Publikované: 29.01.2021

Zahraničný agent Navaľný

Moskovský súd 28. januára rozhodol o zamietnutí sťažnosti A. Navaľného a väzbu mu predĺžil do 15. februára. Rozhodnutie súdu prvej inštancie je legálne, oznámil sudca Musa Musayev.

                

Navaľného obhajoba požiadala súd o jeho prepustenie vyhlásenie, že väzba je nezákonná. Súd v nej nenašiel racionálny dôvod. Očakáva sa legálny postup podľa zásady a úvahy ultima ratio, čo znamená, že: Nepodmienečný trest odňatia slobody by sa mal ukladať až v poslednom rade, respektíve v prípadoch, kedy iné tresty (podmienečný trest odňatia slobody, alternatívne tresty), nie sú dostatočné na naplnenie účelu trestného práva.
A to je prípad zahraničného agenta Alexeja Navaľného.
Odsúdený v podmienke sa opakovane sa nehlásil na probačnom úrade s výnimkou jeho liečebného, rehabilitačného a konzultačného pobytu v Nemecku (postup proti Kremľu a podpora Westernu).
Ruský opozičný predstaviteľ Alexej Navaľnyj, bol už v októbri zaradený na zoznam hľadaných osôb ako dvakrát uznaný za vinného zo sprenevery pre porušenie podmienok jeho skúšobnej doby uloženej v rámci podmienečného trestu v prípade Yves Rocher.
Navaľný bol  z nemocnice Charite prepustený a mohol sa vrátiť do Ruska už po 23. septembri. Tu niet o čom.
Zadržaný bol 17. januára na moskovskom letisku Šeremetevo, kam priletel z Berlína. Súd Khimki v Moskve ho oficiálne zadržal na 30 dní do 15. februára. Beží konanie o premene podmienky na nepodmienečný trest.
V praxi trestného práva a justície nič neštandardné.
Opozičná Meduza uvádza prepis obhajovacej reči Alexeja Navaľného pred moskovským súdom z väzenskej cely (žiadny právny argument, len viera, že Western je na jeho strane):
https://meduza.io/feature/2021/01/28/seychas-sila-na-vashey-storone-no-eto-budet-prodolzhatsya-ne-vechno
Verejné protesty sú z dôvodov ochranných a núdzových opatrení zakázané. Nič neštandardné. Prehliadka moskovského bytu a zadržanie brata Navaľného mali súvis s ich porušením (materiály k výzvam na verejné protesty).
Západ potrebuje Navaľného, ako svojho zahraničného agenta, aby destabilizoval situáciu v Rusku
MOSKVA 26. januára – RIA Novosti. Západ potrebuje Alexeja Navaľného na destabilizáciu situácie v Rusku, uviedol tajomník Rady bezpečnosti Nikolaj Patrušev .
https://ria.ru/20210126/navalnyy-1594583909.html?in=t
Komentoval aj výzvu ukrajinských úradov na prerušenie všetkých vzťahov s Ruskom, kým Moskva neprepustí Navaľného.
Západ ho potrebuje ako „agenta“ pre spoločenské otrasy, štrajky a majdany.
“K čomu to môže viesť, vidíme na príklade Ukrajiny, ktorá stratila identitu, integritu a samostatnosť,” uviedol Patrušev.
Pripomenul, že Navaľnyj opakovane porušoval ruské zákony: „A ako občan Ruska musí byť v súlade so zákonom braný na zodpovednosť za svoje nelegálne aktivity,“ dodal tajomník Rady bezpečnosti.
Ruské ministerstvo zahraničia (Lavrov, Zacharová) odporúčajú Westernu aby rešpektoval medzinárodné právo a riešil problémy vlastných svojich krajín. Tlačový tajomník prezidenta Putina Peskov vyhlásil, že Kremeľ nemieni reagovať na vyhlásenia zo zahraničia.

Alexander Lukašenko vyhlásil, že prepustí každú väznenú osobu, ak sa preukáže politické pozadie jej zadržania či väzby.
Považujem za šialené, ak Navaľný „zastaví“ dostavbu Nordstream 2. Tá persóna sa USA hodí ako dôvažok.
Navaľný je použitý a zneužitý užitočný idiot z Ruska šalejúceho seba klamúceho Západu a jeho „zahraničný agent“. A “geroj“ číslo jedna.
To je „na hlavu“ a účet Westernu. Odporúčam vedeniu slovenskej zahraničnej a obrannej politiky aby tieto reálie vzalo na vedomie.
Nenechajte sa zvonka ani zvnútra hecovať proti Rusku a tak odvádzať pozornosť od USA (majú masla na hlave dosť). Aj s Westernom.
Okolo zabitého Slováka Chovanca v Belgicku je „ticho“. Navaľný žije.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?