Publikované: 29.01.2020

Zázraky Ježiša Krista – fakty alebo fikcia?

‘Keď sa zvečerilo, privádzali k nemu mnoho ľudí posadnutých démonmi. A on jediným slovom vyháňal duchov a uzdravoval všetkých, ktorí trpeli’. ‘Nato vstal, pokarhal vietor a povedal moru: Mlč! Buď ticho! A vietor utíchol a nastal veľký pokoj’. 

Ako vidíte tieto výroky, vzaté prvé z evanjélia Matúša a druhé z evanjélia Marka? Veríte, že opisujú skutočné historické udalosti alebo máte pocit, že ide o alegorické príbehy, obyčajné mýty, fiktické príbehy v živote Ježiša Krista a jeho apoštolov?

Mnohí dnes vyjadrujú vážne pochybnosti o historickosti Ježišových zázrakov. Zdá sa im, že táto dnešná veľmi vyspelá vedecká éra ďalekohľadu a mikroskopu, skúmania vesmíru a genetického inžinierstva poskytuje malý priestor pre zázraky!

Niektorí majú pocit, že správy o zázrakoch sú fantastické alebo alegorické. Podľa autora knihy, ktorá sa snaží skúmať ‘skutočného’ Ježiša Krista, príbehy o Kristových zázrakoch nie sú nič iné ako ‘marketingové prostriedky’ na šírenie kresťanstva.

Iní vidia Ježišove zázraky ako priame podvody. Obvinenie z podvodu je niekedy hodené na samotného Ježiša Krista! Podľa Justina mučeníka z druhého storočia C.E., Ježišoví kritici sa dokonca odvážili nazvať ho kúzelníkom alebo aj podvodníkom židovakého ľudu’!

Niektorí tvrdia, že Ježiš nevykonával svoje zázraky ako židovský prorok, ale ako kúzelník, iniciátor pohanských chrámov. A práve preto je potrebné v prípade Kristových zázrakov si spomenúť vedeckú definíciu výrazu zázrak, ako to bolo vysvetlené v predchádzajúcom článku!

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?