Publikované: 13.09.2019

Zápas Maďarsko-Slovensko

Otváranie „maďarskej karty“. Nie je mŕtva, nespí, len spočíva. Stačí do nej „šťuchnúť“. Má-nemá na incident vplyv pokus SaS otvoriť zákon o štátnom jazyku a štátnom občianstve?

Zdrojom medzi etnických a národnostných konfliktov sú politici, nie bežní občania. Občania sa “len vezú” aj do pekla.
Bol to aj prípad Kosova. Nemyslím si, že južné Slovensko je budúce Kosovo, to určite nie, ale tam to začalo tak, akoby mohlo na osi Slovensko-Maďarsko, ak by sme neboli v Európskej únii…
Detto Ukrajina (rusko a ukrajinsky hovoriace súčasti Ukrajiny a Janukovyčov jazykový zákon).
SaS (hypotéza) by mohla argumentovať: Ak by bolo „po našom“ ku konfliktu na futbalovom zápase by prísť nemohlo. Ibaže toto nenapadlo apolitických občanov ale politikov…
A zamestnané sú rezorty diplomacie na oboch stranách.
Problém vajca a sliepky. Kto bol skôr, občania alebo politici?
Európska únia má svetlé aj temné stránky. K tým prvým patrí záruka vnútornej bezpečnosti a stability cezhraničného prostredia územia únie. K temným patrí diktát Bruselu vo veciach suverenity a zvrchovanosti štátov EÚ vo vzťahu k migračným politikám…

Pojem národ zakladá definíciu národného štátu (štátotvorný národ plus národnostné a etnické menšiny).
Štátne občianstvo zakladá občianske a politické práva štátneho občana štátneho celku, včítane (podčiarkujem) aktívneho a pasívneho volebného práva (právo voliť a byť volený).
Dvojaké štátne občianstvo (trebárs slovenské a maďarské súčasne) zakladá dvojaké občianske a politické práva.
O čo ide navrhovateľom?
Slovenský zákon o štátnom jazyku je v poriadku, nie je diskriminačný. Rešpektuje práva menšín a etník. Rómsky jazyk je kodifikovaný jazyk pre účel reči a písma Rómov.

Slovensko sa po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 stalo súčasťou Československa s južnou hranicou, ktorú dodnes tvorí Dunaj. Podľa Masaryka slovenskou časťou českého národa. Podľa Maďarov časť ich ich felvidéka.
V medzičase prišlo obdobie po Viedenskej arbitráži, čo uvítali Maďari, žijúci na Slovensku. Druhého novembra 1938 sa na základe prvej Viedenskej arbitráže juhovýchodná časť územia Československa stala súčasťou Maďarska.
Súčasťou Československa sa v zmysle rozhodnutia Dohody stala Zakarpatská Rus s predpokladom štátotvorného národného, kultúrneho a náboženského celku. Ústredná národná rada Karpatských Rusínov v Užhorode 8. mája 1919 pričlenenie k Česko-Slovensku (minoritná zmluva). Pod tlakom najmä českých komunistov na Beneša, bola v júni 1945 pričlenená k sovietskej Ukrajine.
Rusínom to je dnes ľúto (nestabilná Ukrajina).

Maďarská karta existuje v podvedomí Maďarov, prežívajúcich Trianon ako svoju traumu, ktorý zakladá skrytý aj otvorený problém vo vzťahu k okolitým štátom (ochrana maďarských menšín).
Európska únia je (zatiaľ) spolok národných štátov, ktorý garantuje nemennosť ich štátnych hraníc.
Schengen zakladá voľný pohyb osôb, tovarov, služieb a kapitálu.
Ostatné významné stretnutie V-4 v Prahe potvrdilo spoločnú jednotu aj proti diktátu Bruselu, najmä vo veciach multikulturalitzácie strednej Európy.

Čo si myslia extrémistickí dementi na zápase? Že čo? Slovensko má zákaz výhry a postupu na majstrovstvá? Príznačná je Dunajská streda. Slovenské hnisko regionálnej národnej a etnickej nenávisti už za totality.
Pridávam vtedy známy futbalový vtip:
Otázka: „Kto vedie? Odpoveď: „Dunajská streda vedie, aj bude vedieť!“ :-)

Vyhlásenie českého prezidenta v Srbsku, že Česko by malo prehodnotiť svoje uznanie Kosova je na mieste. Postupné rozširovanie EÚ o balkánske štáty s výnimkou Kosova tiež.

Anexia ani secesia južného Slovenska Maďarskom nehrozí. Hrozbou sú politici liberálneho spektra. Tí „liberálnejší“ bez zmyslu pre mieru vecí a konzekvencie vyplývajúce zo stavu vecí „po“ a zodpovednosť.

Demokracia nie je liberálna alebo neliberálna. Demokracia je demokracia. Je alebo nie je. Ktosi nám tu čosi podsúva. Pod krytím false flag „európskych hodnôt“.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (-1 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?