Publikované: 13.08.2020

Zásady, postoje, stanoviská, názory…

Nebojte sa korigovať a meniť názor, obava, že vás obvinia z bezzásadovosti, a tým aj nedôveryhodnosti „nečitateľnosti“ a nespoľahlivosti, nie je namieste.

Sme autentické a autonómne (relatívne) slobodné osoby. Absolútna ľudská sloboda neexistuje. Je relativizovaná postavením ľudských osôb v ich sociálnom, ľudskom, občianskom a politickom priestore medziľudských vzťahov a práva.
Nemýľme si a nezamieňajme naše zásady s názormi, postojmi a stanoviskami k jednotlivostiam (mienim veci a ľudí najmä v politike)…
Meniť názor znamená tvoriť ho, dotvárať, korigovať a meniť, podľa nových skutočností, za chodu vecí (každá minúta, hodina, deň…). Toto musí aj každý spravodlivý súd (nové poznatky zakladajúce aj obnovu konania, neznáme v čase vydania rozsudku).
Naše zásady sa týkajú všeľudských hodnôt, pod ktorými rozumieme lásku, pravdu, etiku, mravnosť, právo a spravodlivosť, dobro, krásu, všeľudský úžitok a verejný prospech, ostávajú pevné a nemenné. Ide o antropologické konštanty.
Na nich nič nemení nič ani naše členstvo v EÚ a jej systéme hodnôt. EÚ nám diktuje jej hodnoty, a núti vás k ich prijatiu. Nie všetky sú ľudsky, antropologicky prijateľné. Idú proti prirodzenej a nemennej ľudskej antropológii. Sme objektmi a subjektmi ľudsko-právne neprípustného sociálneho inžinierstva. Teórii hodnôt sa venuje axiológia.
Žijeme v konflikte: Ľudské slobody a práva proti ľudským právam a slobodám. Toto treba zastaviť. Nedajte sa mýliť, podmaniť ani zotročiť.
Ste spoľahlivými, dôveryhodnými, čitateľnými a originálnymi, autonómnymi, autentickými ľudskými osobami vo vašom individuálnom a individualizovanom ľudskom, občianskom a politickom rozmere.

Jednou zo sociálnych funkcií médií je manipulácia verejnej mienky. Pridajte prieskumy verejnej mienky. Riešením nie je ich vypnutie ale samostatné aktívne a slobodné kritické myslenie. Svojprávnosť. Integrita osoby a osobnosti.
Od informácií sa neodstrihávajte. Ak tak urobíte, zle ste pochopili a výsledok bude ešte horší: Nebudete vedieť nič, vôbec nič… a stanete sa ľahkou korisťou systému.
Riešenie: Gramotnosť (vzdelanie). Väčšina ešte dokáže samostatne, aktívne a kriticky hodnotiť a myslieť… (je v ohrození ako vymierajúci “druh”…). Lebo aj “digitálna demencia” z nefyziologického príjmu informácií (web) a s ňou hustnúci a mnohými už nezvládaný tok informácií…

Len blbci nemenia svoje názory. Len hlupáci robia a opakujú stále tie isté chyby. Ostatok (a je veľký!) sa už nad týmito vecami ani nezamýšľa. Potom ide, keby aspoň nešli, voliť.

Masmediálna manipulácia verejnej mienky a ovplyvňovanie výsledkov volieb:
https://www.youtube.com/watch?v=a0e3T9M3Xfs
Slovensko nemôže donekonečna volebné reparáty (ak to nevyšlo s Matovičom, dáme šancu neomarxistickému Progresívnemu Slovensku!).

Žiadam predčasné voľby. Na Slovensku vládne totalitná parlamentná partokracia vládnej štvorkoalície (nepísaná neprípustná ústavná väčšina nad rámec štandardnej parlamentnej demokracie).
Väčšina tobôž ústavná väčšina (víťaz) nemôže všetko! Opozícia nesmie len “šúchať nožičkami” pretože zastupuje významnú časť voličstva! Ústavnú väčšinu má zákonodarný zbor získať konsenzom všetkých zákonodarcov! To je parlamentná demokracia. To, čo tu vládne je parlamentná totalita!
Takto to nie je ani v Maďarsku (Fidesz) a Poľsku (Pis). Je to ešte horšie!
Vláda nemôže byť až (!) v takom konflikte s prezidentkou a ústavným súdom! Ide aj o nadbytočné úkony, ktoré s „odvolávačkami“ zdržiavajú prácu vládnej ústavnej a zákonodarnej moci. Už viac ako 40 zákonov prijatých pod vlajkou corony v skrátenom legislatívnom konaní, je škandál! Očakávam reakciu EÚ…

Vyhrážajú sa “druhou vlnou”. Mám za to, že ide o nezvládnutú “prvú”… (okrem toho, covid mení svoje parametre  a charakteristiky). Všetci nie sme odborníci, ale rovnako platí aj, že všetci nie sme “vymletí”…

Sa ma pýtajú: A kohože chceš vlastne voliť? Viem, rozumiem. Vlastne nemám koho… (áno, je to tak, Slovensko aktuálne nedisponuje reálnymi intelektuálnymi a duchovnými, eticky nepriestrelnými osobami ako elitami, ktoré sú spôsobilé dobre, kvalifikovane a kompetentne vládnuť a hodnými voľby…). Medzi osobami v parlamente sú aj zriedka také, ktoré tieto kritériá spĺňajú… (všetkých nehádžem do jedného vreca).
Ide mi o to, že v parlamente treba nanovo rozdať karty a tak ho „odblokovať“.
To, čo „štvorka“ a jednotlivé persóny vyvádzajú, už so štandardnou parlamentnou demokraciou nemá takmer nič spoločné…
Zneužívajú nadštandardnú ústavnú väčšinu a pod “rúškom” covidu prirýchlo a priľahko schvaľujú “svoje” (ich) zákony.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?