Publikované: 08.10.2019

Zbraňová smernica Európskej komisie

Účel zbraňovej smernice EK má byť zjednocujúci pre legislatívy členských štátov EÚ. Smernica EK je reštriktívna. Ide proti duchu základných ľudských práv a slobôd. Obmedzuje základné ľudské právo na ochranu života občanov v práve na nutnú obranu a krajnú núdzu ako spoločnosťou povinne a prirodzene chránený záujem hodný osobitného zreteľa. Ide proti duchu doby (rast a diverzifikácia politicky a tiež aj patologicky motivovaného násilia; terorizmus, osobné  poruchy správania).

Hlavné správy a český europoslanec Tomáš Zdechovský: „Zdechovský je ale osobne presvedčený, že základným princípom právneho štátu je možnosť brániť sa proti agresorovi. Pretože ak niekto niekoho napadne, musí počítať s tým, že mu to napadnutý môže vrátiť. A to je aj hlavný dôvod, prečo on sám sa rozhodol podporiť novelu Listiny základných práv a slobôd, kam by sa malo pripísať “právo brániť sa aj so zbraňou”.
https://www.hlavnespravy.sk/zdechovsky-ludia-maju-pravo-sa-branit-aj-zbranou-v-ruke/1910350
Priamy zdroj: https://zdechovsky.blog.idnes.cz/
Naopak, ústavný zákon o práve nosiť  a použiť zbraň v prípade nutnej obrany a krajnej núdze ide proti reštrikčnému trendu a posilňuje nástroje podpory a ochrany ľudského práva na život.
Návrh ústavného zákona potvrdzuje európske hodnoty a právo na ich ochranu nástrojmi nutnej obrany a krajnej núdze.
Pribudli ekologické a environmentálne „argumenty“: Olovo projektilov (…a tí najhorší sú iniciatívni blbci. Ide im o ekologickú smrť zastrelením). Toto nevytárajte, lebo sa „chytia“: Olovené záťaže používajú aj rybári.
Problém sú keramické nože. Prejdú detekčným rámom kovov.
Slovensko aj Česko majú najlepšie zákony o práve nosiť a použiť zbraň v prípade nutnej obrany a krajnej núdze (kvalifikované dôvody uvádza trestný zákon) na svete.
Švajčiari po absolvovaní vojenského výcviku majú výstroj a výzbroj doma pre osobnú ochranu a obranu štátu a jeho hodnôt.
Právo na vlastnú ochranu a obranu platí osobitne pre kresťanov. Ježiš sa na kríži obetoval za všetkých. Raz pre vždy. Kresťania nemajú povinnosť byť “baránkami”. Majú právo na osobnú aj kolektívnu ochranu a obranu seba a svojich hodnôt aj so zbraňou v ruke. Týka sa to aj ochrany a obrany preambuly Ústavy SR. Sú riadnymi občanmi svetského systému vecí…
Všetci vieme, a vedia to aj kresťania, že čeliť agresii defenzívou, znamená prehru.
Vedia to veľmi dobre aj kresťania, fatálne dotknutí agresívnym a expanzívnym islamom a islamizmom.
Vieme aj to, že s terorizmom a teroristami sa nevyjednáva. I to, že statoční Kurdi v Sýrii “držia” 14 tisíc zajatých bojovníkov islamského štátu a nevedia si s nimi rady a čo s nimi. A to nevie nik. Hmm… (ja by som vedel). Sú trvalou hrozbou nielen pre tamojší región ale aj Európsku úniu; lebo svetské ľudské, práva zakazujú ich smrť a kresťanstvo velí: Nezabiješ! Za svoj posratý život aj islamisti Daeš, pochádzajúci z Európy, vďačia vlastne kresťanom, lebo od kresťanského učenia je odvodené aj svetské právo EÚ a “európske hodnoty”. Nože, a dnes sa, za týchto podmienok a okolností, sa milí Európania, Európanky, Člováci a Človenky, nechajte dobrovoľne odzbrojiť…
Najnovší teroristický útok v Nemecku bol vedený 32-ročným Sýrčanom, žijúcim v Nemecku od roku 2015; útok v roku 2016 na vianočné trhy spáchal kamiónom Tunisan. Asi tak.
Motívom odzbrojovacej smernice EK je aj, že Európski papaláši sa už boja vlastných európskych občanov; aj zaslúžene, tiež pre stratu dôvery v ľahkomysľne a nezodpovedne otvorené imigračné politiky EÚ… 
Novelu Listiny základných práv a slobôd ústavným zákonom o práve na ochranu majetku, zdravia a života svojich občanov pred ozbrojeným agresorom, by mali vzájomne koordinovane prijať Česko aj Slovensko. A krajiny V-4. Môže sa hodiť aj inak.
A je načim začať sa zaoberať domobranou. Toto mi chýba v programoch politických strán. Argumenty proti sú neobhájiteľné kecy, idúce proti právam občanov. V čom bol socialistický Zväz pre spoluprácu s armádou a ozbrojenými zbormi extrémistický? Niečo som nepochopil, alebo..?
Americká demokracia je v rozklade deep state (riadi ju hlboký štát). Európska demokracia obchádza samú seba; podsúva občanom falošné “európske hodnoty”.
Toľko aj k dnes rodiacej sa „novej generácii ľudských práv“ pre účel globalizácie a Nového svetového poriadku.
EÚ prechádza vnútorným preformátovaním aj v oblasti jej vlastnej ochrany a obrany a to samostatne, mimo rámec NATO, ktoré v súčasnosti a pre budúcnosť stráca svoje opodstatnenie a je predsunutým nástrojom obrany USA. Na účet členských štátov NATO. Obhajcovia Aliancie „zaspali dobu“. A nevidia za roh. Áno, najväčšou hrozbou pre NATO je Rusko a Čína. Ale to je problém USA. Ak sa tiež vnútorne i navonok nepreformátujú, sú pokračujúcou a silnejúcou hrozbou pre svetový mier a obrátia sa proti všetkým. A to nem dopadne dobre. Rusi Krym „neukradli“ Ukrajine ale USA. Nepriateľstvo zakladajú USA, NATO, EÚ a spojenci.
Základné ľudské právo na ochranu a obranu života nepredpokladá holé ruky. Tie sme už mali.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?