Publikované: 19.05.2013

Zakážeme slovenskú vlajku? Uráža…

Anglická vlajka “uráža moslimov”

V juhoanglickom meste Radstock mestská rada odmietla vystaviť anglickú vlajku Sv.Juraja aby sa “vyhli urážke moslimov”

Štvrtok, 16.mája 2013

 Vlajka Sv.Juraja (St.George Flag) je tradičnou vlajkou Anglicka od ranného stredoveku

Vlajka sv. Juraja nebude v dohľadnej dobe plápolať nad Radstockom po tom, čo radnica rozhodla o jej nevhodnosti, pretože vyvoláva asociácie s ťaženiami proti islamu pred stovkami rokov. Radnica sa rozhodla nekúpiť vlajku sv.Juraja  pri diskusii o opravách vlajkového stožiaru a na Deň prímeria dali prednosť vlajke “Union Jack”.

  Vlajka Union Jack je vlajkou Spojeného kráľovstva a vznikla spojením troch krížov
- sv.Juraja (Anglicko), sv.Andreja (Škótsko) a sv. Patrika (Írsko)

Vyjadrenie radnice

Poslankyňa Eleanor Jackson (Labour Party, Radstock) univerzitná pedagogička, povedala, že užívanie vlajky sv.Juraja v priebehu krížových výprav v 11., 12. a 13. storočia by mohlo znamenať, že anglická národná vlajka sa niekomu môže javiť ako urážka.

Dodala: “Mám nielen veľký problém s tým že je to urážlivé pre niektorých moslimov, ale ešte viac, že to bolo zneužité krajnou pravicou. Môj názor je, že by sme na 20 rokov mali skončiť s touto tradíciou.

Doporučila použiť vlajku Spojeného kráľovstva “Union Jack” ktorá má vyššiu výpovednú hodnotu a lepšie zobrazuje národnú hrdosť.

Vlajku plánujú  používať aj pri ďalších významných príležitostiach mesta

Vyjadrenie  autorít

John Clements, viceprezident národnej vlasteneckej skupiny Kráľovskej spoločnosti sv. Juraja (Royal Society of St George), označil rozhodnutie za “nezmyselné” a povedal: “cenzurovať” národnú vlajky hrá do karát krajnej pravici.

Nasima Begum, hovorkyňa Moslimskej rady Veľkej Británie, povedala že podporuje vztýčenie vlajky svätého Juraja. Vyjadrila sa, že “Vlajke je nutné priradiť správne miesto. Je to skôr národný symbol zjednotenia, než symbol nenávisti. Vlajka sv. Juraja v skutočnosti vznikla a používala sa dávno pred vznikom islamu a nemala by byť spájaná so žiadnou nenávisťou k moslimom.”

Podľa Bristol Post, krátené

Poučenie

Keď som čítal článok, bolo mi smutno. Je večná škoda, že spolužitie rôznych kultúr sa prelialo do takých absurdít, ktoré uvádzam. Vlajky, hymny, tradície sú súčasťou pamäte národa. Je krajne nevhodné potierať čo bolo, pretože minulosť nie je fetišom. Je to poučenie do budúcnosti a  zároveň tvorí zdroj, z ktorého spoločnosť môže čerpať povzbudenie, zomknúť sa pri ťažkých udalostiach.

 

čaká aj Slovenskú vlajku zákaz kvôli krížu?

Viete si predstaviť, že Angličania by počas bombardovania v 2.svetovej vojne nespolupracovali pod zástavou a spoločnými symbolmi? Alebo pri útoku na pláži Omaha spievali Internacionálu? Mne sa to zdá absurdné, ale napriek tomu multikulti inteligencia v tom vidí nejaký podivný zmysel. Hoci, má to svoju logiku. Treba zničiť spoločenskú pamäť, vymazať spomienky na veci dávno minulé – a implementovať vlastné konštrukcie sociálneho inžinierstva, modelovať ľudské mysle do tvaru aké si zmyslia demagógovia v kabinetoch zatuchlých myšlienok a teoretických úvah.

Výsledky tohto teoretického vedenia spoločnosti nakoniec vidíme denne okolo seba, denne vidíme, ako odborne Brusel demoluje základy spoločnosti, na ktorých naše národy povstali a budovali prosperujúce krajiny. Viac centralizmu, viac kontroly, viac nariadení. Ale hlavne žiadna minulosť – to sú kréda dnešných byrokratov.

A aké príznačné – za radnicu sa vyjadruje univerzitna pedagogička, členka Labour Party (obdoba našej sociálnej demokracie). Presne v zmysle najlepšej tradície ľavicovej propagandy. Tak ako naši socialisti aj tí anglickí, bojujú v prvom rade voči majorite a hlavne strednej triede, pretože voličmi sociálnych demokratov nie je stredná trieda, ktorá s politikou nechce mať nič spoločné, ale sociálne odkázané spoločenstvá, imigranti, dávkari, ktorým vždy môžeme niečo sľúbiť za volebný hlas.

Nedopusťme podobný vývoj aj u nás. Dvojkríž na slovenskej zástave je v prvom rade súčasťou identity tohto národa a až potom znakom kresťanstva. Každý kto si toto poradie zamieňa, si titul inteligent nezaslúži… 

pošli na vybrali.sme.sk

 

Zdroj :
http://www.bristolpost.co.uk/Radstock-town-council-rejects-St-George-flag/story-19002784-detail/story.html

 • SlabéVýborné (+12 skóre, 14 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

2 Komentárov

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. Juraj Poláček

  http://www.mirror.co.uk/news/uk-news/police-probe-least-54-more-1896991 Anglicko ma vobec problem, imigranti si toleranciu casto zamienaju s bezmocnostou a so strachom. Potom sa netreba divit tomu cislo 54znasilnovacich gangov…

 2. Juraj Poláček

  Na podobnu temu : Anglicky veteran musi odstranit anglicku vlajku, ktoru namaloval na dverach – uraza http://www.examiner.com/article/englishman-ordered-to-remove-english-flag-on-front-door-may-offend-some

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?