Publikované: 24.05.2022

Zelenský chce hovoriť len s Putinom

Vyhlásil to krajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo video odkaze z Davosu a má ísť o rozhovor len o ukončení konfliktu tu.

Tlačový hovorca prezidenta Ruskej federácie Dmitrij Peskov už 13. mája vyhlásil, že Moskva neodmieta stretnutie lídrov Ruskej federácie a Ukrajiny, ale nie je možné ho uskutočniť bez prípravy. Podmienky Ruskej federácie sú jasne sformulované a na papieri, bolo to odovzdané ukrajinskej strane. Z Kyjeva neprichádza žiadna odpoveď.“
Šéf Výboru Štátnej dumy pre medzinárodné záležitosti ako aj člen ruskej delegácie na rokovaniach s Ukrajinou Leonid Sluckij 17. mája povedal, že rokovania, ktoré sa začali na žiadosť Kyjeva, sa v súčasnosti nevedú v žiadnom formáte, čomu prispeli aj USA. Zelenský odmietol plnenie Minských dohôd a hru na snahu rokovať má vo svojej „pracovnej náplni“. Ešte aj za Zelenského vôľu je zodpovedný Putin.
Ruská strana je pripravená vrátiť sa k rokovaciemu stolu s Ukrajinou hneď, ako Kyjev prejaví konštruktívny postoj a poskytne odpoveď na návrhy Moskvy, uviedol námestník ministra zahraničných vecí Ruskej federácie Andrej Rudenko. Dodal tiež, že v otázke mierovej zmluvy s ukrajinskou stranou sa Moskva „riadi oficiálnym stanoviskom kyjevských úradov“ a nie vyjadreniami poradcu vedúceho kancelárie prezidenta Ukrajiny Michaila Podoljaka.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?