Publikované: 12.03.2013

Zajtrajšok nikdy neumiera: Zjednocujú Európu opäť nacisti?

Ordo ab chao
Počas Blitzkriegu, alebo po slovensky „bleskovej vojny“ pochodovali vojaci nemeckej armády naprieč Európou vyzbrojení najlepšou technikou tej doby. Technika by však bola zbytočná, ak by vojaci neboli poháňaní ideovou silou.
Národní socialisti ich zásobovali propagandou, že robia veci v záujme vyššieho cieľa, nastolenia nového, lepšieho poriadku a nadvlády tých najschopnejších. Účel svätí prostriedky a tak koncentrované násilie teraz zabezpečí trvalý mier a poriadok v budúcnosti. Európa bude zjednotená a ovládaná z jedného centra.

Procedamus in pace

Včera ako aj dnes: “Jeden národ, jeden vodca, jedno ÁNO”. Aj dnes je “ÁNO” jedinou správnou odpoveďou pre EÚ.

Nacisti vojenské ťaženie prehrali. No o desaťročia neskôr sa uzatvára Lisabonská zmluva ako ďalší krok mierovým štýlom k európskemu superštátu ovládanom z jedného centra. Centrálnou postavou pri jej vyjednaní je nemecký europoslanec Elmar Brok. Brok bol (do mája 2011) zároveň topmanažérom v Bertelsmanne, najväčšom európskom mediálnom konglomeráte. Bertelsmann vlastní TV stanice ako RTL v Nemecku, či Channel Five v Británii, kde sa produkujú diela ako „Tá a tá krajina hľadá superstar“, „Tá a tá krajina má talent“ a mnohé ďalšie. K tomu mnohé noviny, časopisy, nakladateľstvá, internetové portály. Patrí k najväčším mediálnym firmám sveta. Jeho vlastníkom je rodina Mohnovcov.

Arbeit macht frei
V roku 1998 Bertelsmann preberá knižné nakladateľstvo Random House, najväčšie nakladateľstvo sveta. V Rakúsku v tom čase vychádza šokujúci článok. Bertelsmann a rodina Mohnovcov mali podľa neho intenzívnu nacistickú minulosť. Bertelsmann bol za vlády nacistov vydavateľom nacistickej propagandy a Heinrich Mohn (1885–1955) členom nacistickej SS. Milióny výtlačkov putovali v čase druhej svetovej vojny nemeckým vojakom a šírili expansionistické myšlienky útokov na druhé krajiny.
Až dovtedy sa Bertelsmann pýšil tým, že ich ako jedno z mála nežidovských nakladateľstiev nacisti v roku 1944 zatvorili, „lebo im nevyhovovali“. Ukázalo sa však, že ich zavreli, lebo robili nelegálne kšefty s papierom.

Čierny kôň rodiny Mohnovcov, europoslanec Elmar Brok, bol kľúčovým vyjednávačom centralistickej Lisabonskej zmluvy.

Firma bola prinútená vymenovať komisiu, ktorá musela postupne všetky fakty priznať. Zistilo sa tiež, že Bertelsmann využíval počas vojny nútené práce. Ich zisky v rozmedzí rokov 1938 až 1941 stúpli 11-násobne.
Heinrich Mohn bol dokonca z okruhu hlavných sponzorov SS, Hitlerjugend a nacistickej strany NSDAP, pravidelne každý mesiac posielajúci prostriedky na ich fungovanie. Bertelsmann bol nielen že jedným z, ale najväčším šíriteľom nacistickej propagandy, keď nemeckú armádu zásobili 19 miliónmi výtlačkov tejto chorej literatúry. Viac ako samotné nakladateľstvo nacistickej strany.

