Publikované: 15.02.2020

Zaprovokujem si

Palestínsky štát nikdy neexistoval (história). Práve v tomto duchu sa chce židovského štátu zastať na súde v Haagu aj Praha. A to je pravda. Pravdou je aj to, že Izrael bol zle vytýčený. A je úplne jedno, čo platilo do a platí po šesťdňovej vojne v roku 1967; celé zle.

https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3047970-palestina-jeste-neni-stat-cesko-se-jako-zatim-jedina-zeme-chce-zastat-izraele-u-soudu-v
Islam a jeho mešity na Chrámovej hore v Jeruzaleme nemajú čo hľadať (história dokazuje agresívnu okupáciu Jeruzalema a Chrámovej hory islamom od 7. stor.).
Islam vznikol okolo roku 610 dávno v post biblickej dobe. Hypotéza:
https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3047970-palestina-jeste-neni-stat-cesko-se-jako-zatim-jedina-zeme-chce-zastat-izraele-u-soudu-v
Ale nebol som a nie som Charlie Hebdo: Odsudzujem urážky islamu ale aj kresťanstva a židovstva. Sloboda slova nie je absolútna, viazaná je zodpovednosťou a mierou vecí, ktorou nie je ľudstvo, ako hlásal Nietzsche a hlásajú liberáli a neomarxisti.
Klaňanie sa politikov Múru nárekov v Jeruzaleme je úcta
a/ k židovskému náboženstvu a židom,
b/ ale aj židovskému sionizmu.
Odmietam antisemitizmus a s ním aj sionizmus. Židov nehádžem do jedného vreca. Delím ich na veriacich juadistov, neutrálnych židov a sionistov.
Prvými antisemitami boli Rimania po roku 70.n.l. Úplným zničením jeruzalemského chrámu a potlačením proti rímskeho židovskéhom povstania spôsobili rozptyl židov do Židov do diaspory, ich ďalší exodus a celú židovskú story a drámu, ktorá pokračuje dodnes plus nový rozmach globálneho antisemitizmu.
Rimania ako štátne náboženstvo prijali kresťanstvo.
Fascinujúca je Ježišova ponáška na doteraz zničený jeruzalemský chrám: Zborte tento chrám a za tri dni ho postavím! Ježiš žije ale večný je aj Žid. Pred aj po holocauste.
Som presvedčený, že Jeruzalem má celý patriť prednostne židom a kresťanom.
Spojenectvo USA a Izraela má sionistické pozadie. Záujmy USA proti Iránu sú záujmami Izraela. Treba z nich vyabstrahovať právo Židov a Palestíncov na vlastný štát.
Vsuvka: Tak ako k Palestíncom, treba rovnako pristupovať k Kurdom: Sú štátotvorný národ.
Neexistuje iné len mierové riešenie. A to neexistuje. Lebo neexistuje žiadne „pozemské“ riešenie, lebo:
1. Judaizmus a jeho sionistický aspekt je rasistický a nacionalistický (porovnateľný s nemeckým nacizmom);
2. Sionizmus je spojenie judaizmu s ideou Veľkého a mocného Izraela už na Zemi (zhmotnenie prísľubu židovského boha);
3. Kresťanstvo sa zrodilo z lona judaizmu a židovstvu nastavilo zrkadlo; ukázala sa iná tvár židovského Boha;
