Publikované: 17.12.2013

Začiatok konca našej civilizácie

Keď som čítal vynikajúci blog Joža Rajtára o predurčení dnešnej hedonistickej civilizácie ku skaze  (DOPORUČUJEM!!!) spomenul som si na nedávny článok vo Washington Post.

Podobne ako Aztékovia v minulosti, ani dnešná Amerika alebo Európa si v honbe za predĺžením svojej civilizácie založenej na stihomame nevyberá prostriedky. Likviduje odpor každého, kto sa postaví do cesty spôsobom, ktorý s tak často používanými pojmami ako humanizmus, ľudské práva a pod. nemá nič spoločné.

Konkrétne v Sýrii sa USA bez najmenších morálnych problémov cynicky chystá podporovať islamistov rovnakého druhu ako boli tí, ktorí zabili tisícky ľudí v plameňoch a sutinách World Trade Center. Poučenie z Afganistanu, keď CIA vycvičila a vyzbrojila islamistov, ktorí americkými zbraňami a vedomosťami začali prinášať americké obete na oltár islmaského džihádu zrejme nestačilo. Amerika sa možno spolieha, že cez Atlantik islamisti neprelezú a všetky problémy si vylíže Európa.

Bohužiaľ v tom majú pravdu. Sýria momentálne poskytuje kvalitný výcvik tisíckam odhodlaných fanatikov z celého sveta a čo je najhoršie aj obyvateľov európskych štátov. Na jednom mieste je k dispozícii raj teroristov. Nekonečný, voľne dostupný bazár zbraní a výbušnín každého druhu, obrovské množstvo premotivovaných a bojovými skúsenosťami perfektne vycvičených inštruktorov, široký výber tréningových plôch a lokalít s ľubovoľným množstvom živých terčov. Nehovoriac o tom, že už tu ich čaká raj na zemi. Môžu súložiť koľko chcú, kto by sa už tých žien na dobytom území pýtal, však? Môžu dokonca vykonávať zakázanú sodomiu, alebo chlastať čo im hrdlo ráč,i ak si to zdôvodnia potrebou robiť džihád. No a ak na nich príde nejaká nutkavá chuť si niečo ukuchtiť, môžu si upižlikať zopár hláv kresťanských kňazov a telá spáliť na benzínovom táboráku.

Po návrate domov títo ľudia budú spoluveriacim šíriť rovnaké multikultúrne obohatenie (MKO) aj v európskych krajinách. A že je viac ako dosť načúvajúcich extrémnym myšlienkam je dnes viac ako jasné

Ľudia postihnutí MKO utekajú v panike a dnes je mimo hraníc Sýrie niekoľko miliónov ľudí, živoriacich bez nádeje so zničenou budúcnosťou a pre desaťtisíce ostáva jediná cesta. Vydávajú sa na strastiplnú púť do Európy, kde, ak sa im podarí sa nakoniec dostať, môžu len snívať o pôvodnom mierovom a spokojnom živote. Stále sú však na tom lepšie ako desiatky tisíc mŕtvych civilistov, nevinných obetí tejto krvavej vojny.

A toto súčasná americká vláda podporuje…

Nie som prorok, a tak netuším, či táto civilizácia má šancu na prežitie. Poučenie z histórie však hovorí, že keď začne civilizácia stagnovať a namiesto prirodzených rastových stimulov sa začnú preferovať umelé, je to začiatok voľného pádu.

Rovnako aj súčasná západná civilizácia namiesto prirodzenej príťažlivosti pre ľudí vytvára pascu na to, aby do nej lapila zdroje z okolitého sveta. Neuvedomuje si, že súčasťou pasce je aj ona sama.

 

Zdroj:
http://blog.etrend.sk/jozef-rajtar/apocalypto–ekonomicky-vynalez-skazy.html
http://www.washingtonpost.com/world/national-security/white-house-willing-to-support-a-syrian-rebel-coalition-that-would-include-islamist-groups/2013/12/12/e400fc86-636d-11e3-aa81-e1dab1360323_story.html
http://www.blogovisko.sk/sialeny-dokument-o-rozsireni-islamskeho-fundantalizmu-v-europe.html
http://vas.cas.sk/clanok/9042/zufala-prosba-syrcana-ktory-pred-30-rokmi-studoval-v-kosiciach-slovaci-pomozte-nam-utiect-z-tohto-pekla.html

 

  • SlabéVýborné (+5 skóre, 9 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?