamo na nás všetkých. Je to jeho poslanie a úniku niet …. a ani nikdy nebolo.

   Jednoznačná príčina je dlhodobo ignorovaná, ekonómovia racionálnej ekonómie zaznávaní a množiace sa prejavy i dôkazy krízy prehliadané. Nikto netúži po krízovom stave spoločnosti. S týmto strachom počítajú páni štátnej moci a preto robia všetko, aby sa pravidelne dostávali na vrchol a odišli skôr ako sa niečo zomelie. Problémy, ktoré nemožno prehliadnuť zatláčajú do úzadia a vylepšujú svoj i verejný život postupmi, ktoré problémy prekryjú a súčasne ešte viac prehĺbia.

   Vývoj akciových trhov vo svete je jasným signálom toho, že pád nemožno odvrátiť. Možno ho síce ešte na nejaký čas spomaliť a dokonca vytvoriť zdanie možného rastu prosperity, ale aj to je v tejto chvíli už málo pravdepodobné. Ľudia tam “zhora” majú svoje zaužité postupy a prijímajú rozhodnutia podľa stavu finančného prostredia. Sami nezasahujú preventívne, hoci si to myslia. Komplikovanými vysvetleniami presviedčajú svet nielen o svojej preventívnej, ale aj prospešnej činnosti. Najväčšou pravdou ale je to, že nemôžu nijakú prevenciu robiť, pretože celá ich činnosť je deštrukciou, ktorá súčasný stav a jeho budúcnosť vytvorila. Deštrukciou tak zákernou, že jej sami nerozumejú. Deštrukciou rozvíjajúcou sa celé desaťročia. Dnešní mocipáni sú ďalšou a ďalšou generáciou centrálnych plánovačov, ktorí neustále nastupujú do rozbehnutého ničivého procesu. Majú len a výlučne dve možnosti – okamžite spustiť globálnu krízovú katastrofu, alebo tlačením peňazí jej zabrániť a vytvoriť tak podmienky pre ešte väčšiu katastrofu v budúcnosti. Blízkej budúcnosti. Peňažné systémy sveta sa dostali do stavu, keď ani tlačenie peňazí nie je schopné zastaviť rastúce prejavy ich deštruktívnej podstaty. Kríza je nevyhnutná.

   Čínsky akciový trh, desaťkrát menší ako americký, otriasa celým svetom. Nie je to náhoda. Tovarová výmena s Čínou je príliš veľká na to, aby jej problémy v súčasnom štádiu vývoja peňažných systémov neotriasli celým svetom. A pravda o jej skutočnom stave je skrytá v kuloároch komunistického politbyra. Aj európska i americká pravda je skrytá v mocenských kuloároch. Úradmi pre reguláciu akciových trhov, úpravami výpočtu ekonomických ukazovateľov i neustálym zachraňovaním niekoho pred krachom sa zaťažujú finančné systémy ešte viac. Centrálni plánovači zakrývajú pravdu sami pred sebou. Rozdiely medzi “komunistickou”  a dnešnou “západnou ekonomikou” sa poriadne zmenšili. Celá pravda vyjde najavo až po ich páde. A ten je tu. Možno rýchly, možno brzdený, ale je tu.

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?