4. Tvrdenie Erdogana, že islam je nadradený židovstvu aj kresťanstvu je nebezpečný islamistický blud.
Popravde, tiež odmietam medzi náboženský dialóg (Erdogan) a súhlasím, že islam nie je možné deliť na umiernený a radikálny (Erdogan); aj podľa mňa je islam len jeden (Erdogan).
Ak by mi dáky degeš zoči-voči to, čo Erdogan v prvej vete bodu 4, nedokončí vetu:
https://ceskoaktualne.cz/2020/01/islamsky-stat/turecko-islam-nadradeny-krestanstvu-dialog-medzi-nabozenstvami-neprijatelny/
https://www.hurriyetdailynews.com/erdogan-criticizes-saudi-crown-princes-moderate-islam-pledge-122262
A toto financuje Brusel: https://www.aa.com.tr/uploads/TempUserFiles/haber/2017/07/KENDI-DILINDEN-FETO-20170725son.pdf
Kresťanstvo je svojou filozofiou a povahou a humanizmom „zhora“ a prísľubmi nadradené judaizmu aj islamu.
Ateisti, najmä marxisti a neomarxisti sa vydeľujú a oddeľujú od akéhokoľvek náboženstva a viery; aj na nich myslí kresťanstvo ponukou viery, pokánia a skutkov (môžu byť oslobodení vierou).
Ľudstvo sa musí vysporiadať s kontinuitou Božej vôle, ktorá v sebe obsahovala vylúpnutie sa ľudstvo milujúceho (pravého!) kresťanstva z lona sionistického judaizmu.
Kresťanstvo vzniklo v kontinuite a v opore o veľkých starozákonných prorokov danie, Ezechiel, Izaiáš…
Do kánonu Nového zákona bol štatút kresťanského proroka priznaný evanjelistovi Jánovi s jeho Zjavením (Apokalypsa).
Vsuvka: V biblickom kánone Nového zákona údajne chýba údajne existujúce Ježišovo evanjelium. Viem, prečo tam nie je, ale to by bolo na iný osobitný článok; prosto a skrátene: Nepriali si ho tam katolíci.
Judaizmus ani kresťanstvo nemali tušenie o budúcom islame (patril do rámca falošných náboženstiev, pred ktorými kresťanstvo vystríha tak, ako pred falošnými prorokmi).
Islam je personalisticky eklektické náboženstvo, uznáva Máriu, ale Ježiša má len za proroka pod nekonečnou slávou slávou Mohameda a islamského boha Allaha.
Islam je vo vzťahu k judaizmu a kresťanstvu asymetrický prvok: skrýva islamistickú ideológiu a politiku za a vo svojej podstate antihumánne pseudo náboženstvo.
Judaizmus a islam rovná sa ego do seba a pre seba; kresťanstvo znamená ego Ježiša pre ľudstvo.
Túto reflexiu neurobí islam ani judaizmus.
V islame aj judaizme sú veriace osoby, ktoré sa od ideológie a politík judaizmu, sionizmu a islamu dištancujú…
Pre tých je potenciálne určené nebeské kráľovstvo.
Kresťanstvo nie je nadradené islamu ani judaizmu. Je o sebe. An sich. A robí si “svoje veci”. Šíri dobrú správu (evanjelium). Nie násilím ani úskokom.
Islam ale zohrá významnú rolu v konflikte civilizácií, kultúr a náboženstiev. EÚ na tom intenzívne pracuje.


