Publikované: 04.05.2015

Zastavme zabíjanie kým je čas, pridajte sa!

Som toho názoru, že súčasný konflikt na Ukrajine je extrémne nebezpečný, že podpora fanatického nacionalizmu na Ukrajine, prechádzajúca až do neonacizmu hrozí nepredvídateľnými následkami, že agresívna expanzívna politika NATO bude viesť k vyprovokovaniu stretu s Ruskom, čo môže spôsobiť masaker vpravde biblických rozmerov. Som toho názoru, že naši politickí predstavitelia plánujú vojnu s Ruskom.

Nie som s podobným názorom sám, rodia sa občianske hnutia a iniciatívy s protivojnovým základom. Jedným z nich je hnutie vojakov Československej ľudovej armády (ČSĽA) v zálohe. Sú to dnes otcovia a starí otcovia, ktorí zažili vojnu, o ktorej sa hovorilo “Vojna není kojná“. Každý zdravý občan mužského pohlavia musel na vojnu, kde dostal výcvik podľa zaradenia k druhu vojska. Slúžili sme rok či dva, so zbraňami nabitých ostrými nábojmi a modlili sa každý deň, aby sme ich nemuseli použiť. V psychóze socialistického ohrozenia bubákom kapitalizmu, sa generáli predháňali vo vykresľovaní kataklizmy, ktorá nastane po začiatku konfliktu dvoch svetov.

Zemeguľa bola prepchatá atómovými zbraňami, tisícky rakiet boli zamerané na civilné mestá a dediny, nacvičovali sa atómové poplachy, sídliská boli vybavené protiatómovými krytmi, ktoré by v globálnom konflikte aj tak boli zbytočné.

Roky odzbrojenia boli obrovskou úľavou, Varšavská zmluva bola zrušená. Lenže NATO ostalo a postupne sa začalo približovať k hraniciam Ruska. Násilné prevzatie Ukrajiny do sféry vplyvu NATO už neznamená len podpísanie nejakej zmluvy, ide už o priame ohrozenie Ruska, ktoré patričným spôsobom reaguje. Opäť sa začína zbrojiť, opäť sa privážajú na hranice tanky a rakety.

Preto sa rozhodli bývalí vojaci ČSĽA, http://ceskoslovenstivojaci.org/ vytvoriť iniciatívu na zabránenie vojny a zhrnuli svoju výzvu do Memoranda - http://ceskoslovenstivojaci.org/memorandum-sk-verzia/

K tomu plukovník Marek Obrtel píše :

Od roku 2000 napadla Vaše země vojensky bezdůvodně minimálně šest zemí, kdy ani jedna z nich se nedočkala proklamované svobody a demokracie, natož důsledného dodržování lidských práv a svobod. Lidé se pak právem ptají: ? Kdo je tedy tím světovým agresorem? Rusko, o kterém se to povídá a které má ve světě dvě základny na obranu proti islámským fundamentalistům,?anebo je to právě Vaše země se 700 základnami po celém světě a s výše uvedenou minulostí? Rusko, obklíčené ze všech stran vojáky NATO, provokované a donucené se bránit agresi Spojených států, anebo právě Vaše země, snažící se za každou cenu vyřešit si svoje vnitřní problémy na úkor Ruska a celé Evropy??

Pozrite si priložené video a rozhodnite sa sami

https://www.youtube.com/watch?v=l7vT_pM5BuE

 

Kto súhlasí, nech sa pripojí na Facebook skupinu :

https://www.facebook.com/groups/848441708527635/

 

  • SlabéVýborné (+6 skóre, 14 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Ladislav Serenča

    Je to veľmi dobrá myšlienka, lenže bojím sa toho, že na Slovensku je neuskutočniteľná. (Možno by to zabralo v takom prípade, žeby väčšina Slovákov vyšla do ulíc naraz v tej istej hodine vo všetkých väčších mestách protestovať proti vojne na Ukrajine – chytili by sa toho média a takto by sa k nám Slovákom (s najväčšou pravdepodobnosťou) pripojili aj ľudia v iných štátoch.

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?