Reinhardovi Mohnovi (1921-2009), synovi Heinricha, sa všetko podarilo celkom slušne utlmiť. Koniec-koncov, médiá mal pod palcom on. A ani konkurenční žurnalisti si nedovolili príliš vystrčiť rožky, nevypláca sa to.
Novinár Hajo Friedrich bol v roku 2005 vytlačený z vplyvného nemeckého Frankfurter Allgemeine Zeitung, keď si dovolil písať o nekalých lobistických činnostiach Elmara Broka. Metódy voči kritikom totiž zostali nacistické…

Zajtrajšok nikdy neumiera
Ešte v roku 1977 založil Reinhard Mohn nadáciu Bertelsmann Stiftung, ktorá presadzovala „sociálnu a politickú reformu“ a ktorej krédom sa stalo: „Inšpirovať ľudí, formovať budúcnosť“. Mohnovi, ako vojakovi armády nacistického Nemecka, zostal ten istý cieľ, za ktorý bojoval a ktorý propagovala jeho firma: čo najužšie zjednotenie Európy.
Bola to práve táto nadácia, najväčšia a najvplyvnejšia v Nemecku, kde sa rozpracovali koncepcie a presné postupy európskeho zjednotenia. Ich priamy agent a zamestnanec, Elmar Brok, pôsobil v Európskom parlamente od jeho založenia v roku 1980. Nadácia spolupracovala s Helmuthom Kohlom a najnovšie s Angelou Merkelovou, ktorej vybudovala a permanentne buduje mediálnu podporu (na obr. spolu s Reinhardom Mohnom).

Vojna je mier
Keď príde na argumentáciu o Európskej únii, tak sa ako hlavný argument používa „zabezpečenie mieru“. Pozrime sa, aký „mier“ má v skutočnosti táto organizácia, ktorú Reinhard Mohn riadil sám, za ľubom.

Toto hovoria materiály na jej vlastnej www stránke:
Štúdia z roku 2005 tlačí na zvyšovanie zbrojenia v Európe, využívanie vylepšenej siete rýchlo-koľajníc na vojenské transporty, vytváranie špeciálnych bojových jednotiek a celkovo na vytvorenie kapacity na “preventívne útoky” kdekoľvek vo svete. Jednotlivým štátom by sa mali zredukovať ich kompetencie nad vlastnou armádou a dať do rúk orgánu, ktorý budú riadiť tri štáty: Británia, Francúzsko a Nemecko.
Ďalej sa má pripraviť pôda na vedenie psychologických operácií a informačnej vojny.

Líši sa dnešná koncepcia Bertelsmannu od toho, čo robili počas nacizmu?
Zabezpečenie trvalého mieru bol aj jedným z Hitlerových argumentov pre zvolenie národno-socialistickej strany. V skutočnosti nacisti začali zbrojenie a rozpútali najväčšiu vojnu v dejinách ľudstva, snažiac sa bleskovo dobyť a zjednotiť európske národy. Reinhard Mohn v tej vojne sám bojoval, zatiaľ čo jeho otec financoval dozorcov v koncentračných táboroch, špeciálne bojové jednotky SS a samotnú Nacistickú stranu (NSDAP). Nemilosrdnú psychologickú vojnu cez záplavu propagandistickej literatúry sám cez Bertelsmann pritom riadil. Za všetky uvediem len názov jednej ich publikácie: “Bomby a guľomety nad Poľskom”.
V skutočnosti je dnešná činnosť Bertelsmannu zhodná s ich činnosťou za nacizmu. Vychovávajú si a podporujú kľúčových politikov, snažia sa za každú cenu zjednotiť Európu a potichu pripravujú zbrojenie a vojnové operácie. Pritom ako hlavný argument, prečo centralizovať Európu, používajú “aby nebola vojna”. Priam sa žiada parafrázovať Kryla: “Na rohu ulice vojnový zločinec o mieri káže”.

Niet nad zlé správy
Autori Jamesa Bonda: Zajtrajšok nikdy neumiera dali do tohto filmu všetky komponenty agendy Reinharda Mohna. Vo filme ovláda európskych politikov hrozbou zverejnenia ich afér, snaží sa formovať smer celosvetovej politiky a vyprovokovať vojnu, z ktorej bude ťažiť.

Aj keď samotný Mohn už nie je medzi nami, má ďalších pokračovateľov a jeho nacistická snaha ovládať druhých za pomoci ovládania politikov a šírenia mediálnej propagandy v Európe napreduje.

Článok súvisí s:
Chobotnica: Jadro problému
Európska solidarita: vaše peniaze prúdia do vreciek nenásytných miliardárov

  • SlabéVýborné (+23 skóre, 29 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?