Publikované: 24.02.2015

Zbrane z EÚ a USA cez sprostredkovateľa na Ukrajinu?

Boje na východe Ukrajiny neutíchajú ani napriek jasnej Minskej dohode a zrejme ani neustanú…v hre je totiž strategický prístav Mariupol. Vyzerá to tak, že domáca armáda bude mať dostatok zbraní na pokračovanie v boji. Samozrejme, rozhodne nebudú z USA ani krajín EÚ…teda aspoň nie oficiálne. Zbrojný priemysel je zlatá baňa pre všetky krajiny a najmä jednotlivcov, ktorí vlastnia fabriky a pre tých, ktorí sa predajom zbraní zaoberajú. Keď sa rúcali ekonomiky, vždy bolo “najľahšie” vytasiť zbrane a útočiť.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko už našiel podľa viacerých médií kľúč k zbraniam, dodajú ich údajne Arabi. Zbrojársky veľtrh v Abú Zabí sa zrejme stal miestom pre “zlatú – strednú” cestu. Môže to fungovať asi takto…Porošenko dohodol na veľtrhu kontrakty, zbrane poputujú na Ukrajinu…bude ich určite dostatok. A odkiaľ budú? Na medzinárodných veľtrhoch sa stretávajú firmy z celého sveta…takže aj na tomto to určite inak nebolo, najmä keď zbrojársky priemysel má šancu na veľký rozmach. Aby to nevyzeralo zle, Arabské krajiny nakúpia zbrane od výrobcov z EÚ a USA a následne ich predajú na Ukrajinu. Nikto potom nebude môcť nadávať na “mierotvorcov”, že aj napriek dohodnutému prímeriu, chcú podporovať Ukrajinu dodávkami zbraní. Prečo sa nikto z novinárov neopýta Porošenka a Putina, prečo pokračujú vo vyzbrojovaní svojich armád, keď ani jeden z nich “nechce” podľa medializovaných informácií vojenský konflikt?

Kto najviac dopláca na tieto mocenské boje? Bežní ľudia, ktorí trpia tak, že si to zrejme ani nedokážeme predstaviť. Zahraničné médiá prinášajú reportáže a fotografie z postihnutých oblastí a je naozaj veľmi ťažké pozerať sa na tú biedu, bolesť a strach v očiach nevinných. To isté platí aj pre bezbranných ľudí, ktorí zomierajú v moslimských krajinách…

Je čas, zobudiť sa a dať najavo svoj nesúhlas s akoukoľvek vojnou, aj morálnou biedou z ktorej tento hyenizmus pramení…

 

  • SlabéVýborné (+7 skóre, 7 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?