Akékoľvek náboženstvo mám za hypotézu, založenú na viere a slove a slobode vôle a voľby skutku. Tvrdenie pápeža Františka, že všetci máme jedného Boha, je lož; neurčil, ktorého.
Islam tvrdí, že všetci ľudia sa rodia ako moslimovia, je tiež lož.

Ktorého Boha zastupuje tento pán?

O čom je židovská synagoga? Vatikán je pred vnútorným zrútením.

Všetky tri “abrahámovské” monoteistické náboženstvá vykazujú reziduá prechodu od polyteizmu k monoteizmu jedného Boha a nemajú v tejto veci vysporiadané vzťahy.

Ak si aj slovenskí politici ako odmietači antisemitizmu chodia manifestačne trieskať hlavu o Múr nárekov, netušia, že veci sa majú tak, že sú oveľa zložitejšie a tomu oni nerozumejú; nie je to súčasť ich mentálnej (intelektovej a vzdelanostnej) výbavy. Robia to preto, lebo sa to patrí a aj od nich vyžaduje. Dívadlo (dankovské “teátro”).
Zaprovokujem si: Izrael má už prostriedky aj mobiliár na výstavbu (obnovu) židovského chrámu. Ak sa ho rozhodne postaviť na mieste bývalého Šalamúnovho a Herodovho, začne sa horúca vojna islamu verzus judaizmus, ktorá sa vlastne neskončila a tlie, už od 7. storočia…
A je úplne jedno, aký postoj zaujme OSN. Pre Izrael je v dôsledku protižidovských rezolúcií UNESCO mŕtve.

Dva zásadné rozdiely medzi islamom a kresťanstvom:
Islam predstavuje ideologicko-politickú pozemskú teokratickú totalitu bez možnosti slobody a voľby. Dá sa len dnu. Von nie. Lebo (Korán, Hadísy, právo šaría); hrozba smrti ako pozemského trestu.
Kresťanstvo rešpektuje a uznáva svetskú autoritu sekulárneho štátu. Je najslobodnejším a najdemokratickejším náboženstvom sveta. Dá sa ísť dnu i von. Bez následkov na zdraví a živote tu na Zemi. Trestom za hriech je sám hriech. Ostatok má v rukách svetská moc a jej právny poriadok.

Zásadné rozdiely medzi demokraciou a liberálnou demokraciou:
Demokracia je vláda väčšiny, rešpektujúca práva menšín.
Liberálna demokracia smeruje k postaveniu menšín a “menšín” nad väčšinu (podľa Jaurovej za PS/SPOLU sa väčšina má ospravedlniť menšinám a konať); písal som tu:
http://www.blogovisko.sk/neomarxizmus-progresivneho-slovenska.html
Liberálna demokracia a liberalizmus neomarxistov smeruje k totalitnej vláde a liberálnemu fašizmu novej liberálnej progresívnej ľavice. https://www.conservapedia.com/Homo-fascism

V mimoriadnej predvolebnej Téme dňa v piatok večer 14.2. som sledoval nevýrazného a s mŕtvym Mostom-Híd strateného Hrnčiara aj s Bugárom verzus excelentná mladá politická superstar Sofia Soročinová za Vlasť
Pozrite si predvolebný duel v rámci našej relácie Téma dňa. Monika Sofiya Soročinová z kandidátky strany Vlasť si zmerala sily s Andrejom Hrnčiarom…
https://www.ta3.com/clanok/1176247/duel-v-teme-dna-sorocinova-proti-hrnciarovi.html
Dankovo uznesenie Národnej rady k antisemitizmu a holocaustu je správne len sčasti; nezmieňuje sionizmus ako dôvod antisemitizmu.
Ak chceme odstrániť antisemitizmus, treba odstrániť jeho príčiny.
Otázka
: Ako bolo smerom k verejnosti prezentované a komunikované toto, a ako sa má Slovensko k islamu? Aké stanovisko zaujali k veci slovenské kresťanské cirkvi?
https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/TA-9-2019-0106_SK.html
https://www.mzv.sk/aktuality/vsetky_spravy/-/asset_publisher/Rp2fPY0svzsu/content/inauguracne-podujatie-medzinarodnej-aliancie-na-podporu-nabozenskej-slobody
Ilustračne: https://ria.ru/20200206/1564353039.html?in=t
Ale aj toto: https://ria.ru/20200207/1564407395.html
Odpoveď: Nijako. Nebolo.
Národná rada Slovenska s odkazom na preambulu Ústavy (fatálna chyba!) do volieb nezaujala postoj k islamu ale ani kresťanofóbii a liberálnej ideológii neomarxizmu (!) tobôž liberálnemu homofašizmu (pozri pojem homofascism).
Sa uvidí, ako sa v utorok „vysporiada“ s Istanbulským dohovorom. A či prezidentka PS/SPOLU bude pokračovať v obštrukciách.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+7 skóre, 7 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?